مایکل مور، مستندساز نام‌آشنای آمریکا و برنده جوایز نخل طلای کن و اسکار، فیلم تازه‌ای درباره دونالد ترامپ، کاندیدای جنجالی جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ساخته است.

trumpland-michael-moor

به‌گزارش خبرگزاری آلمان، مایکل مور ۶۲ ساله در صفحه توئیتر خود نوشت، «مایکل مور در ترامپ‌لند»، فیلم جدیدش، قرار است سه‌شنبه آینده در نیویورک به‌نمایش در آید. در اطلاعیه سینمایی این فیلم آمده است: مور «چند هفته مانده به انتخابات ۲۰۱۶ با جسارت و طنز یک شوی تک نفره، مستقیماً وارد قلمرو دشمن شده و به عمق “ترامپ‌لند” نفوذ می‌کند.»

جمهوری‌خواهان در اوهایو تلاش کردند تا مانع از نمایش این فیلم شوند. مایکل مور، فیلمساز و نویسنده در سال ۲۰۰۲ با فیلم «بولینگ برای کلمباین» که در مورد فرهنگ فروش و حمل سلاح در آمریکا بود موفق به کسب جایزه نخل طلای جشنواره کن و سپس یک سال بعد برنده اسکار شد.

مایکل مور

مایکل مور

بیشتر فیلم‌های انتقادی او بحث‌های گسترده‌ای را در جامعه آمریکا دامن زده‌اند. او با فیلم «فارنهایت ۹/۱۱» بر ماجرای حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ پرتو افکند، با فیلم «کاپیتالیسم: یک داستان عاشقانه» (۲۰۰۹) به بحران مالی و اقتصادی جهانی پرداخت و در سال ۲۰۰۷ با فیلم «سیکو» نظام بهداشتی آمریکا را مورد انتقاد قرار داد.

منتقدان مایکل مور می‌گویند او در فیلم‌هایش به‌عمد در مورد برخی از حقایق و داده‌ها سکوت می‌کند و به این ترتیب ذهن تماشاگر را به دلخواه خود تغییر می‌دهد. روش‌های بحث‌برانگیز مایکل مور در فیلم‌هایش پیش از این در برخی از فیلم‌ها مورد انتقاد قرار گرفته است، از جمله در فیلم «مایکل مور از آمریکا متنفر است» (۲۰۰۴) ساخته مایکل ویلسون و «مخالف‌خوانی» به کارگردانی دبی ملنیک و ریک کین (۲۰۰۷).

https://www.radiozamaneh.com/303951