.
يكشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۷.
امروز:
Jul 22 2018.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

چهارشنبه, 22 شهریور 1396 ساعت 03:31

آغازاعتراض به لایحه قانون کار ماکرون با شرکت صدها هزار نفر درتظاهرات خیابانی واعتصاب

امروزسه شنبه 12سپتامبر،حدود500هزارنفرازکارگران بخش عمومی وخصوصی،بازنشستگان وجوانان به فراخوان سندیکاهای ث.ژ.ت،سولیدر،اف.اس.یو و یو.ان.ای.اف با حضوردر200تظاهرات پاسخ مثبت دادندو اعتراضشان را نسبت به لایحه قانون کار مانوئل ماکرون در خیابان ها درسراسر فرانسه بنمایش گذاشتند.
اعتراضات به لایحه قانون کار ماکرون با اعتصاب دربخش حمل ونقل عمومی،رادیوتلویزیون،ادارات،مدارس ونیز ایجاد راه بندان های مصنوعی توسط رانندگان کامیون های همراه شد.حدود4هزار فراخوان اعتصاب رسانه ای شده است.
قابل یادآوری است که که طی روزهای گذشته از طرف رسانه های حکومتی دائما اعلام می شد که سندیکاها موفق به بسیج نخواهند شد وشاهد اعتراضات گسترده ای نخواهیم بود.
مفتضانه تر که امپراطورماکرون تاریخ سفرش را به به جزایر آسیب دیده کارائیب همزمان با اولین روز اعتراضات به لایحه اصلاح قانون کارش انتخاب کرد.
مفلسانه ترکه آرتیستانه به پیشنهاد مشاور جدید روزنامه نگارش ساعت مصاحبه مطبوعاتیش را از ساعت13بمرور بتاخیرانداخت تا گفتگویش در ساعت14همزمان با تظاهرات درپاریس در صدر اخبار قرار گرفته و اخباراین تظاهرات گسترده درسایه وتحت الشعاع نمایش قراردهد.زهی خیال باطل!  
درادامه مبارزه برای یک قانون کارمتناسب با قرن بیست ویکم همراه با عدالت اجتماعی،امنیت شغلی وشرایط کاری بهتر،روز21سپتامبرهمزمان با جلسه هیئت وزیران برای اعتصاب وتظاهرات مجدددراعتراض علیه قانون کارماکرون قدرت طلب  تعیین شد.
بیست ویکم شهریورماه1396
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت