.
شنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۷.
امروز:
Sep 22 2018.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

یکشنبه, 26 شهریور 1396 ساعت 21:36

دبیرکل سازمان ملل: این آخرین شانس سوچی برای تغییر اوضاع است

دویچه وله فارسی: دبیرکل سازمان ملل گفت که این آخرین شانس رهبر میانمار است تا به بحران آوارگی شمار زیادی از اقلیت روهینگیا در غرب کشورش خاتمه دهد. آنتونیو گوترش نسبت به خطر یک "تراژدی بزرگ" در صورت تغییر نکردن اوضاع در میانمار هشدار داد.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، روز یکشنبه (۱۷ سپتامبر / ۲۶ شهریور) به فرستنده بریتانیایی بی‌بی‌سی گفت که امیدوار است رهبر میانمار بتواند اوضاع را تغییر دهد. او گفت که رهبر میانمار این امکان را دارد و این آخرین شانس اوست تا اوضاع را متحول سازد.

گوترش با نظر به اینکه ارتش میانمار هم در آن میان نقش ایفا می‌کند گفت که "تراژدی بزرگی رخ خواهد داد اگر اوضاع تغییر نکند".

ابعاد بحران پناهجویان در میانمار (برمه) مدام گسترده‌تر می‌شود. به گزارش یونیسف (صندوق حمایت از کودکان وابسته به سازمان ملل متحد) در سه هفته اخیر ۴۱۰ هزار مسلمان از این کشور گریخته‌اند. یک سخنگوی سازمان کمک به آوارگان و پناهجویان وابسته به سازمان ملل نیز روز شنبه (۱۶ سپتامبر) گفت: «تنها در ۲۴ ساعت گذشته نزدیک به ۱۸ هزار تن از قوم اقلیت روهینگیا از مرز بنگلادش عبور کرده‌اند.»

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

وضعیت نابسامان آوارگان

بخصوص وضعیت آوارگان در شهر مرزی "کوکس بازار" وخیم گزارش شده است. در این منطقه بخشی از آوارگان مجبور به خوابیدن در فضای باز هستند و از کمبود مواد غذایی و دارو رنج می‌برند. دولت بنگلادش اعلام کرده که ۱۴ هزار مسکن اضطراری جدید خواهد ساخت.

با توجه به جمعیت بزرگی که از میانمار راهی بنگلادش است، سازمان ملل می‌کوشد تا از شیوع بیماری‌ها بخصوص در میان کودکان جلوگیری کند. گفته می‌شود که حدود ۶۰ درصد آوارگان خردسال هستند.

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت