.
يكشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸.
امروز:
Jan 26 2020.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

چهارشنبه, 07 مهر 1395 ساعت 02:30

مجلس سوئیس به ممنوعیت استفاده از برقع رای داد

دویچه وله فارسی: اکثریت اعضای مجلس "شورای ملی" سوئیس با تصویب قانون ممنوعیت برقع موافقت کرد. در صورتی که "شورای ایالت‌ها" نیز این قانون را به تصویب برساند، در سراسر کشور لازم‌الاجرا خواهد بود.

در حالی که بحث در برخی از کشورهای اروپایی درباره‌ی طرح ممنوعیت پوشش کامل زنان در مجامع همگانی ادامه دارد، "شورای ملی" سوئیس با اجرای قانون ممنوعیت برقع موافقت کرد. این طرح که از سوی حزب ملی محافظه‌کار سوئیس SVP) ) به مجلس ارائه شده بود، با رای مثبت ۸۸ نماینده در برابر ۸۷ مخالف و 10 رای ممتنع به تصویب رسید. اعضای مجلس "شورای ملی" از نمایندگان ۲۶ کانتون این کشور تشکیل می‌شود.

در مرحله‌ی بعدی، مجلس سنای این کشور به بررسی مصوبه می‌پردازد. کارشناسان معتقدند که طرح قانونی ممنوعیت پوشش کامل زنان و روبنده از سوی مجلس سنا تائید نخواهد شد. اوایل سال جاری مسیحی، اکثریت اعضای کمیسیون سنا مخالفت خود را با ارائه‌ی طرح اعلام کردند. به گفته‌ی سخنگوی کمیسیون، شمار زنانی که در سوئیس با برقع در خیابان‌ها ظاهر می‌شوند، بسیار اندک است و ضرورتی برای وضع قانون در این زمینه وجود ندارد. در حال حاضر هواداران حزب ملی محافظه کار سوئیس در حال گردآوری امضا در حمایت از طرح "بله به ممنوعیت حجاب" هستند. قرار است تا ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۷ نزدیک به ۱۰۰ هزار امضا به این منظور جمع‌آوری شود..

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که بیش از ۶۰ درصد از واجدین شرایط در سوئیس به این طرح رای مثبت خواهند داد.  تا کنون تنها کانتون تسین از ابتدای ماه ژوئن، استفاده از برقع و روبنده را ممنوع اعلام کرده است.

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت