.
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷.
امروز:
May 24 2018.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

دوشنبه, 30 اسفند 1395 ساعت 03:38

اخباروگزارشات کارگری29اسفند: نوروز وسفره خالی کارگران

- صدورحکم30ضربه شلاق تعلیقی و 18 میلیون ریال جریمه نقدی برای کارگرمعترض معدن سنگ آهن بافق!
- پیام اتحادیه آزاد کارگران ایران به مناسبت فرا رسیدن سال 1396
- کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری:
فرا رسیدن سال ١٣٩٦ و آغاز بهار و نوروزی دیگر؛ خجسته باد!
- عدم پرداخت حقوق،عیدی ودیگرمطالبات کارگران شهرداری شاندرمن!
- مرگ دلخراش کارگری درایلام حین کاربراثرسقوط ازارتفاع!
- مرگ کارگرمرغداری مریوان براثرگازگرفتگی!
صدورحکم30ضربه شلاق تعلیقی و 18 میلیون ریال جریمه نقدی برای کارگرمعترض معدن سنگ آهن بافق!
محمدعلی جداری فروغی از صدور حکم نهایی دادگاه تجدیدنظر مبنی بر30 ضربه شلاق تعلیقی به مدت 2 سال و 18 میلیون ریال جریمه نقدی برای کارگرمعترض معدن سنگ آهن بافق،خبرداد.
به گزارش29اسفندایلنا،محمدعلی جداری فروغی( وکیل محمد حسن تشکری و جمعی دیگر از کارگران معدن سنگ آهن  بافق) از صدور حکم نهایی محمد حسن تشکری خبر داد.
به گفته این وکیل دادگستری، حکم نهایی موکلش  صادر شده و به 30 ضربه شلاق تعلیقی به مدت 2 سال و 18 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده است.
وی افزود: پیش از این شعبه 105 دادگاه کیفری 2 شهرستان یزد طی رایی که به تاریخ 11 خرداد سال 95 صادر شده بود، محمد حسن تشکری را به اتهام اخلال در نظم و آسایش عمومی (موضوع ماده 618 قانون مجازات اسلامی)،   به تحمل 11 ماه حبس و 50 ضربه شلاق تعزیری معلق شده به مدت 5 سال محکوم کرده بود.
به گفته فروغی، در رای تجدیدنظر آمده است: به تجویز ماده 457 قانون آیین دادرسی کیفری و استناد به مواد 19 ، 66، 126 و 127 ، بند ب ماده 83 ، بند ب ماده 86 قانون مجازات اسلامی ضمن اصلاح عنوان اتهامی به معاونت در اخلال در نظم و اصلاح مجازات مقرر در رای بدوی به 18 میلیون ریال جزای نقدی جایگیزینی 6 ماه حبس تعزیری بعلاوه 30 ضربه شلاق تعزیری و تعلیق اجرای مجازات شلاق مذکور با همان شرایط مندرج در رای بدوی به مدت 2 سال، النهایه دادنامه تجدید نظر خواسته را در قسمت مورد اعتراض با اصلاح و تخفیفات به عمل آمده نتیجتا تایید و استوار می‌نماید. این رای قطعی است.
وی با یادآوری اینکه در پرونده دیگر کارگران معدن سنگ آهن بافق، مجازات شلاق به جریمه نقدی تبدیل اما در دادنامه محمد حسن تشکری مجازات 30 ضربه شلاق تعلیقی برای مدت 2 سال تعیین شده است، گفت: به نظر من هیچگونه دلیلی بر محکومیت موکلم به اتهام معاونت در اخلال در نظم وجود ندارد و می بایست حکم برائت صادر می‌شد.
پیام اتحادیه آزاد کارگران ایران به مناسبت فرا رسیدن سال 1396
بار دیگر سر سبزی و طراوت در حال سر برآوردن از واپسین روزهای زمستان است و مام طبیعت آغوش خود را برای زایشی نو باز کرده است تا نوید بخش آغازی برای زندگی و حیات در پهنه زمین باشد. اما سهم ما کارگران از این تولد عظیم و شکوهمند چیزی جز  فقر و فلاکت، عدم پرداخت مزد و اخراج سازیهای خانمان برانداز تا واپسین روزهای سال نبوده است و شادی چند روزه ی  بودن در کنار خانواده به مناسبت ایام نوروز چیزی است که به سرعت سپری و در پس آن کوهی از رنج و محنت تا پایان سالی دیگر همراه مان خواهد ش
با این حال و علیرغم این چرخه ضد انسانی حاکم بر زندگی ما کارگران، امید به برپائی دنیایی بهتر و مبارزه برای رهائی از ستم، آن چیزی است که به ما انگیزه ای بالا برای زندگی و بودن می بخشد و ما با این امید، امسال نیز همچون سالهای گذشته قدم در سال نو خواهیم گذاشت و مبارزات بی وقفه ای را که تا واپسین روزهای سال گذشته در جای جای کشور ادامه دادیم با اتحاد و قدرت عمل بیشتری از سر خواهیم گرفت.
هر چند  در سال 1395 توام با تحمیل فقر و فلاکت بیشتر، سرکوب اعتراضات حق طلبانه کارگران ایران ابعاد گسترده تری پیدا کرد با این حال ایستاگی متحدانه و جسورانه ما کارگران در سال گذشته بیش از پیش قدرت سرکوب را به چالش کشید و کارگران هپکو، روغن نباتی جهان، پلی اکریل اصفهان و...، با راهپیمائی های باشکوه و بازنشستگان لشکری و کشوری با تجمعات متحدانه و بی وقفه خود نشان دادند که هیچ نیرویی را، یارای وادار کردن طبقه کارگر ایران به تمکین به شرایط مصیبت بار کنونی نیست. گذشته از این اعتراضات رو به پیش، اعتصاب غذای مشترک جعفر عظیم زاده  و اسماعیل عبدی و به چالش کشیدن رویکرد امنیتی به فعالیتهای صنفی و مدنی، که موج عظیمی از حمایتهای کارگران و معلمان در داخل کشور و طبقه کارگر جهانی را به همراه داشت نشان داد که از این پس سرکوب فعالیتهای صنفی و مدنی و امنیتی کردن اعتراضات کارگران و معلمان چیزی نیست که دستگاه سرکوب براحتی قادر به پیشبرد آن باشد.  
در سالی که گذشت، راهپیمائی ها و اعتراضات کارگران مراکز مختلف تولیدی و صنعتی و پیوستن خانواده ها به این اعتراضات، شکل گیری اعتراضات بیکاران در بخشهایی از کشور، به میدان آمدن جنبش عدالتخواهانه دانشجویی، شکل گیری  اعتراضات سراسری در میان بخشهایی از کارگران همچون مخابرات و برق، تجمعات متحدانه بازنشستگان لشکری و کشوری و همبستگی کارگران و معلمان، همه و همه، نقطه عطفی در اعتلای جنبش عدالتخواهانه مردم ایران بود که بی تردید با آغاز سال نو وارد مراحل تعیین کننده ای در مصاف با وضعیت مصیبت بار موجود خواهد شد. مصافی که بویژه علیه فقر و فلاکت و دستمزدهای چندین برابر زیر خط فقر، اتحاد و همبستگی هر چه بیشتری را در میان کارگران و معلمان و بازنشستگان به ارمغان خواهد آورد و جنبشی عظیم و سرکوب ناپذیر را در برابر شرایط فلاکت بار موجود شکل خواهد داد.
ما در اتحادیه آزاد کارگران ایران، خود را بخشی از این مبارزه و رشد و اعتلای آن میدانیم و با تاکید بر تجدید نظر فوری در حداقل مزد سال 1396 و فراخوان به کارگران برای اعتراض به آن، عید نوروز را به عموم مردم شریف ایران، بویژه به خانواده های کارگران و معلمان دربند و تمامی زندانیان آزادیخواه صمیمانه تبریک میگوییم و به همه عزیزانی که در دفاع از حقوق انسانی مردم ایران، عید نوروز را پشت میله های زندان سپری میکنند درود میفرستیم .
ما تلاش و مبارزه و اتحاد  و همبستگی بیشتر برای پایان دادن به وضعیت مشقت بار کنونی را سرلوحه آغازی دگرگون کننده در سال نو قرار خواهیم داد و همدوش و همراه با همه کارگران و معلمان و بازنشستگان در سراسر کشور، لحظه ای از مبارزه برای دست یابی به حقوق انسانی مان باز نخواهیم ایستاد.
اتحادیه آزاد کارگران ایران – 29 اسفند ماه 1395
کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری:
فرا رسیدن سال ١٣٩٦ و آغاز بهار و نوروزی دیگر؛ خجسته باد!
باز هم بهار از راه رسید و زمین بار دیگر نفس کشید و مژده داد که زمستان شکست و نوید می دهد که سالی تازه و نوروز می آید. اینک صدای پای بهار، نزدیک و نزدیک تر شده است؛ چلچله ها و پرستوها بازگشتند و نغمه فرح بخش و شاد آنها از دشت ها و سبزه زارها به گوش می رسد. طبیعت با هوایی تازه طراوت می یابد و براستی که بهار، فصل دوباره ساختن است.
با آمدن سال تازه و نوروز، بار دیگر پیام های انسان دوستی، عشق و امید به زندگی و داشتن روزها و سال های بهتر، پیام  آور این روزها بوده و بر دل و جان می نشیند. آرزوی ما هم در آستانه سال 1396، چیزی جز داشتن دنیایی عاری از تبعیض و نابرابری، جهانی بدون فقر و جهالت و  بدون جنگ و گرسنگی نیست. دنیایی که در آن استثمار انسان از انسان برچیده شود و دیگر کسی به خاطر امرار معاش، برده مزدی کس دیگری نباشد. دنیایی که در آن هیچ کس به خاطر باورها و اعتقادات اش محاکمه و زندانی نشود و با خطر مرگ مواجه نگردد.
فرا رسیدن نوروز و بهار و آغاز سال 1396 را شادباش می گوییم و آرزوی تندرستی و شادکامی برای همگان داریم. امیدواریم که سال پیش رو، سالی پر از موفقیت برای کارگران، معلمان، پرستاران، بازنشسته گان و همه زحمتکشان جامعه در دستیابی به مطالبات انسانی شان باشد. و با امید به اینکه دیگر هیچ کارگر و معلمی، و هیچ دانشجو و روزنامه نگار و انسان آزاد اندیشی به خاطر باورهای اش، زندانی نشود.
بهاران خجسته باد!
کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری - یکشنبه 29 اسفند 1395
عدم پرداخت حقوق،عیدی ودیگرمطالبات کارگران شهرداری شاندرمن!
یک ماه حقوق، سه ماه اضافه کار، عیدی و سنوات کارگران شرکتی شهرداری شاندرمن پرداخت نشده است.
به گزارش منابع خبری محلی، در حالی که اسفند ماه به بیست و هشتمین روز خود رسیده است کارگران شرکتی شهرداری شاندرمن حقوق نگرفته اند.این کارگران علاوه بر حقوق اسفند ماه، ۳ ماه اضافه کار، عیدی و سنوات پایان سال را دریافت نکرده اند.
در شرایطی که حقوق کارگران شرکتی شهرداری ها چیزی در حدود ۱ میلیون تومان و حداقل هزینه یک خانوار کارگری در شهرها برای سال ۹۵، ۲۷۴۴۰۰۰ تومان تقریب زده می شود، چگونه میتوان بدون دریافت همین حقوق اندک زندگی کرد؟

شهردار شاندرمن که پیش از این به علل گوناگون علی الخصوص عدم پرداخت حقوق توسط اعضای شورای شهر مورد سوال و در آستانه استیضاح قرار گرفته بود، با دادن قولهایی توانست رضایت ۴ عضو شورا را کسب کند.
اکنون سوال اساسی این است که چگونه شهرداری شاندرمن که نتوانسته حقوق معمول کارکنان خود را ۱ روز مانده به عید پرداخت کند، دست به آغاز پروژه های عمرانی و تشدید این فعالیت ها در آستانه نوروز می زند؟
دست های خالی کارگران شرکتی شهرداری رسانه ای برای احقاق حقوق خود ندارند.
مرگ دلخراش کارگری درایلام حین کاربراثرسقوط ازارتفاع!
یک کارگر 36ساله حین کار در یک مجتمع مسکونی شهر ایلام براثرسقوط از ارتفاع جان خود را از دست داد.
به گزارش منابع خبری محلی،این کارگر جوان که اهل شهرستان دهلران بوده است در حین کار در یک مجتمع مسکونی در حال ساخت در خیابان آزادی ایلام از طبقه ششم یک آپارتمان در حال ساخت به پایین سقوط کرده و جان خود را از دست داد.
یکی از بستگان این متوفی گفت: وی مشغول کار نقاشی در فضای بیرونی این مجتمع آپارتمانی بوده که به دلایل نامشخص از ارتفاع به پایین سقوط می کند.
وی افزود: به گفته پزشکی قانونی ایلام این کارگردر حین سقوط بخاطر وحشت زدگی نیز دچار ایست قلبی می شود و علت مرگ وی علاوه بر شدت جراحات و شکستگی چند ناحیه از اندام وی ، ایست قلبی در حین سقوط بوده است.
وی همچنین گفت: این کارگرکه 36 سال سن داشته است تحصیل کرده و دارای مدارک گرافیک و چند رشته دیگر هنری بوده است که به دلیل نداشتن شغل در رشته مورد نظر از طریق کارگری گذران زندگی می کرده است.
مرگ کارگرمرغداری مریوان براثرگازگرفتگی!
درهفته گذشته کارگریک مرغداری مریوان براثرگازگرفتگی جانش را ازدست داد.
به گزارش منابع خبری محلی، جمیل مردای 39ساله کارگریک مرغداری واقع درحومه شهرمریوان بر اثر خفگی ناشی از گازگرفتگی جان خود را از دست داد.
بیست ونهم اسفندماه1395
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخباروگزارشات کارگری28اسفند1395
لایحه اصلاح قانون کار احمدی نژاد – روحانی نه!
تغییرقانون کار بنفع کارگران آری!
- تجمع کارگران خشمگین معادن زغال سنگ البرز مرکزی درجاده!
- اعتصاب کارگران پروژه کارخانه فولاد زرند ایرانیان دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق!
- تجمع اعتراضی کارگران یکی از شرکت های زیرمجموعه مپنا نسبت به عدم پرداخت یکسال حقوق مقابل ساختمان شرکت در تهران!
- تجمع کارگران شهرداری بجنورد دراعتراض به عدم پرداخت2ماه حقوق وعیدی مقابل فرمانداری!
- تجمع اعتراضی بازنشستگان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران نسبت به عدم پرداخت حقوق اسفند و عیدی!
- عدم پرداخت16ماه حقوق کارگران کارخانه سپید نام زاگرس!
پیشنهاد اداره کار:اخراج کارگران شاغل وبکارگیری کارگران جدید؟
- عدم پرداخت3ماه حقوق وعیدی80 کارگر منطقه 4 شهرداری اهواز!
شکایت 40کارگردرهمین رابطه در اداره کاراهواز!
- عدم پرداخت2ماه حقوق کارگران فنی، موتوریست و برق شرکت حمل و نقل ریلی رجاء!
تجمع کارگران خشمگین معادن زغال سنگ البرز مرکزی درجاده!
اخباروگزارشات کارگری:صبح امروزشنبه28اسفندماه، کارگران خشمگین معادن زغال سنگ البرز مرکزی دراعتراض به عدم پرداخت2ماه حقوق،4ماه حق بیمه و2سال عیدی درجاده زیراب به پل‌سفید محور سوادکوه تجمع ومسیر را بمدت 50دقیقه مسدودکردند.

به گزارش منابع خبری محلی صبح امروز28اسفند،حدود 100 کارگر معترض شرکت‌های خصوصی زیر‌مجموعه شرکت سامان البرز مرکزی با مسدود‌کردن مسیر زیراب به پل‌سفید محور سوادکوه به مدت حدود ۵۰ دقیقه خواستار پرداخت مطالبات خود شدند.
با مذاکره فرمانده انتظامی شهرستان سوادکوه و همکاری کارگران البرز مرکزی، یک‌طرف محور سوادکوه که مسدود شده بود، بازگشایی شد و تردد در آن جریان دارد.
کارگران برای ادامه پیگیری مطالبات خود به شهر پل‌سفید رفتند.
براساس این گزارشات،کارگران معترض از دریافت ۸۰۰ هزار تومان تا یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای بهمن‌ماه خبر دادند و از طلب ۴ تا ۶ میلیون ‌تومانی خود خبر دادند.
عصبانیت،ناراحتی و غم در چهره‌های کارگران مشهود بود و خواستار دست‌یابی به حقوق خود در آستانه سال نو شدند.
آنان به برگزاری جلسه هفته گذشته کارگران با مسؤولان شهرستان سوادکوه و قول دریافت حقوق و مطالبات خبر دادند و به عدم اجرایی‌شدن آن معترض بودند.
کارگران معترض با اشاره به عدم پرداخت مطالباتشان ازشرکت‌ پیمانکاری معدنی «بهره‌وران»، زیر‌مجموعه شرکت سامان گفتند که این پیمانکاران با حقوق آنان اقدام به خرید مایملک در شهرستان سوادکوه و سایر شهر‌ها و یا خودرو‌های گران‌قیمت برای اعضای خانواده خود کردند.
یکی از کارگران معترض با انتقاد از اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی در عدم توانایی برای اجرایی قوانین مربوط به کارگران از مسؤولان خواست تا پیمانکاران را برای پرداخت مطالبات و حقوق کارگران، تحت فشار بگذارند.
برخی دیگر از کارگران از عدم پرداخت حق بیمه خود توسط برخی از پیمانکاران ناراضی بودند و از عدم تمدید دفترچه بیمه خود به مدت ۴ تا ۵ ماه خبر دادند.
کارگران شرکت‌های معدنی البرز مرکزی با حضور در اعماق صد‌ها متری از زمین انتظار پرداخت به موقع مطالبات خود را دارند که به بیان کارگران برخی از شرکت‌های پیمانکاری اقدام به سرمایه‌گذاری شخصی می‌کنند و این کارگران هستند که باید در ایام عید با دریافت بخشی اندکی از مطالبات و حقوق سال خود، شرمندگی را به خانواده خود ببرند.
اعتصاب کارگران پروژه کارخانه فولاد زرند ایرانیان دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق!
اخباروگزارشات کارگری:کارگران پروژه کارخانه فولاد زرند ایرانیان دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق از چند روز پیش دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق دست به اعتصاب زدند.
به گزارش منابع خبری محلی،بیش از 100 کارگر شرکت صلب سازه پروژه کارخانه فولاد زرند ایرانیان چهار تا هفت ماه حقوق طلبکار هستند.
این کارگران از چند روز گذشته دست به اعتصاب زدند و تنها یک ماه حقوق به آنها پرداخت شد.
درهمین رابطه کارگران گفتند:یک ماه حقوق جوابگوی نیاز ما کارگران در شب عید نیست.
یکی از کارگران معترض اظهار داشت: حدود سه سال در این شرکت مشغول به کار هستم و عدم پرداخت به موقع حقوق مشکلاتی را برای ما و خانواده ما به وجود آورده است.
یکی دیگر از این کارگران گفت: شب عید است و همه برای خانواده و فرزندان خرید دارند، دیگر هیچ کس به ما قرض نمی‌دهد و خجالت خانواده را داریم.
یکی دیگر از کارگران این شرکت ابراز داشت: اگر کار پیمانکاری را به شرکت‌های توانمند واگذار می‌کردند، ما کارگران با این مشکلات مواجه نمی‌شدیم.
وی افزود: توان خرید را ندارم، خجالت‌زده مغازه‌دارانی هستم که از گذشته قرض گرفتم.  
یادآوری:
پروژه کارخانه فولاد زرند ایرانیان در زمینی به مساحت 400 هکتار در هفت کیلومتری جاده زرند ـ کرمان قرار دارد .
عملیات اجرایی این کارخانه از سال 91 با سرمایه گذاری 4 هزار میلیارد تومان از سوی شرکت مادر تخصصی توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه میدکو آغاز شده است.
تجمع اعتراضی کارگران یکی از شرکت های زیرمجموعه مپنا نسبت به عدم پرداخت یکسال حقوق مقابل ساختمان شرکت در تهران!
اخباروگزارشات کارگری:از چند روزپیش،کارگران یکی از شرکت  های زیرمجموعه مپنا، ازپروژه های سیرجان بندرعباس اردکان که بیش ازیک سال حقوق خودرا دریافت نکرده اند،به تهران سفر کرده ودست به تجمع مقابل ساختمان شرکت واقع در خیابان آفریقاجنوبی،نبش کوچه ژوبین،روبروی سفارت بحرین زده اند.
تصویرامروز28اسفند این کارگران معترض مقابل ساختمان شرکت واقع در خیابان آفریقاجنوبی،نبش کوچه زوبین،روبروی سفارت بحرین:

یادآوری:
گروه مپنا به عنوان یک شرکت تولیدی، صنعتی و بازرگانی بین‌المللی به همراه ۴۱ شرکت زیرمجموعه خود، در زمینه طراحی و احداث نیروگاه‌های حرارتی (بخار، گازی و سیکل ترکیبی) و همچنین اجرای پروژه‌های نفت و گاز و حمل و نقل ریلی و نیز در حوزه سرمایه‌گذاری خصوصی در این صنایع به صورت پیمانکار اجرایی کلید در دست (EPC) و سرمایه‌گذاری خصوصی (IPP) در سطح بازار ایران و منطقه فعالیت می‌کند.
تجمع کارگران شهرداری بجنورد دراعتراض به عدم پرداخت2ماه حقوق وعیدی مقابل فرمانداری!
اخباروگزارشات کارگری:امروز28اسفند برای چندمین بار،کارگران فضای سبز شهرداری بجنورد دراعتراض به عدم پرداخت2ماه حقوق وعیدی مقابل فرمانداری تجمع کردند.
برپایه گزارشات منتشره،بیش از 300 نفر کارگر فضای سبزشهرداری بجنورد، طرف قرار داد با شرکت تمیزگل هستند که نیمی از این تعداد، به صورت ثابت در فعالیت های مختلف شهرداری به کار گرفته می شوند. نیمی از کارگران فضای سبز 15 تا 20 سال سابقه خدمت دارند اما هنوز وضعیت قراردادشان با شهرداریناروشناست.
شهر بجنورد با دارا بودن 2 منطقه شهری و همچنین شهرداری مهر 211 هزار نفر جمعیت دارد.
تجمع اعتراضی بازنشستگان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران نسبت به عدم پرداخت حقوق اسفند و عیدی!
اخباروگزارشات کارگری:صبح امروز شنبه28اسفندماه،جمعی ازبازنشستگان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران(هما) دراعتراض به عدم پرداخت حقوق اسفند و عیدی مقابل ساختمان موسسه صندوق بازنشستگان این شرکت تجمع کردند.
برپایه گزارشات منتشره،درحالی که دو روز به پایان سال باقیمانده است هنوز حقوق اسفندماه و عیدی کارکنان و بازنشسته‌های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران پرداخت نشده است.
 شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران(ایران ایر) حدود 10 هزار بازنشسته و به همین میزان نیز کارمند دارد.
با توجه به این‌که فردا و پس‌فردا (29 و 30 اسفند ماه) تعطیل است به نظر می‌رسد امید چندانی برای پرداخت حقوق بازنشسته‌های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران نیست.
عدم پرداخت16ماه حقوق کارگران کارخانه سپید نام زاگرس!
پیشنهاد اداره کار:اخراج کارگران شاغل وبکارگیری کارگران جدید؟
اخباروگزارشات کارگری:16ماه حقوق کارگران سپید نام زاگرس بزرگترین کارخانه تولید اتصالات الکتروفیوژن گازوآب واقع  در شهرکرد،منطقه صنعتی سامان 2پرداخت نشده است.
کارگران کارخانه سپید نام زاگرس:بعد از اعتراضات کارگران، بازرسانی که از اداره کار آمدند با رشوه‌ای که از کارفرما دریافت کردند از ایشان حمایت کردند و گفتند "ما خودمان نیرو می‌آوریم و این‌ها را اخراج کنید".
بنابه گزارشات منتشره،شرکت تولیدی پلی‌اتیلن یا همان "سپید نام زاگرس" در فاز دوم قطب صنعتی شهرستان سامان با حدود 50 کارگر قطعات و اتصالات لوله‌های گاز را تولید می‌کنند و از این طریق زندگی خود را می‌گذرانند.
این روزها که روزهای پایانی سال است و در آستانه سال نو هستیم متوجه شدیم که کارگران این شرکت 16 ماه است که حقوق خود را دریافت نکرده‌اند.
یکی از کارگران این کارخانه اظهارداشت: ما 16 ماه است که کار کردیم اما حقوقمان پرداخت نشده است، ما در این شرایط جامعه چطور باید زندگی خود را بگذرانیم.
وی افزود: 7 ماه پیش اعتراض کردیم و رئیس شرکت قول داد که تا پایان سال معوقات تمام کارگران را پرداخت کند اما الان می‌گوید" چکار کنم پول نیست".
وی بیان کرد: بعد از اعتراضات کارگران بازرس از اداره کار برای رسیدگی به مشکلات کارگران آمد اما آن‌ها هم از کارفرما حمایت کردند و به رئیس شرکت گفتند:" آنقدر آدم بیکار هست این‌ها را تسویه کن و نیروی جدید بگیر".
یکی دیگر از کارگران این کارخانه با اشاره به شرایط بد اقتصادی گفت: ما محصولاتمان را تولید کردیم اما انبارها پُر است و فروشی نداریم به همین دلیل 16 ماه است که حقوق ما هم پرداخت نشده است.
وی خاطرنشان کرد: با کلی قول از سوی رئیس شرکت باز هم مشغول به کار شدیم اما الان می‌گویند تنها یک ماه از حقوق آن هم به عنوان عیدی یا سنوات پرداخت می‌شود و مابقی معوقات به صورت چک برای خرداد و تیرماه پرداخت می‌شود.
وی ادامه داد: بازرسانی که از اداره کار آمدند با رشوه‌ای که از کارفرما دریافت کردند از ایشان حمایت کردند و گفتند "ما خودمان نیرو می‌آوریم و این‌ها را اخراج کنید".
یکی دیگر از کارگران تصریح کرد: برخی از معوقات ما نیز مربوط به سال 93 و 94 است که امروز رئیس شرکت قول داده یک ماه از حقوق را تسویه کند، با این حقوق ما چگونه شب عید خود را با این وضعیت بد بازار بگذرانیم.
عدم پرداخت3ماه حقوق وعیدی80 کارگر منطقه 4 شهرداری اهواز!
شکایت 40کارگردرهمین رابطه در اداره کاراهواز!
 حدود ۸۰ کارگر خدماتی ناحیه ۴ شهرداری اهواز مطالبات مزدی دی، بهمن، اسفند و عیدی خود را دریافت نکرده‌اند. در حدود ۴۰ نفر از این کارگران شکایتی در این رابطه به اداره کار اهواز ارائه کرده‌اند.
 به گزارش28اسفندایلنا،تعدادی از این کارگران گفتند که پیمانکار ناحیه 4 شهرداری اهواز تاکنون مطالبات مزدی دی، بهمن، اسفند و عیدی آنها را پرداخت نکرده است.
حدود 40 نفر از این کارگران در این رابطه شکایتی به اداره کار اهواز ارائه کرده‌اند که مقرر شده است بعد از تعطیلات عید نوروز به شکایت آنها رسیدگی شود.
این کارگران گفتند پیمانکار ناحیه 4 شهرداری اهواز از سایر کارگران که به اداره کار شکایت نکرده‌اند برگه تسویه حساب دریافت کرده است و این در حالی است  که مطالبات مزدی و عیدی آنان نیز همانند سایر کارگران پرداخت نشده است.
گفته می‌شود پیمانکار مجموعه به‌ کارگران وعده داده که مطالبات مزدی دی ماه آنان را تا روزهای آینده پرداخت و مطالبات مزدی بهمن و اسفند 95 را به ترتیب در اردیبهشت و خرداد 96 پرداخت کند که این موضوع با توجه به وضعیت نامطلوب معیشتی کارگران مورد مخالفت آنها قرار گرفته است.
عدم پرداخت2ماه حقوق کارگران فنی، موتوریست و برق شرکت حمل و نقل ریلی رجاء!
کارگران فنی، موتوریست و برق شرکت حمل و نقل ریلی رجاء دو ماه معوقات مزدی پرداخت نشده دارند.
به گزارش28اسفندایلنا،جمعی از کارگران پیمانکاری شرکت حمل و نقل ریلی رجاء از مطالبات مزدی پرداخت نشده خود خبر دادند.
به گفته این کارگران، علیرغم این که سال 95 رو به اتمام است، دستمزد دو ماه بیش از دویست کارگر فنی، موتوریست و برق رجاء پرداخت نشده است.
این کارگران که در شرکت های پیمانکاری مختلف مشغول به کار هستند، از این دیرکرد ناراضیند و می گویند: شب عید مطالبات ما را پرداخت نکرده اند و این مساله، زندگی ما را با مشکل مواجه کرده است؛ هیچ تاریخی نیز برای زمان واریز مطالبات اعلام نشده است.
بیست وهشتم اسفندماه1395
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت