.
دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷.
امروز:
May 21 2018.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

یکشنبه, 10 بهمن 1395 ساعت 23:51

پایان عملیات نجات کولبران سردشتی گرفتار در زیر برف/ چهار کولبر کُرد جان باختند

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان سردشت از خارج کردن ۱۶ کولبر از برف خبر داد که چهار نفر آنها جان باختند.
به گزارش کانون مدافعان حقوق بشر کردستان، شب شنبه (۹ بهمن ماه) گروهی از کولبران کُرد در منطقه “قه‌ره‌دان بیوران علیا” از توابع سردشت به دلیل ریزش بهمن زیر برف مدفون شدند.
در این باره رییس اداره هلال احمر شهرستان سردشت امروز یک شنبه دهم بهمن ماه در گفتگو با خبرگزاریها گفت: در دو مرحله از عملیات جست‌و جوی امدادگران ۱۶ نفر از زیر برف خارج شدند . ۴ نفر از این افراد جان خود را از دست دادند. ۳ نفر سالم خارج شدند و ۳ نفر هم به صورت سرپایی در مسجد روستای بیوران درمان شدند. هم چنین ۶ نفر هم برای مداوای بیشتر به بیمارستان امام خمینی (ره) سردشت منتقل شدند که دو تن از آنها در بخش مراقبت های ویژه بستری شده‌اند.
وی افزود: ریزش بهمن در ساعت ۲۰:۴۰دقیقه روز شنبه در منطقه سرچشمه قره‌دان روستای بیوران علیا از توابع شهرستان سردشت رخ داد.
فایق عبدالله زاده اظهار داشت: ساعت ۲۰:۵۸ دقیقه حادثه به هلال احمر گزارش داده شد و دوتیم از امداد گران به همراه دو تیم از کوهنوردان بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند و توانستند در ساعت ۲۱:۱۰ دقیقه در محل حضور پیدا کنند.
سخنگوی شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان سردشت اضافه کرد:
تیمهای امداد و نجات توانستند در مرحله اول عملیات در زمان ٨ ساعت و ۳۰ دقیقه ۱۵ نفر را از زیر برف خارج کنند.
وی اذعان کرد : صبح امروز پس از جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران از ساعت ۹ مرحله دوم عملیات امداد و نجات آغاز شد و با خارج کردن آخرین بازمانده حادثه بهمن از زیر برف، در ساعت ۱۲:۴۰ پایان عملیات اعلام شد.
عبدالله زاده در ادامه هم چنین گفت: با توجه به صدور اطلاعیه شورای همهنگی در خصوص اعلام مفقودی افراد به پلیس آگاهی و شورای هماهنگی بحران، تنها یک خانواده اعلام کردند فرزندشان مفقود شد است و پس از یافتن جسد این جوان در زیر برف و تحقیقات میدانی، پایان عملیات امداد و نجات را اعلام کردیم.
رییس جمعیت هلال احمر شهرستان سردشت در پایان از تلاش و حسن همکاری نیروهای مردمی، نهادهای مدنی و به ویژه دو تیم کوهنوردی تقدیر و تشکرکرد./
http://www.hrkurd.com/archive/2036.htm

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت