.
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷.
امروز:
Oct 15 2018.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

چهارشنبه, 24 آبان 1396 ساعت 04:51

اخباروگزارشات کارگری23آبان

بچه هایمان را داخل گونی گذاشتیم تا از سرما نمیرند. تاکنون هر کمکی که به مردم ازگله شده فقط و فقط کمک‌های مردمی بوده و حتی یک چادر دولتی هم به دست ما نرسیده است.
- همبستگی وهمدردی با قربانیان زلزله:
*تجمع اعتراضی اهالی خشمگین سرپل ذهاب مقابل فرمانداری
*تجمع اعتراضی اهالی  روستاهای زلزله زده نسبت به کمبود خدمات امداد و نجات مقابل پلیس‌راه سر پل ذهاب
*بستن جاده‌های سرپل ذهاب توسط روستاییان به نشانه اعتراض
*بچه هایمان را داخل گونی گذاشتیم تا از سرما نمیرند/اینجا ازگله کانون زلزله است + فیلم تکاندهنده
*«غم»؛ در «تپانی» می‌تپد/ اینجا چراغ خانه‌ها خاموش است
*اتحادیه آزاد کارگران ایران:بلای طبیعی یا سوداگری با جان انسانها
انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه :
زلزله این بلای قابل کنترل، دهها هزار انسان در غرب ایران و شرق کردستان عراق را با فاجع روبرو ساخت.
- تحریم غذای کارگران انتقالی معدن البرز غربی دراعتراض به اعمال فشار شرکت طرح توسعه معادن زغال سنگ طبس برای تبدیل قراردادشان از دایمی به پیمانی
- اعتصاب وتجمع کارگران شرکت تعمیرات کشتی پرشیا هرمز
- تجمع کارگران کاشی گیلانا برای راه اندازی کارخانه وبازگشت بکار مقابل دفترمرکزی شرکت در تهران
- تجمع اعتراضی کارگران فضای سبز منطقه 3 شهرداری دزفول نسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق،حق بیمه ومطالبات دیگردر میدان آب شهر
- اعتراضات کارگران کارخانه نورپلاست قزوین نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی
- تجمع جوانان جویای کار شهرستان هویزه ودشت آزادگان برای اشتغال مقابل شرکت های نفت مستقر در هویزه
- سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه:
اعزام رضا شهابی از زندان رجایی شهر به بیمارستان امام خمینی امروز ۲۳آبان ماه
- مطالبات کارگران کارخانه هپکو علیرغم وعده و وعیدهای مسئولان طرازاول کشوری واستانی پرداخت نشده است
- برکارگران زن کشاورزی چه می گذرد؟
- با اخراج 38کارگر باقی مانده سامان کاشی بروجرد کارخانه رسما تعطیل شد
- عدم پرداخت ماه ها حقوق کارگران فضای سبز شهرداری کوار
- وعده پرداخت قطره چکانی مطالبات 110 کارگر اخراجی کارخانه اشی مشی
- دومین تجمع اعتراضی اهالی روستاهای غرب رامسر،اینبار مقابل دادگستری شهرستان
- تجمع اعتراضی خریداران مجتمع آدینه مقابل دادسرای عمومی و انقلاب رشت
- تجمع اعتراضی دانشجویان علوم آزمایشگاهی واحد کازرون
- کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری:جان کودکان در گرو سود سرمایه
- مصدومیت شدید کارگر 50 ساله ساختمانی درپی سقوط به چاله آسانسور
- مصدومیت وبستری شدن دوکارگرشهرداری رشت براثر تصادف حین کار
همبستگی وهمدردی با قربانیان زلزله:
*تجمع اعتراضی اهالی خشمگین سرپل ذهاب مقابل فرمانداری
ظهر روزسه شنبه23آبان،اهالی خشمگین سرپل ذهاب در اعتراض به عدم دسترسی به آب، نان، غذا و سایر اقلام مورد نیاز، مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.
 
به گزارش23آبان آنا،بیش از 40 ساعت از وقوع زلزله مهیب 7.3 ریشتری در کرمانشاه می‌گذرد، مردم زلزله‌زده همچنان به آب سالم دسترسی ندارند و غذا نیز به طور محدود بین آسیب‌دیدگان توزیع شده‌است؛ چادر و پتو هم به تعداد افراد نبوده و همین مسئله موجب اعتراض گسترده مردم به مسئولان شده‌است.
مردم خشمگین سرپل ذهاب با تجمع مقابل فرمانداری این شهرستان، خواستار توجه به نیازهای اولیه و ضروری زلزله‌زدگان شدند.
اعتراض‌کنندگان درباره دلیل تجمع خود اعلام کردند دو روز است که هیچ امکاناتی شامل آب، نان، غذا و سایر اقلام مورد نیاز در اختیار ما قرار نگرفته است. ما ساکن شهرک صدرا در خیابان نیایش هستیم؛ فرماندار سرپل ذهاب با گذشت دو روز از وقوع زلزله خودش شخصا از مناطق زلزله دیده بازدید نکرده است.
به گفته آنها در خیابان نیایش واقع در شهرک صدرا بیش از 100 نفر هنوز در زیر آوار هستند و هیچ امدادرسانی برای نجات آنها صورت نگرفته است. البته نیروهای هلال احمر و ارتش مرتب به منطقه سرکشی می‌کنند، اما چون امکانات لازم برای آواربرداری را در اختیار ندارند تا کنون بی‌نتیجه مانده است.
بنابهمین گزارش، ظهر روزسه شنبه23آبان،بیش از 300 نفر در مقابل فرمانداری این شهر تجمع کردند و متاسفانه برای دریافت چادر درخواست‌های خود را مکتوب و تحویل دفتر فرمانداری می‌دهند این در حالی است که سرپل ذهاب به دلیل شرایط خاص جغرافیایی و برودت شدید سرما در شب نیاز شدید و فوری بازماندگان را به این اقلام ایجاد کرده است.
*تجمع اعتراضی اهالی  روستاهای زلزله زده نسبت به کمبود خدمات امداد و نجات مقابل پلیس‌راه سر پل ذهاب
روزسه شنبه23آبان،اهالی تعدادی از روستاهای زلزله‌زده در اعتراض به کمبود خدمات امداد و نجات در مسیر دالاهو به سر پل ذهاب،مقابل پلیس‌راه سر پل ذهاب تجمع کرده‌اند.
 
به گزارش 23آبان تین‌نیوز،از ساعاتی پیش مردم تعدادی از روستاهای آسیب‌دیده با تجمع در  پلیس‌راه سر پل ذهاب نسبت به کیفیت نامناسب و عدم توزیع اقلام مورد نیاز به شدت انتقاد کردند.
به گفته اهالی این روستاها، مردم این منطقه باگذشت بیش از 24 ساعت از وقوع زلزله همچنان هیچ خدماتی جهت اسکان و تأمین آذوقه دریافت نکرده‌اند.
تعدادی از آن‌ها با سد معبر در محور اصلی سرپل ذهاب تلاش می‌کنند تا برخی از اقلام موردنیاز خود را از کامیون‌های حامل آذوقه تأمین کنند.
*بستن جاده‌های سرپل ذهاب توسط روستاییان به نشانه اعتراض
در روستاهای اطراف سرپل ذهاب عده ای از روستاییان با تجمع در جاده راه را بر خودروهای عبوری میبندند. انها میگویند غذا و آب نیست.
 
به گزارش 23آبان تین نیوز ، در روستاهای اطراف سرپل ذهاب عده ای از روستاییان با تجمع در جاده راه را بر خودروهای عبوری میبندند. انها میگویند غذا و اب نیست.
*بچه هایمان را داخل گونی گذاشتیم تا از سرما نمیرند/اینجا ازگله کانون زلزله است + فیلم تکاندهنده
تاکنون هر کمکی که به مردم ازگله شده فقط و فقط کمک‌های مردمی بوده و حتی یک چادر دولتی هم به دست ما نرسیده است.
فیلم تکاندهنده:
https://static0.rokna.net/servev2/1zvOMNCr6k45/Db2f077dXpA,/%DA%AF%D9%88%D9%86%DB%8C.mp4
*«غم»؛ در «تپانی» می‌تپد/ اینجا چراغ خانه‌ها خاموش است
روستای «تپانی» دشت ذهاب از توابع سرپل ذهاب دو روز بعد از زلزله؛ اینجا پر از غم است غم رفتن "لیلا" و ماندن "فرهاد"...
به گزارش23آبان رکنا،خانه‌های روستا تخریب شده‌اند؛ مرز بین خانه و کوچه مشخص نیست. تقریبا خانه‌ای سالم نمانده است. در روستای تپانی 9 نفر جان باخته انداما تعداد زخمی‌ها حدود 50 نفر است. روستاییان می گویند که بعد از زلزله خودشان همان شب دست به کار شده و اقوام و آشنایان را از زیر آوار بیرون آوردند.
"فرهاد" مردی حدودا 40 ساله با لباس خانه‌ای که فقط یک پالتو روی آن پوشیده است غمگین‌ترین چهره تپانی است. او همسر و دو فرزندش را از دست داده است. روی آوارهای خانه‌اش جای خواب دخترش را نشان می‌دهد و تعریف می‌کند که چگونه آوار روی سر "مبینا" دخترک زیبایش خراب شد.
تیرآهنی که به نظر می‌رسد زمانی ستون خانه و نگهدار آن بوده زلزله حالا کمرش را کج کرده و روی آوارها معلق مانده است.
فرهاد داستان مرگ عزیزش را مرور می‌کند؛ همسرش که برای نجات دخترش به سمت او می‌رود که همین آهن روی سرش فرود می‌آید و اینگونه فرهاد، لیلایش را هم از دست می‌دهد. "عبدالباسط" پسر فرهاد هم کمی دورتر از پدر و مادرش خوابیده بود که آوار جان او را هم گرفت. حالا لیلا، مبینا و عبدالباسط رفته‌اند و فرهاد با "آرین" پسر ش تنها مانده‌ است.
فرهاد نمی‌داند چه بگوید؛ او مانده و خانه خرابه‌ای و کودک سه ماهه‌اش.
در این روستا هر طرف سرت را بچرخانی فردی را می‌بینی که حداقل یک عزیزی را از دست داده است. یکی همسرش را همان شب زلزله از زیر خاک بیرون کشیده و حالا میان آوارهای خانه می‌چرخد به بهانه پیدا کردن وسایل خانه؛ وسایل شاید بهانه‌ای برای مرور خاطرات یک عمر زندگی در کنار یکدیگر باشد.
گوشه دیگر روستا، خانه پیرمردی است که از بازمانده‌های ویرانه خانه‌اش در جایی که قبلا نامش حیاط بود چادری علم کرده تا سرپناهی باشد زیر سقف آسمان.
مردم این روستا نگرانند، نگران روزهای پیش رو. با نگاهی به بالای سرشان از آسمانی می‌گویند که اگر دلش باز شود می‌بارد آنهم نه برای یکی دو روز بلکه چندین روز؛ اینها را بر اساس پیش بینی‌های هواشناسی می‌گویند. می‌ترسند از اینکه چطور می‌توانند در این وضعیت زندگی کنند؟. آب شرب نامناسب و بیماری‌های احتمالی ناشی از وجود لاشه دام‌های تلف شده باقی مانده زیر آوار از دیگر نگرانی‌های ساکنان این روستا است.
حکایت تپانی حکایتی چندان غریب در این دیار نیست، چند کیلومتر این طرف‌تر و آن طرف‌تر هم وضعیت سایر مناطق همین‌گونه است.
مردم روستای سراب ذهاب که 20 نفر از ساکنانش را یکباره در زلزله از دست داد هم نگرانی‌هایی مانند مردم تپانی دارند؛ اینجا داشتن چادر آرزویی شده که دست یافتن به آن محال ممکن نیست اما روستاییانش حاضرند نه آب داشته باشند و نه غذا اما چادری داشته باشند تا بتوانند از باران و سرمای روزهای آتی در امان باشند.
کمی آنسوتر روستای زرین چوب یکی دیگر از روستاهای دهستان دشت ذهاب است. در این روستا هم مردم شرایطی مشابه روایت‌های یاد شده را دارند؛ آنها گردهم آمده بودند و برای عزیزان از دست رفته‌شان عزاداری می‌کردند. زنان سیاه پوش زیر سیاه چادرها مویه می‌کردند و چنگ بر صورت می‌زدند؛ مردها هم آن طرف‌تر با چهره‌ای نگران ایستاده‌ و دور دستها را می‌نگرند.
*اتحادیه آزاد کارگران ایران:بلای طبیعی یا سوداگری با جان انسانها
زلزله آمد، خانه ها ویران شد، خانه های ناامن مدفن انسانها شد، بیمارستانی که باید شفای مردم میشد، خود گورستان کارکنان شد، مسکن مهر ارمغان عفریته مرگ شد و اینها در کشوری است که از هواپیماهایش، تابوت مرگ، از جاده هایش، شرنگ نیستی، از معادنش تنوره دیو زوزه می کشد، بلای زلزله، مصیبت نامردمان نامسئولی است که در برابر حرمت جان انسانها چشم فرو بستند و چیزی به جز مطامع، سود و ثروت و قدرت خود را نمی بینند،  مسئولینی که منفعت طلبانه ،به قیمت جان انسانها با کم فروشی در ساخت و ساز مسکن مهر  و بیمارستانی که با لرزش زمین باعث این فجایع شدند، سزاوار محاکمه و پاسخگوی مصائب و مشقات مردم هستند
زمانی این فجایع رخ می دهد که بشر امروز با دستاوردهای علم و تکنولوژی به عالی ترین راههای پیشگیری، مقابله و سازماندهی حوادث غیرمترقبه دست یافته است
و اکنون وظیفه سیستم حاکم است که در اولین اقدام عاجل با استفاده از تمام امکانات برای نجات انسانهایی که زیر آوار مانده ، درمان صدمه دیدگان و مجروحین، آماده نمودن شرایط مناسب زندگی در فصل سرما برای آسیب دیدگان و بازماندگان اقدام نماید و هر چه سریع تر  به این امور باید سامان دهد
اتحادیه آزاد کارگران ایران این فاجعه درد ناک را به همه مردم و بویژه  به خانواده های مصیبت دیده وهمه کسانی که قلبشان از این فاجعه به درد آمده است تسلیت میگوید
اتحادیه آزاد کارگران ایران
22 آبان 96
انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه :
زلزله این بلای قابل کنترل، دهها هزار انسان در غرب ایران و شرق کردستان عراق را با فاجع روبرو ساخت.
از شب 21 آبان در اثر زلزله ویرانگر، علاوه بر شهر کرمانشاه شهرهای غربی و مخصوصا مرزی استان کرمانشاه شامل اسلام آباد غرب، کرند، سرپل ذهاب، قصر شیرین، ازگله و جوانرود بعلاوه چندین شهر مرزی کردستان عراق دچار آسیب شده اند. هزاران نفر کشته و زخمی شده اند. در میان شهرهای آسیب دیده که در این شرایط سخت و سرما منازلشان تخریب شده و آواره گردیده اند، ساکنین شهر سرپل ذهاب و احتمالا قصر شیرین به کلی مصیبت زده و آواره شده اند. هنوز به خیلی از مناطق زلزله زده رسیدگی نشده و انسانهای زیادی زیر آوار مانده اند ضمن اینکه به مناطق به  به اصطلاح رسیدگی شده نیز مردم با کمبود شدید حداقل امکانات اسکان و خورد و خوراک مواجه هستند.
در حالیکه زلزله، بلائی که زمانهای مدید است در کشورهای پیشرفته دنیا تحت کنترل گرفته شده است در کشوری مانند ایران همچنان تاخت تاز و کشتار و خانه خرابی وسیع انسانها بویژه محرومانی که از داشتن سرپناههای مقاوم در برابر زلزله بی بهره اند را به پیش می راند، مقامات دولتی با توجیه اینکه زلزله، سیل، طوفان و غیره بلایای آسمانی و مرتبط با سرنوشت از پیش رقم خورده فاجع زدگان هستند، از خود سلب مسؤلیت می کنند.
امروز مردم شهرهای استان کرمانشاه دچار آسیب های سنگین مادی و معنوی هستند، بسیاری عزیزانشان مصدوم یا از دست رفته اند.
انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه ضمن ابراز تأسف عمیق نسبت به درد و رنج وارده بر آسیب دیدگان و عرض تسلیت به همه بازماندگان عزیزانی که در این فاجعه جان باخته اند اعلام می دارد که باید به فوریت مصدومان به بهترین شیوه مداوا گردند. سریعا با درخواست از کشورها، نهادها و سازمانهای داخلی و بین المللی که دارای تجهیزات و ابتکارات مدرن در زمینه آوار برداری و نجات مصدومان زیر آوار مانده هستند، مصدومان نجات یابند و سپس و بلافاصله ضمن تعجیل در تأمین مسکن مناسب، به آسیب دیدگان، خسارات وارده به طور تمام و کمال جبران گردد.
انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه   23/8/1396
تحریم غذای کارگران انتقالی معدن البرز غربی دراعتراض به اعمال فشار شرکت طرح توسعه معادن زغال سنگ طبس برای تبدیل قراردادشان از دایمی به پیمانی
کارگران انتقالی معدن البرز غربی درادامه اعتراضاتشان نسبت به اعمال فشار شرکت طرح توسعه معادن زغال سنگ طبس برای تبدیل قراردادشان از دایمی به پیمانی،تحریم غذاراآغازکردند.
گزارش رسانه ای شده بتاریخ23آبان، از تشدید فشار کارفرمای شرکت طرح و توسعه معادن زغال‌سنگ طبس بر ۴۳ کارگر معدن زغال سنگ البرز غربی برای تسویه حساب و تبدیل وضعیت استخدامی خبر می‌دهند.
کارگران مورد نظر در استخدام رسمی هستند از حدود سه سال پیش که فعالیت معدن زغال‌سنگ البرز غربی متوقف شده است از استان گیلان به استان خراسان جنوبی منتقل شده‌اند.
آنها می‌گویند در روزهای اخیر فشارهای کارفرما برای انجام تسویه حساب و انعقاد قرارداد پیمانکار افزایش یافته است و در نتیجه این کارگران تصمیم گرفته‌اند تا به نشانه اعتراض از خوردن غذا خودداری کنند.
درهمین رابطه:
اعتراضات 43کارگر انتقالی معدن البرز غربی نسبت به اعمال فشار شرکت طرح توسعه معادن زغال سنگ طبس برای تبدیل قراردادشان از دایمی به پیمانی
شرکت طرح توسعه معادن زغال سنگ طبس 43کارگر انتقالی معدن زغال سنگ البرز غربی را باعدم پرداخت مطالباتشان برای تبدیل قراردادشان از دایمی به پیمانی تحت فشار قرارداده است.
این کارگران در همین رابطه چند روز قبل به دفتر سازمان  توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران در تهران مراجعه کرده و با وعده رسیدگی به مشکلاتشان بازگشته‌اند و با این حال اعمال فشارها همچنان ادامه دارد.
براساس گزارشی که 20آبان رسانه ای شد،این کارگران که تعداد آنها  ۴۳ نفر است از دی ماه سال ۹۳ و پس از آنکه فعالیت معدن زغال‌سنگ البرز غربی متوقف شد، به معدن زغال سنگ پرورده که از واحدهای زیر مجموعه‌های سازمان توسعه و نوسازی معادن ایران محسوب می‌شود، منتقل شده‌اند.
کارگران یاد شده که به صورت رسمی در استخدام معدن البرز غربی مشغول کار بوده‌اند برای سپری کردن ایامی که تا زمان بازنشستگی آنها باقیمانده است به شرکت پرورده منتقل و به فعالیت‌هایی همچون امور فضای سبز، نگهبانی و خدماتی مشغول شدند.
اکنون پس از گذشت سه سال از این جابجایی کارگران یاد شده از اعمال فشارهای کارفرمای جدید خود برای تبدیل وضعیت استخدامی انتقاد می‌کنند.
این کارگران که تا رسیدن به شرایط بازنشستگی تنها یکی، دو سال فاصله دارند، در توجیه علت این مخالفت افزودند:  به دلیل نبود امنیت شغلی، تاکنون با پیشنهاد مدیران شرکت طرح  توسعه معادن زغال سنگ طبس  برای تسویه حساب و امضا قرارداد پیمانکاری مخالفت کرده‌ایم، می‌دانیم که در قرارداد پیمانکاری هیچ ضمانتی برای استمرار رابطه کاری و دریافت مطالبات انگیزشی وجود ندارد.
آنها می‌گویند اکنون چند وقتی است که به دلیل همین مخالفت از طرف عوامل کارفرما تحت فشار قرار گرفته‌اند و برخی ازمطالبات شغلی که تاکنون به آنها پرداخت می‌شده است بی‌دلیل متوقف شده است و همین مسئله به کابوسی برای محاسبه مستمری های بازنشستگیمان تبدیل شده است.
به گفته  این کارگران در همین رابطه آنها چند روز قبل به دفتر سازمان  توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران در تهران مراجعه کرده و با وعده رسیدگی به مشکلاتشان بازگشته‌اند و با این حال اعمال فشارها همچنان ادامه دارد.
اعتصاب وتجمع کارگران شرکت تعمیرات کشتی پرشیا هرمز
روزدوشنبه بیست ودوم آبان ماه، کارگران شرکت تعمیرات کشتی پرشیا هرمز از زیرمجموعه های شركت مجتمع كشتي سازي و صنايع فراساحل ايران (ايزوايكوISOICO ) دراعتراض به عدم پرداخت سه ماه حقوق،قراردادکاری وعدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل، دست از کار کشیده وتجمع کردند.
به گزارش یک منبع خبری محلی، کارگران پرداخت نشدن حقوق و دستمزد در سه ماه گذشته را مهمترین دلیل این اعتراضشان اعلام کردند.
نوع قراردادها، به کارگیری افراد به عنوان روزمزد در دوره های زمانی درازمدت و اجرا نشدن طرح طبقه بندی مشاغل از دیگر دلایل این تجمع اعتراضی بود.
به گفته کارگران این واحد صنعتی، تاخیر سه ماهه  پرداخت حقوق و دستمزد در شرایطی اتفاق افتاده که شرکت از نظر گرفتن سفارش کار در وضعیت مطلوبی به سر می برد.
این اعتصاب وتجمع اعتراضی بعد از گفت و گوی نمایندگان کارگران با مدیران ارشد شرکت و قول مساعد آنان برای پرداخت حقوق عقب افتاده ظرف دو هفته آینده پایان یافت.
تجمع کارگران کاشی گیلانا برای راه اندازی کارخانه وبازگشت بکار مقابل دفترمرکزی شرکت در تهران
صبح روزسه شنبه بیست وسوم آبان ماه، جمعی از کارگران کاشی گیلانا برای راه اندازی کارخانه وبازگشت بکار مقابل دفترمرکزی شرکت در تهران،تجمع کردند.
برپایه گزارش منتشره،یکی از کارگران که در این تجمع اعتراضی حضور یافته گفت: با مصوبه کمسیون کارگری شهرستان رودبار  در استان گیلان از دی ماه سال گذشته (۹۵)این واحد تولیدی برای مدت شش ماه تعطیل و تمامی ۱۰۰ کارگر این واحد صنعتی برای موقت به بیمه بیکاری معرفی شدند.
او با بیان اینکه در حال حاضر سه ماه از خاتمه دوره شش ماهه‌ای که قرار بود این واحد صنعتی تعطیل باشد، می‌گذرد افزود: هنوز نه گامی برای راه‌اندازی دوباره کارخانه برداشته شده است و نه مطالبات کارگران پرداخت شده است و از سوی دیگر مدت برقراری بیمه بیکاری بیشتر کارگران خاتمه یافته است.
برپایه این اظهارات کارگران کارخانه کاشی گیلانا از ۲۰ تا ۴۰ ماه معوقات مزدی طلبکارند که بخش قابل توجهی از آن مربوط به سالهای ۸۹تا دی ماه سال ۹۳مربوط می‌شود.
به گفته این کارگر  در نیتجه این وضعیت آنها امروز تصمیم گرفتند تا با مراجعه حضوری به دفتر مرکزی کاشی گیلانا در تهران اعتراض خود را نسبت به وضعیت موجود اعلام کنند.
تجمع اعتراضی کارگران فضای سبز منطقه 3 شهرداری دزفول نسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق،حق بیمه ومطالبات دیگردر میدان آب شهر
صبح روز سه شنبه بیست وسوم آبان، جمعی از کارگران فضای سبز منطقه 3 شهرداری دزفول دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق،حق بیمه ومطالبات دیگردر میدان آب شهر،تجمع کردند.
براساس گزارش منتشره،نماینده این کارگران گفت:تعداد 90 نفر از کارگران فضای سبز منطقه سه شهرداری دزفول با مشکل پرداخت نشدن عیدی ، پاداش ، حق سنوات و مطالبات سال 95 مواجه هستند به گونه ای که هر کدام از کارگران حدود 30 میلیون ریال طلبکار است.
صفر بختیاری افزود:همچین هر کدام از کارگران فضای سبز منطقه 3 شهرداری بین 6 تا 7 ماه بیمه عقب افتاده دارند ضمن اینکه حقوق آنان از مردادماه تاکنون پرداخت نشده است.
وی که سابقه هشت سال خدمت دارد ادامه داد:برخی کارگران حجمی شهرداری 20 سال سابقه کار دارند ولی هنوز تبدیل وضعیت به قراردادی نشده اند و هنوز هم بصورت حجمی کار می کنند.
هنگامیکه این کارگران برای دریافت حق و حقوق و دیگر مطالبات خود دست به تجمع اعتراضی می زنند تهدید به اخراج می شوند.
اعتراضات کارگران کارخانه نورپلاست قزوین نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی
طی روزهای گذشته،کارگران کارخانه نورپلاست قزوین دراعتراض به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی مقابل کارخانه واستانداری قزوین تجمع کردند.
به گزارش23آبان یک منبع خبری محلی،این شرکت حدود 30 کارگر دارد که امروز پس از حدود 3 سال بدون داشتن امنیت و آینده شغلی و عدم دریافت دست‌مزدهای چندماهه خود با دستانی خالی بلاتکلیف مانده‌اند.
شرکت نورپلاست قزوین یکی از واحدهای تولیدی در استان است که متاسفانه وضعیت حقوق و معیشت کارگران آن حال و روز خوبی ندارد.
کارگران شرکت نورپلاست قزوین هفته گذشته در اعتراض به عدم دریافت حقوق به مدت ۱۱ماه تخواهان رسیدگی فوری مسئولین به مشکلات آن‌ها شده‌ و با نصب پلاکاردی در مقابل شرکت اعتراض خود را اعلام کردند.
همچنین این کارگران اعلام کردند که چندی قبل به استانداری مراجعه کرده‌اند تا شاید مسوولان گره‌ای از مشکلات آن‌ها را باز کنند اما تا کنون نتیجه‌ای حاصل نشده است.
طبق گفته‌های کارگران مشکلات این شرکت از سال ۹۳ آغاز شده و عدم دریافت به موقع حقوق‌ها و دست‌مزدهای عقب افتاده و عدم پرداخت حق بیمه از بحران‌هایی است که با آن مواجه هستند.
یکی از کارگران مشکلاتشان را اینگونه شرح می‌دهد: از ابتدای آبان ماه شرکت درخواست عدم نیاز به اداره کار داده و با وجود اینکه هنوز مهلت قرارداد کارگران به اتمام نرسیده اما اقدام به اخراج نیروها کرده‌ و تولید را متوقف کرده‌اند.
یک ریال هم به کارگران حقوق نمی‌دهند تا حداقل بتوانند مخارج زندگی را تامین کنند و این در حالی است که پیش از این شرکت تولید و فروش خوبی داشت اما خبری از حقوق نبود.
هیچ کس پاسخگوی مطالبات و مشکلات ما نیست و تنها جوابی که می‌دهند این است که هر جا دلتان می‌خواهد بروید؛ و تنها کاری که از دست ما برمی‌آید شکایت است که آن هم ماه‌ها زمان می‌برد تا نتیجه‌ای حاصل شود و در حال حاضر در مخارج زندگی و خانواده خود درمانده‌ایم و از آبرو و حیثیت ما را بازیچه قرار داده‌اند.
به  فرمانداری، پلیس امنیت ملی، اداره کار و استانداری رفته‌ایم اما هیچ نتیجه‌ای ندیده‌ایم؛ شکایت برای زن و فرزند ما نان و آب نمی‌شود.
حتی به دفتر مرکزی تهران هم مراجعه کرده ایم که تنها راهکاری که به می‌دهند ارائه چک‌هایی است که قابلیت استفاده در بازار را ندارد و می‌گویند طلب‌ها را به مقدار ماهی یک میلیون تومان قسط بندی می‌کنیم اما چنین روشی پاسخگوی طلب ۱۰ تا ۷۰ میلیونی کارگران نیست.
کارگر دیگری از همین شرکت برای توضیحات بیشتر عنوان می‌کند: از آنجایی که دفترچه‌های بیمه تمدید اعتبار نمی‌شوند بیمه بیکاری نمی‌توانیم بگیریم و در حال حاضر هم همه کارگران را اخراج کرده‌اند و می‌خواهند شرکت را اجاره دهند که در این صورت نمی‌دانیم باید طلب‌های خود را از چه کسی بخواهیم و این ترفندی است که حقوق کارگران را پایمال کنند.
صاحب اصلی شرکت پس از گرفتن وام‌های کلان متواری شده و در کشورهای خارجی به سر می‌برد و در حال حاضر شرکت به صورت سهامداری اداره می‌شود.
مسوولان هم در حال حاضر هیچ کاری برای حل مشکلات ما نکرده‌اند و فقط قول و وعده‌های توخالی می‌دهند.
تجمع جوانان جویای کار شهرستان هویزه ودشت آزادگان برای اشتغال مقابل شرکت های نفت مستقر در هویزه
روزسه شنبه بیست وسوم آبان ماه، جوانان جویای کار شهرستان هویزه ودشت آزادگان برای اشتغال مقابل شرکت های نفت مستقر در هویزه،تجمع کردند.
براساس گزارشات منتشره،،صبح روز سه شنبه23آبان کارآموزان وزارت نفت بومی شهرستان دشت آزادگان و هویزه که دوره کارآموزی خود را در شهرستان ماهشهر با موفقیت گذرانده بودند و قراربود در شرکت های نفتی استخدام شوند با گذشت بیش از یکسال در بلاتکلیفی بسر میبرند، مقابل شرکت های نفت مستقر در هویزه،تجمع کردند.
درهمین رابطه سرپرست فرمانداری هویزه گفت: امروز(23 آبان‌ماه)  بیش از 250 نفر از کارگران جلوی درب شرکت نفت تجمع کرده‌اند.
وی افزود: تجمع افراد جویای کار مقابل درب شرکت نفتی مستقر در منطقه و ممانعت از انجام فعالیت‌های شرکت‌های نفتی به تبع به کارگیری نیروهای غیربومی است.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه:
اعزام رضا شهابی از زندان رجایی شهر به بیمارستان امام خمینی امروز ۲۳آبان ماه
امروز بیست وسوم آبانماه رضا شهابی از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد با دستبند از زندان رجایی شهر به بیمارستان امام خمینی منتقل گردید ، این کارگر زندانی برای MIRاز ناحیه کمر و گردن و اسکن از سرش به بیمارستان اعزام گردید که پس از معاینات و عکسبرداری مجددا به زندان برگردانده شد.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه
مطالبات کارگران کارخانه هپکو علیرغم وعده و وعیدهای مسئولان طرازاول کشوری واستانی پرداخت نشده است
4ماه حقوق معوقه کارگران کارخانه هپکو اراک علیرغم وعده و وعیدهای مسئولان طرازاول کشوری واستانی کماکان پرداخت نشده است.
به گزارش یک منبع خبری محلی،رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در خصوص وضعیت سهامدار شرکت هپکوی اراک گفت: متاسفانه سهامدار شرکت تعهدات خود را نسبت به شرکت و کارگران عملیاتی نکرده است.
وی افزود: سازمان خصوصی سازی را در جریان عدم اجرایی شدن تعهدات سهامدار هپکو قرار داده‌ و از این سازمان پیگیری‌ و تعیین تکلیف سهامدار شرکت را خواهیم داشت چراکه بر اساس مصوبه ۱۵ مهرماه امسال مقرر شد چنانچه سهامدار به تعهداتش عمل نکند سازمان خصوصی‌سازی ورود کرده و تکلیف سهام‌دار را مشخص کند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در خصوص معوقات کارگری شرکت هپکو بیان کرد: این کارگران سه ماه از سال گذشته معوقات دارند و امسال هم تا شهریورماه حقوق خود را دریافت کرده‌اند.
برکارگران زن کشاورزی چه می گذرد؟
کارگران زن کشاورزی گفتند:کار جمع آوری سیب زمینی برای بانوان بسیار سخت و طاقت فرساست ولی هر بانو روزانه به ازای 350 هزار ریال دستمزد بین 50 تا 70 گونی محصول سیب زمینی جمع آوری می کند.
آنان می افزایند: این میزان دستمزد درحالی است که مردان روزانه 700 هزار ریال دریافت می کنند و حتی 50 گونی سیب زمینی هم جمع آوری نمی کنند.
براساس گزارشی که23آبان رسانه ای شد،فصل پائیز در چهارمحال و بختیاری بهترین زمان برداشت محصولات کشاورزی و کار برای زنان در این مزارع به خصوص سیب زمینی، پیاز و چغندرقند و اوج زمان کاری برای کارگران فصلی است که در برخی از شهرستان ها از جمله بروجن و کیار شاهد حضور زنان در مزارع کشاورزی به عنوان کارگر هستیم.
در این مواقع مردها هم در کار برداشت محصول کمک‌ زنان هستند ولی صاحبان مزارع به خاطر اینکه زنان کار دو برابر مردان انجام می دهند و دستمزدی نصف مردان دریافت می کنند، رغبت بیشتری برای استفاده از کارگران زن دارند.
جمعی اززنانی که مشغول برداشت سیب زمینی در مزارع شهرستان کیار بودند گفتند: در این مزرعه بانوان سالخورده و جوان همراه با کودک و حتی بانوی بارداری مشغول برداشت محصول هستند که برخی از آنان ساکن چهارمحال و بختیاری و برخی هم از روستاهای اطراف استان اصفهان هستند.
این زنان کارگرگویند: کار جمع آوری سیب زمینی برای بانوان بسیار سخت و طاقت فرساست ولی هر بانو روزانه به ازای 350 هزار ریال دستمزد بین 50 تا 70 گونی محصول سیب زمینی جمع آوری می کند.
آنان می افزایند: این میزان دستمزد درحالی است که مردان روزانه 700 هزار ریال دریافت می کنند و حتی 50 گونی سیب زمینی هم جمع آوری نمی کنند.
این کارگران می گویند: مشکلات و سختی های زندگی در تامین مخارج و معیشت خانواده به دلیل بی سرپرست بودن یا بد سرپرست بودن منجر به کار بیشتر و مزد کمتر بانوان شده است.
زنان کارگر زمین کشاورزی ادامه دادند: گرچه فعالیت های کشاورزی و دامپروری از سوی زنان، دوشادوش مردان فعالیت اصلی و عمده خانوارها در این استان از قدیم بوده و با گذشت زمان و تغییر سبک زندگی برای بانوان کمرنگ شده است، اما در شرایط کنونی و بروز مشکلات اقتصادی، بانوان را به عنوان کارگر مزارع نه به عنوان صاحب کار به این شغل سوق داده است.
با اخراج 38کارگر باقی مانده سامان کاشی بروجرد کارخانه رسما تعطیل شد
کارخانه سامان کاشی بروجرد طی روزهای گذشته 38 نفر از کارگران خود را که آخرین گروه کارگران بودند با 20 ماه حقوق معوقه اخراج کرد و عملا این کارخانه تعطیل شد.
به گزارش 23آبان یک منبع خبری محلی،کارخانه سامان کاشی آخرین گروه از کارگران خود را که 38 نفر بودند چند روز پیش اخراج کرد و این کارخانه رسما تعطیل شد.
"عبدالعلی گیوه کی" رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد با اشاره به آخرین وضعیت کارخانه سامان کاشی بروجرد گفت: سال گذشته 80 کارگر این کارخانه اخراج شدند که با گذشت یک سال هنوز مطالبات 3.5 میلیاردی آنها پرداخت نشده است.
وی اضافه کرد: طی یک سال گذشته این کارخانه تنها 45 کارگر داشت که عملا تولیدی صورت نمی گرفت اما به دلایل مختلف 38 کارگر دیگر این کارخانه چند روز پیش اخراج شدند و هم اکنون تنها 8 نگهبان در این کارخانه وجود دارد.
 گیوه کی اظهار داشت: مطالبات این 38 کارگر بیش از یک میلیارد تومان است و این کارگران حدود 20 ماه حقوق معوقه دارند که در صورت عدم پرداخت این مطالبات از سوی کارفرما، اجرای احکام وارد خواهد شد که توقیف اموال صورت می گیرد.
به گفته وی همچنین بدهی سامان کاشی به تامین اجتماعی بیش از 20 میلیارد تومان است و این کارخانه به بانکها حدود 35 میلیارد تومان بدهی دارد و مشکلات مالی سبب شده تا این واحد نتواند به تولید ادامه دهد.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد تصریح کرد: کارفرمای این کارخانه درخواست 50 میلیارد تومان تسهیلات را دارد اما به دلیل بدهی به بانکها، نمی توان این میزان تسهیلات را ارائه داد و باید ابتدا بدهی های این کارخانه تعیین تکلیف شود.
عدم پرداخت ماه ها حقوق کارگران فضای سبز شهرداری کوار
ماه ها حقوق کارگران فضای سبز شهرداری کوار پرداخت نشده است.
به گزارش یک منبع خبری محلی،یکی از این کارگران گفت: چه کسی باید به داد من کارگر فضای سبز شهر کوار برسد؟
مگر زن و بچه من چه گناهی کرده اند که حقوق بعد از خردادماه ما پرداخت نشده است؟
 آیا شما که کارتان را به پیمانکار میدهید هیچ به فکر حقوق کارگر هم بوده اید؟
 وعده پرداخت قطره چکانی مطالبات 110 کارگر اخراجی کارخانه اشی مشی
کارگران اخراجی کارخانه اشی مشی از وعده پرداخت قطره چکانی مطالباتشان خبردادند.
براساس گزارشی که23آبان رسانه ای شد،۱۱۰ نفر از کارگران اخراجی این واحد تولیدی که از ۱۰ خرداد ماه سال جاری با اتمام قرار داد کار  از سوی کارفرما بیکارشده اند مطالبات مزدی وسنواتی خودرا از ماه گذشته (مهر ماه)بصورت اقساطی دریافت کرده‌اند.
به گفته یکی از کارگران  اخراجی،مطالباتمان به دستمزد بهمن و اسفند سال ۹۴ ، دی و بهمن سال ۹۵، فرودین و اردیبهشت سال ۹۶ و عیدی سالهای ۹۳ ، ۹۴ و ۹۵ و سنوات سال‌های ۹۳ تا ۹۶ مربوط می شود. که در حال حاضر کارفرما یک ماه از اقساط آن را به مبلغ یک میلیون تومان پرداخت کرده است.
به نقل از وی عنوان می شودهر یک از ما کارگران بین ۱۰ تا ۴۰ میلیون تومان از کارفرما طلبکار یم که با پرداخت اقساطی مطالباتمان، انجام تسویه‌حساب حدودا یک تا ۴ سال طول می کشد.
اوبا بیان اینکه  بهانه کارفرما برای پرداخت نکردن مطالباتمان مشکلات مالی کارخانه  عنوان شده است، در ادامه افزود: در طول 5 ماه گذشته برای پیگیری پرداخت مطالباتمان تجمعات متعددی را مقابل ساختمان کارخانه وبسیاری از نهاد های دولتی استان انجام داده ایم که در نهایت کارفرما وادار به پرداخت اقساطی مطالباتمان شد.
در عین حال کارگران یاد شده در خصوص وضعیت بیمه بیکاری خود گفتند: مقرری بیمه بیکاری کارگران اخراجی از ماه گذشته (مهر ماه )برقرار شده است.
دومین تجمع اعتراضی اهالی روستاهای غرب رامسر،اینبار مقابل دادگستری شهرستان
روزسه شنبه23آبان برای دومین بار،اهالی روستاهای غرب رامسر دراعتراض به  طرح احداث تصفیه خانه فاضلاب در روستاها این بار مقابل دادگستری شهرستان جمع شدند.
به گزارش یک منبع خبری محلی، در ادامه روند اجرای طرح احداث تصفیه خانه فاضلاب در روستا، مردم روستاهای دریاپشته،شاهمنصورمحله، طالش محله، توبون و دیگر روستاهای غرب رامسر برای دومین بار دست به اعتراض زدند و مقابل دادگستری شهرستان جمع شدند.
پیش از این تمجع اعتراض آمیز مقابل فرمانداری رامسر صورت گرفته بود که منجر به احضار نماینده های روستاها در این تجمع در دادسرا شد.
 پس از تجمع هفته گذشته معترضین مقابل فرمانداری ، به اتهام اخلال در نظم عمومی،۴ نفر از تجمع کنندگان طرح احداث تصفیه خانه فاضلاب شهری رامسر به دادسرا احضار شدند.
تجمع اعتراضی خریداران مجتمع آدینه مقابل دادسرای عمومی و انقلاب رشت
صبح روز23آبان،خریداران مجتمع آدینه رشت در اعتراض به عدم تحویل واحدهای خریداری شده خود مقابل دادسرای عمومی و انقلاب تجمع کردند.
به گزارش یک منبع خبری محلی، صبح امروز جمعی از خریداران مجتمع آدینه رشت، در اعتراض به عدم تحویل پروژه‌ها در محل مقابل دادسرای عمومی و انقلاب رشت واقع در میدان نیروی دریایی این شهر تجمع کردند.
یکی از تجمع کنندگان گفت: بسیاری از افراد حاضر در این تجمع تمام سرمایه زندگی خود را برای خرید یک واحد تجاری در آدینه خرج کرده‌اند و باید سالها قبل واحد خود را تحویل می‌گرفتند.
یکی دیگر از حاضران در تجمع نیز گفت: متأسفانه علیرغم پیگیری خریداران مجتمع، از سوی فروشنده پاسخ قانع کننده‌ای دریافت نمی‌شود و به نظر من علت اصلی اعتراضات عدم پاسخگویی شفاف‌ به معترضان در قبل وضعیت مجتمع است.
گفتنی است پنجم مهر سال جاری نیز خریداران مجتمع آدینه مقابل این ساختمان در میدان مصلی شهر رشت تجمع کرده بودند که با حضور محمد فلاح شجاعی مسئول دفتر آیت الله زین العابدین قربانی امام جمعه رشت و مذاکره به تجمع کنندگان این تجمع خاتمه پیدا کرد.
در این تجمع، محمد فلاح شجاعی در این تجمع گفته بود: تجمع کنندگان در این ماجرا محق هستند و شخص آیت الله قربانی پیگیر این موضوع است
وی افزود: تاکنون چند پیمانکار برای این پروژه تعیین شده است و پیمانکار فعلی برای اتمام پروژه یک برنامه زمان بندی شده تعیین کرده است و ما امیدواریم بتوانیم در این برنامه کار را به اتمام برسانیم.
تجمع اعتراضی دانشجویان علوم آزمایشگاهی واحد کازرون
روز23آبان،دانشجویان علوم آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون دراعتراض نسبت به حذف رشته دکتر‌ی حرفه‌‌ای تجمع کردند.
براساس گزارش منتشره، جمعی از دانشجویان دوره کارشناسی علوم آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون در راستای برطرف شدن مشکلات خود از جمله احیای رشته دکتری حرفه‌ای علوم آزمایشگاهی با تجمع در محل دانشکده علوم پزشکی و نیز کلاس درس خود خواستار بررسی بیشتر و تجدیدنظر مسئولان شدند.
دانشجویان علوم آزمایشگاهی با بیان اینکه رشته دکتری حرفه‌‌ای قبلاً مصوب بوده است، از مسئولان مربوطه درخواست کارشناسی مجدد کردند و با ابراز امیدواری به احیای رشته دکتری حرفه‌ای روانه کلاس‌‌های درس شدند.
جمال‌الدین الوانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون در این باره اظهار کرد: «سال‌های گذشته دانشجویانی که در مقطع کارشناسی علوم آزمایشگاهی از دانشگاه آزاد اسلامی فارغ‌التحصیل می‌شدند، مقطع دکتری حرفه‌ای خود را در دانشگاه‌های سراسری گذرانده و با اخذ مجوز از وزارت بهداشت اقدام به تأسیس آزمایشگاه می‌‌کردند».
الوانی افزود: «از امسال وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این تصمیم سال‌‌های گذشته را لغو کرده است و در حقیقت اعتراض دانشجویان به لغو مصوبه‌ای است که از سوی وزارت بهداشت صورت گرفته و ارتباطی با دانشگاه آزاد اسلامی ندارد.»
کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری:جان کودکان در گرو سود سرمایه
روز شنبه 20 آبان خانواده های کودکان مبتلا به بیماری ام پی اس در اعتراض به ارائه نشدن داروهای مربوط به این بیماری و به خطر افتادن جان فرزندان شان در مقابل سازمان غذا و دارو دست به تجمع زدند.
بیماری ام پی اس یک بیماری متابولیکی ژنتیکی نادر است که به دلیل جهش ژنتیک و تولید نشدن یک آنزیم خاص در بدن به وجود می آید و منجر به تغییر چهره واز بین رفتن شنوایی، کدورت قرنیه چشم و خشک شدن مفاصل می گردد و مصرف این آنزیم باید به طور مداوم انجام گیرد. بنا به اظهار یکی از شرکت کنندگان در تجمع، حدود یک سال است که از 230خانواده ای که درگیر این مشکل هستند فقط80 نفراز سهمیه دارو برخوردار هستند  که هم اکنون همان نیز به دست شان نمی رسد.
نکته قابل تامل این است که داروی مربوط به این بیماری در داروخانه ها موجود است، اما به دلیل تغییرات نرخ ارز ، داروخانه ها حاضر به فروش دارو به قیمت قبلی نیستند و تنها در صورتی حاضر به فروش آن به بهای قبلی هستند که ما به التفاوت قیمت از طرف دولت پرداخت شود. اینکه در این میان و تا مشخص شدن قیمت ومسئولیت پرداخت مابه التفاوت چه بر سر کودکان بیمار می آید، کمترین اهمیتی ندارد. جسم وجان کودکان مبتلا به ام پی اس لحظه به لحظه تحلیل می رود و شمع وجودشان در مقابل چشم والدین شان رو به خاموشی می گذارد و این همه در شرایطی اتفاق می افتد که نه شرایط جنگی بر کشور حاکم است و نه داروخانه ها با کمبود این دارو مواجه هستند؛ بلکه علیرغم موجود بودن دارو فقط وفقط به دلیل همان قانون همیشگی سود فروش دارویی با این اهمیت متوقف شده است.
این اولین بار نیست که جان کودکان در این سودای نفرت انگیزسرمایه یعنی کسب حداکثر سود به خطر می افتد. ارمغان سرمایه داری برای مردم تنها فقر، بیکار سازی و سرکوب  فعالین کارگری و اجتماعی نیست؛ بلکه سیستم سرمایه مستقیم  وغیر مستقیم جان انسان ها و از جمله کوکان بی گناه را دستمایه کسب حداکثر سود خود قرار می دهد.
کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری – 22 آبان 1396
مصدومیت شدید کارگر 50 ساله ساختمانی درپی سقوط به چاله آسانسور
روزیکشنبه21آبان، کارگری پنجاه ساله دراهواز بدنبال سقوط از طبقه اول به درون چاله آسانسوردچار مصدومیت شدیدشد.
روزیکشنبه 21آبان سال جاری رأس ساعت 16:15 طی تماس کارگران ساختمانی واقع در چهار راه زند جنب بیمارستان فاطمه الزهرا با سامانه 125 ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز خبر وقوع حادثه ای در ساختمان نیمه ساز را به اطلاع رساندند.
آتش نشانان در قالب یک تیم عملیاتی متشکل از 2 خودروی امداد و نجات ظرف مدت 3دقیقه در محل حادثه حاضر شدند. آتش نشانان سریعاً به ساختمان محل حادثه وارد و با صحنه جراحت شدید کارگری در چاله آسانسور این ساختمان مواجه شدند.
نیروهای امداد و نجات آتش نشانی با در نظر گرفتن وضعیت جسمانی و شدت جراحت حادثه دیده او را با رعایت اصول ایمنی جهت درمان به آمبولانس اورژانس 115 منتقل کردند.
مصدومیت وبستری شدن دوکارگرشهرداری رشت براثر تصادف حین کار
دوکارگرشهرداری رشت براثر تصادف حین کار دچار مصدومیت ودربیمارستان بستری شدند.
براساس گزارش منتشره،داریوش شعاع کاظمی و علی نوحی دو کارگربخش رفت و روب شهرداری رشت که به علت حادثه رانندگی در حین انجام کار مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند.
بیست وسوم آبان ماه1396
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت