.
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷.
امروز:
Dec 10 2018.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

دوشنبه, 22 آبان 1396 ساعت 23:14

تصاویری از فاجعه‌ای که عمق آن هنوز روشن نیست

امدادگران می‌گویند هنوز فرصت دسترسی به بسیاری روستاها فراهم نشده و ممکن است آمار قربانیان از ۱۰۰۰ نفر بگذرد. تعدادی از کشته شدگان زمین‌لرزه بدون ثبت در پزشکی قانونی دفن شده‌اند. امدادگران گفته‌اند که عمق فاجعه هنوز آشکار نیست و روزهای بعد معلوم می‌شود. کمترین خبرها از "ازگله" رسیده‌اند که کانون زلزله بوده اما به دلیل قطعی اینترنت و مشکلات مواصلاتی در حاشیه قرار گرفته است. شمار قربانیان زلزله را تا شامگاه دوشنبه ۴۴۵ نفر اعلام کرده‌اند. شش دانش آموز در سرپل ذهاب جزء قربانیان زلزله هستند. برخی مدارس این شهر به طور ۱۰۰درصد تخریب شده‌اند.

Erdbeben im Iran 2017 (Tasnim)

 بهت‌ و بغض... شامگاه دوشنبه اعلام شد که ۱۲هزار واحد مسکونی شهری و روستایی در کرمانشاه صددرصد تخریب شد‌ه‌اند. اسکان موقت، آب‌رسانی و تأمین آذوقه مردم منطقه جزء اولویت‌های ستاد مدیریت بحران عنوان شده است.
 
Erdbeben im Iran 2017
Erdbeben im Iran 2017 (Irna)
 شوک مرگ ناگهانی عزیزان... معاون دفتر سلامت روان وزارت بهداشت اعلام کرده که ۴۰ روانشناس در قالب تیم‌های سلامت روان که دوره حمایت‌های روانی اجتماعی در حوادث و بلایا را گذرانده‌اند، برای کمک به زلزله‌زدگان اعزام شده‌اند.
Erdbeben im Iran 2017 (Irna)
 آواربرداری و جستجو در روستاهای دورافتاده مناطق زلزله‌زده با آهستگی انجام می‌گیرد. یکی از اهالی سرپل ذهاب گفته که مردم از زمان زلزله با لباس خانه در شهر سرگردانند و قطع بودن آب و برق و گاز و کمبود غذا و تشنگی آزارشان می‌دهد.
Erdbeben im Iran 2017 (Irna)
 پس از ویرانی کامل بیمارستان سرپل ذهاب در اثر زلزله، یک بیمارستان صحرایی ۵۰ تختخوابی در این شهر برپا شد. با این همه ده‌ها مجروح زلزله به بیمارستان‌های تهران انتقال یافتند.
Erdbeben im Iran 2017
 جمعی از نمایندگان کرد و اهل سنت ابعاد خسارت‌ها را ناشی از عدم توسعه و محرومیت در غرب کشور دانسته‌ و از روحانی خواسته‌اند غفلت دولت‌های متعدد در عرصه رشد عادلانه و همه‌جانبه شهرها و روستاهای این مناطق را جبران کند.
Erdbeben im Iran 2017 (ILNA)
 زلزله‌زدگان نیازمند چادر، آب و غذا، رسیدگی‌های پزشکی و مراقبت‌های روحی هستند. کمبود لودر و وسایل مجهز برای آواربرداری در روز پس از زلزله محسوس بود.
Erdbeben im Iran 2017 (Tasnim)
 ساختمان‌های مسکن مهر در سرپل ذهاب بیشترین آسیب‌دیدگی را داشته‌اند. گفته شده که این مجتمع‌ها روی گسل زلزله بنا شده بودند.
Erdbeben im Iran 2017 (Irna)
 کارشناسان هشدار داده‌اند که در کنار امدادرسانی‌ها، باید مراقب بهداشت آب، خوراک، دفع فضولات و پیشگیری از اسهال، حصبه، وبا و آلودگی‌های انگلی در مناطق زلزله‌زده بود.
Erdbeben im Iran 2017 (Mehr)
 سپاه و ارتش، امدادرسانی به مناطق زلزله‌زده را بین خود تقسیم کرده‌اند. کمک‌ رسانی به سرپل ذهاب را ارتش و روستاهای اطراف آن را سپاه بر عهده گرفته است. روحانی سه‌شنبه از مناطق آسیب دیده بازدید می‌کند.
Erdbeben im Iran 2017 (Irna)
 راه‌های ورودی به شهرهای زلزله زده با ترافیک روبرو شده‌اند. فرمانده پلیس راه ایران از شهروندان خواسته که به هیچ عنوان به مناطق زلزله زده مراجعه نکرده و اجازه دهند امدادگران در فضای مناسب‌تری به ماموریت خود عمل کنند.

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت