.
پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷.
امروز:
Oct 18 2018.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

یکشنبه, 12 آذر 1396 ساعت 20:19

گزارش یاری های مالی به مردم آزادیخواه گوتنبرگ و حومه

گزارش یاری های مالی به مردم آزادیخواه گوتنبرگ و حومه

باردیگرزلزله ای به قدرت ٧ و ٢ دهم ریشتر مناطق وسیعی از غرب ایران و شمال شرقی عراق را لرزاند و فاجعه ای دیگربرحیات جامعه ما رقم خورد .

ابعاد خرابی ها و خسارات زمین لرزه بسیارگسترده و وسیع بوده هر چند گزارش دقیقی از میزان تلفات و خسارات وارده تا به امروز بازتاب داده نشده اما میزان دخالتگری دولت حسن روحانی ، بی معنی بودن نقش دولت های مختلف نظام اسلامی را هنگام خانه خرابی مردم این سامان به مانند زلزله های پیشین رودبار و بم ، یکبار دیگر نشان داد که هر یک از آنان در این ویران سرا سهم بسزایی دارند و خود بسان زمین لرزه ای هستند که به جان مردمان ما افتاده اند. امروز به جرعت میتوان نوشت: از وقوع این فاجعه تا روزها از دخالتگری دولتیان در یاری رسانی به مردم زیر آوار مانده خبری نبود و در سطح رسانه های رسمی تنها به زمین لرزه در کشور عراق اشاره می شد .دولت بیشتر فعالیت خود در منطقه را به بازدید مقامات و گسیل عمامه داران برای گرفتن عکس های سلفی از خود و دادن وعده و بازی کردن با احساسات مردم محدود کرده بود. اما در برابر این بیتفاوتی حکومتیان ، مردم از طبقات و لایه های مختلف خود در امر یاری رسانی به مردم از زیر آواررها شده به قوی ترین سطح به ثبوت رساندند. همراهی زحمتکشان خطه وسیع کردستان وکرمانشاه و دخالتگری مردم از جای جای کشور نمایشی بی نظیراز حضور تاریخی و همبستگی را به ثبت رساندند که خود مضمون همدردی و همراهی و همگرایی وسیع نیروی رنج و کار جامعه مارا نمایندگی می کند .

مردم ما که دخالتگری جمعیت هلال آل احمر و نهاد های حزب اللهی و تجارب تلخ یاری رسانی آنان به آوارگان زمین زلزله های رودبار، منجیل یا زمین لرزه بم و کرمان، را دیده بودند ، اینبار خود راسا مداخله نمودند و از هرسوی به طرف غرب کشور روان شدند.

سهم ایرانیان ازادیخواه در جای جای جهان نیز در این دوره کم نبود . در سطح شهر گوتنبرگ (سوئد) گروهبندیهای مختلف همت به جمع آوری و کمک رسانی های مالی نمودند. من نیز بعنوان یک آکتویست شناخته شده و قلک بدست در حرکت روز یکشنبه نوزدهم (۱۹)( نوامبر که به اعتبار برپایی سیزدهمین جشنواره بین المللی سینمای تبعید درشهر گوتنبرگ ، اقای پرویز صیاد مهمان جشنواره بود در اجرای برنامه تاتر ایشان در دبیرستان لوند بی ؛ در جمع ایرانیان به جمع آوری مالی همت گماشتم . حاصل تلاش ام درهمان محل و در پایان برنامه در حضور رفقای چندی آقایان ) محمد غزنویان - فرخ قهرمانی - امیرجواهری ( به تفکیک شمارش گردید و مبلغ آن با رقم 3973 کرون سوئد ، 50 کرون نروژ و 5 یوروی اروپا، صورت جلسه شد وبه امضاء دوستان نام برده رسید که عینا تصویرش موجود است بعلاوه درهمان روز مبلغ 700 کرون نیز ازطریق سویش واریز شد. یاد آور می گردم : درروزسه شنبه بیست ویکم نوامبر ساعت شش بعد از ظهر در میدان یرن توریت نیزبا حضور رفیق حبیب سلطانی مبلغ 5032 کرون تحویل محسن بختیاری داده شد. جدا ازمبلغ یاد شده، روزجمعه بیست وچهارم نوامبر سایررقم های جمع آوری شده ایضا مبلغ2400 کرون تماما دراختیار رفیق الفتی یک تن ازمسئولین مالی " کارگروه کمپین دفاع از رضا شهابی و دیگر زندانیان سیاسی - گوتنبرگ " قراردادم . اینرا را نیز اضافه نمایم: جمعا مبلغ پانزده هزار و یکصد و شصت وهفت کرون سوئدی بود که در ارسال به مبلغ 7250000 تومان یعنی هفت میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان با انتقال پول ها به ایران از طریق صرافی میرکس - که هیچ کارمزدی در این رابطه مطالبه ننمود و خود نیز به صندوق یاری رساند - من به همکاری ام با کمپین یاد شده پایان دادم تا حرف و حدیثی باقی نماید.

همشهریان آزادمنش و یاری دهنده گوتنبرگ و حومه به زلزله زدگان غرب ایران

من با ارائه این گزارش خواستم تشکروامتنان قلبی ام را از مشارکت و دخالتگری آنانی که به من اعتماد نمودند و هر حد کمک به صندوق یاری به زلزله زدگان غرب کشور یاری رساندند، با اعلان این گزارش علنی ، سپاسم را اعلام داشته باشم. باشد که هیچگاه در هیچ نقطه از جغرافیای کشورمان شاهد چنین رخدادهایی نباشیم که دودش به چشم مردمان رود بلکه حضور مردم و مبازات پیگیرآنان ، این نظام زلزله آفرین را به زباله تاریخ بسپارد و نظامی آزاد و آباد و رها به قدرت مردمان جامعه و عامل تاریخ یعنی نیروی طبقه کارگر و اردوی پرشمار رنج و کار جامعه رهگشای خرابی و ویرانیهای آفریده شده این نظام گردد!

با ارادت و سرافرازی

کوچک شما

توفیق محمدی گوتنبرگ

پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۱ برابر با ۳۳ نوامبر

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت