.
شنبه ۳۰ تير ۱۳۹۷.
امروز:
Jul 21 2018.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

یکشنبه, 04 تیر 1396 ساعت 20:10

حدود ۵۰ نفر در ارتباط با "فعالیت‌های تروریستی" در کرمانشاه بازداشت شدند

دویچه وله فارسی: مقام‌های ایران از شناسایی و بازداشت ده‌ها نفر از پشتیبانان "عوامل تروریستی" در استان کرمانشاه بعد از حوادث تروریستی تهران خبر دادند. مقدار زیادی تسلیحات نیز ضبط شده است.

محمدحسین صادقی، دادستان کرمانشاه در نشست خبری یکشنبه ۴ تیر (۲۵ ژوئن) در دادسرای کرمانشاه از بازداشت بیش از۵۰ نفر پس از حملات تروریستی تهران خبر داد.

صادقی گفت: «پس از حوادث تروریستی تهران بیش از ۵۰ نفر از عناصر پشتیبان عناصر تروریستی در استان کرمانشاه شناسایی و دستگیر شدند.»

حملات تروریستی تهران در ۱۷ خرداد مقبره آیت‌الله خمینی و مجلس شورای اسلامی را هدف گرفت که به کشته شدن دست‌کم ۱۷ نفر و زخمی شدن بیش از ۵۰ نفر انجامید. مسئولیت این حملات را گروه "دولت اسلامی" (داعش) بر عهده گرفته است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

به گزارش تسنیم، محمدحسین صادقی همچنین از کشف و ضبط کمربندهای انتحاری، چاشنی‌های الکترونیکی و تسلیحات از این افراد خبر داد.

صادقی اطمینان خاطر داد که بر مرزهای استان کرمانشاه "اشراف و احاطه کامل اطلاعاتی" حاکم است و "اخبار مربوط به تیراندازی و درگیری در مرزها کذب است."

بیشتر بخوانید: نگرانی از نفرت پراکنی علیه کردها در ایران

بازداشت این افراد چند روز بعد از حمله موشکی سپاه پاسداران از غرب ایران به مواضع داعش در شرق سوریه صورت گرفته است. این حمله به تلافی حوادث تروریستی تهران انجام شد.

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت