.
يكشنبه ۳۰ دي ۱۳۹۷.
امروز:
Jan 20 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

دوشنبه, 20 آذر 1396 ساعت 22:13

واکنش وزارت کشور به راه‌اندازی گشت‌های ویژه سپاه

دویچه وله فارسی: وزارت کشور ایران نسبت به راه‌اندازی گشت‌های ویژه سپاه برای برخورد با سرقت و اراذل و اوباش واکنش نشان داد. سخنگوی وزارت کشور در این باره گفت متولی این موضوع مطابق قانون نیروی انتظامی است.

 سید سلمان سامانی، سخنگوی وزارت کشور روز دوشنبه (۲۰ آذر / ۱۱ دسامبر) در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری ایلنا نسبت به سخنان فرمانده سپاه تهران در ارتباط با ایجاد گشت‌های جلوگیری از وقوع سرقت و برخورد با اوباش در تهران واکنش نشان داد.

بیشتر بخوانید:بازداشت ده‌ها نفر در جریان حمله پلیس به مهمانی‌های خصوصی

سخنگوی وزارت کشور در این باره گفت متولی مبارزه با آسیب‌های اجتماعی مطابق قانون و مصوبات شورای اجتماعی کشور نیروی انتظامی است. او در ادامه گفت: «یکی از محورهای مهمی که در بحث آسیب‌های اجتماعی در دستور کار شورای اجتماعی کشور است، مبارزه با مفاسد اخلاقی است که ذیل این محور، برخورد با اراذل و اوباش و مبارزه با سرقت و مسائلی از این دست دیده شده‌است.»

سردار یزدی، فرمانده سپاه تهران، صبح یکشنبه (۱۹ آذر / ۱۰ دسامبر)  با حضور در جلسه بیست‌وهشتم شورای شهر تهران گفته بود سپاه برای "ارتقای وضعیت تهران" چند طرح در دستور کار دارد که یکی از آنها ایجاد گشت‌هایی است برای جلوگیری از وقوع سرقت و برخورد با اوباش.

بیشتر بخوانید:دستگیری ۷۰۰ نفر در چارچوب طرح امنیت "محله‌محور"

فرمانده سپاه تهران با ذکر این نکته که بسیج و سپاه حدود ۲۳ نوع آسیب اجتماعی را برشمرده‌اند، برطرف کردن مشکلات اجتماعی را به همکاری نهادهای دیگر وابسته دانسته بود: «حتما می‌توانیم بحث تکدی‌گری، فقر و اعتیاد و... را در تهران با کمک یکدیگر حل و فصل کنیم.»

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت