.
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶.
امروز:
Feb 21 2018.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

سه شنبه, 15 فروردين 1396 ساعت 00:03

انفجار بمب در متروی سن ‌پترزبورگ دستکم ده کشته برجای گذاشت

دویچه وله فارسی: به گزارش رسانه‌های روسیه، در انفجار متروی سن بترزبورگ دستکم ۱۰ نفر کشته و ۲۰نفر مجروح شده‌اند. انفجار همزمان با سفر ولادیمیر پوتین به سنت پترزبورگ روی داده است. در دهه قبل مسکو آماج حملات انفجاری مشابه‌ای بود.

به گزارش خبرگزاری‌ها روز دوشنبه (۳ آوریل/ ۱۴ فروردین) انفجاری در متروی شهر سنت پترزبورگ روسیه رخ داد که بر اثر آن تعدادی کشته و مجروح شده‌اند. خبرگزاری تاس روسیه از ۱۰ کشته و ۲۰ مجروح خبر می‌دهد. دیمتری مدودیف، نخست‌وزیر روسیه این انفجار را یک حمله تروریستی خوانده است.

گزارش تلویزیون روسیه از تدابیر امنیتی شدیدتر و از جمله مسدودکردن سه ایستگاه مترو در شمال پترزبورگ حکایت دارد. در عکس‌هایی که درشبکه‌های اجتماعی انتشار یافته‌اند، شماری مجروح و مقتول دیده می‌شوند که بر روی سکوهای مترو افتاده‌اند.

مسکو و برخی ازشهرهای روسیه به ویژه در ده، پانزده سال گذشته آماج بمب‌گذاری‌ها و حملاتی بوده‌اند که اغلب به گروه‌های افراطی قفقاز شمالی و از جمله شورشیان چچن نسبت داده شده‌اند. سال ۲۰۱۰ حملات همزبان مشابه‌ای در متروی مسکو صورت گرفت. در جریان این حملات دو زن حامل بمب با منفجرکردن خود ۴۰ نفر را کشتند و ۱۰۰ نفر را مجروح کردند. رهبر شورشیان چچن با فرستادن پیامی اعلام کرد که گروهش مسئول انجام این ترورها بوده است.

به گزارش رسانه‌های روسیه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه که در حال حاضر برای دیدار با رئیس جمهور بلاروس در سن پترزبورگ اقامت دارد در جریان انفجار در متروی این شهر قرار گرفته  است. او این حادثه را به بازماندگان قربانیان تسلیت گفته است.

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت