.
سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷.
امروز:
Jan 22 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

جمعه, 01 دی 1396 ساعت 04:51

کنفدراسیون اتحادیه های کارگری نروژ: اعتراض به تداوم آزار و اذیت رضا شهابی و سایر فعالین کارگری در ایران

کنفدراسیون اتحادیه¬های کارگری نروژ
به ریاست جمهوری اسلامی ایران، حسن روحانی
FASA/873.1/2017001879-7 شماره نامه
اسلو، مورخه 18 دسامبر 2017

اعتراض به تداوم آزار و اذیت رضا شهابی و سایر فعالین کارگری در ایران

کنفدراسیون اتحادیه های کارگری نروژ ( ال.نروژ) که 920 هزار کارگر در نروژ را نمایندگی میکند، بدینوسیله به نقض حقوق بدیهی تشکلات مستقل کارگری در ایران اعتراض می کند.
ال.او- نروژ عمیقا نگران اوضاع مستمرا رو به وخامت علیه اتحادیه های کارگری و به وخامت گراییدن سایر حقوق بدیهی انسانی در جمهوری اسلامی ایران است. سرکوب های اعمال شده منجر به حبس و مرگ تعدادی از فعالین کارگری در ایران شده و از همین رو ما اکیدا خواهان آن هستیم که شما برای آزادی فوری رضا شهابی و سایر فعالین کارگری دربند دستورات لازم را صادر کنید.
رضا شهابی در ژوئن سال 2010 هنگامی که مشغول کار به عنوان راننده اتوبوس بود دستگیر شد. او به صورت وحشیانه و جلوی چشم مسافران مورد حمله قرار گرفت و سپس به بند 209 زندان اوین منتقل شد. پس از 19 ماه حبس در سلول انفرادی او توسط شعبه 15 دادگاه انقلاب به شش سال زندان و محرومیت از فعالیت سندیکایی به مدت پنج سال و جریمه مالی به مبلغ هفت و نیم میلیون تومان محکوم شد. در نتیجه فشارهای شدید جسمی به هنگام بازجویی ها، رضا شهابی از ناحیه کمر و گردن آسیب دید و به همین علت دو مرتبه تحت عمل جراحی قرار گرفت. رضا شهابی کماکان در زندان محبوس است و اخیرا در زندان دچار سکته ی مغزی شده است.
قابل ذکر است که آقای رضا شهابی همچنین در زندان از فشار خون بالا و خونریزی از بینی رنج می برد. او از سردرد های بسیار دردآور و مستمر، بی حسی در پاهایش و عفونت کلیه که باعث تکرر ادرار شده، رنج می برد.
ال.او-نروژ معتقد است که ایران آنچه که به اصطلاح " امنیت ملی" می نامد را بهانه میکند تا بتواند تشدید سرکوب علیه فعالیت های کارگری را توجیه کرده و قربانبان این سرکوب را نیز از داشتن نماینده قانونی و مشروع خود محروم کند. این اوضاع و رفتار، باعث وخامت شرایط برای زندانیان و خانواده هایشان شده و همچنین برای جامعه و اقتصاد ایران نیز بسیار مضر است.
ال.او-نروژ به همین علت از شما درخواست میکند تا دخالت و تماس لازم با مسوولین ذیربط را برقرار کنید تا استیفای :
-  آزادی فوری و لغو بدون قید و شرط کلیه ی احکام و اتهامات موجود علیه رضا شهابی
-  متوقف کردن سرکوب کارگران و فعالین کارگری و رعایت حقوق بدیهی مندرج در مقاوله نامه های 87 و 98 سازمان جهانی کار مبنی  بر حق آزادی  تشکل و حقوق اتحادیه ای کارگری

با احترام / کنفدراسیون اتحادیه های کارگری نروژ
هانس کریستین گابریلسون/  رئیس

ترجمه و بازتکثیر از اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران- ٢٠ دسامبر ۲۰۱۷
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید;
www.workers-iran.org;
www.etehadbinalmelali.com
Face book: https://www.facebook.com/IASWI
https://twitter.com/IASWIinfo

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت