.
چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸.
امروز:
Jan 22 2020.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

سه شنبه, 10 شهریور 1394 ساعت 02:18

ملکه عزتی: جمهوری اسلامی و مصاف مانتوهای شیشه ای

مبارزه زنان و سرپیچی آنان از قوانین وضع شده توسط حکومت اسلامی و سرکوب زنان توسط جمهوری اسلامی پایانی ندارد. زنان نه تنها تسلیم نمیشوند بلکه هر بار با روشی جدید، قوانین قرون وسطایی و دخالت دین در زندگی شخصی و قلمرو زندگی خصوصی خود را به سخره میگیرند و آن را به مصاف میطلبند.
در اخبار و سایتهای اینترنتی این بار شاهد پدیده ایی به نام مانتو شیشه ایی هستیم که در ویترین فروشگاههای فروش پوشاک به عرضه گذاشته شده و خودنمایی میکند. با عرضه این پدیده به بازار سران رژیم و نیروهای انتظامی برای جلوگیری از فروپاشی پایه های نظام با تمام نیرو به تکاپو افتاده و برای مبارزه با این مهم در خیابانها و مراکز خرید به گشت و کنترل پرداخته اند. با افتخار در سایتها اعلام کرده اند در سطح شهرهایی چون تهران روزانه 22 واحد گشت و کنترل در مسیر مراکز خرید و فروشگاههای فروش لباس زنانه در تحرک هستند و از هیچ تخلفی چشم پوشی نخواهند!! نیروهای مدافع اسلام و حافظان دین در جامعه براه افتاده اند و با متخلفین با صدور حکم و جریمه و تذکرکتبی برخورد کرده وبا تعطیلی مراکز کسب و کاراز آنان زهر چشم میگیرند. امامان جمعه ومسئولین ادارات مختلف رژیم و دولت تدبیر و امید هم با شدت و حدت عقلشان را روی هم ریخته اند در صدد حل این مشکل لاینحل برآمده اند. وا اسلاما کل مملکت را فر گرفته!!
با صدور بخشنامه و اعزام هییت های دولتی و اعلام هفته عفاف و حجاب در شهرهای مختلف در فکر راه چاره هستند. از جمله در سنندج هم چنین مناسکی برپا کردند تا مانع برباد رفتن آبروی اسلام و خدشه برشئونات دولت اسلامی شوند. تمهیدات اولیه را راه انداخته اند تا به قدم های بعدی هم برسند. اگر امر به معروف نرم نگرفت و کارساز نبود اراذل و اوباش حزب الهی را روانه خیابانها کنند و به سبک اسلاف خود بساط اسید پاشی و پونز کوبیدن را دوباره برپا کنند. از هم اکنون تعدادی از این ارازل و اوباش شروع به تهدید و ایجاد ارعاب کرده اند. اما کور خوانده اند زنان درآن جامعه بارها به مصاف این گونه قوانین و این قبیل دخالتها رفته اند، عقب نشینیهای مقطعی را متحمل شده اند، اما هرگز تن نداده اند و تسلیم نشده اند. ادارات دولتی مربوطه، نمایندگان مجلس و خطیبهای نماز جمعه هم خوب میدانند هرگز نخواهند توانست این میدان مبارزه را ازدست زنان مبارز و عاصی از اسلام دربیاورند. 36 سال تلاش زنان در جهت مبارزه و مقاومت در مقابل قوانین ضد زن و دخالت در زندگی خصوصی آنها را چنان آبدیده کرد که به سادگی میدان را خالی نخواهند کرد. نه امر به معروف، نه بساط سیرک سازمانیافته عفاف وحجاب و نه بخشنامه های کذایی وزارتخانه های ریز و درشت، زنان را در مقابل قوانین اسلامی ضد زن به زانو درنخواهد آورد. امروز دیگر باید روشن باشد مسئله مانتو و ساپورت شیشه ایی یا اساسا پوشش نیست، مسئله سرپیچی و تعرض در مقابل کلیت سیستمی است که سه دهه است با سیاه ترین قوانین قرون وسطایی به جنگ آزادیخواهی و برابری آمده و هر بار هم نا موفق یا میدان را خالی کرده یا نهایتا به تیغ و تیزبر و اسید متوسل شده است.
در این مملکت 40000 کارتن خواب فقط درشهر تهران سرپناهی برای خواب شبانه ندارند، کودکان کار در گوشه و کنار شهرهای بزرگ در تلاش لقمه نانی در تکاپو هستند اگر اخر شب سالم به خانه برگردند، کودکان هنوز بدنیا نیامده خرید و فروش میشوند. کارگران با حقوقهای چند ده ماهه معوقه روبرو هستند، معلمان و کارمندان دولتی برای امرار معاش چند شغله هستند، چندین میلیون نفرازغذای مکفی و مصرف ویتامین های لازم محرومند اما هیچ ارگانی به تکاپو نمیافتد و هیچ بخشنامه ایی برای بهبود اوضاع صادر نمیشود. اما مانتو و ساپورت شیشه ایی خون به جوش میاورد و باید برای مقابله با آن بسیج شد!!
اینها خوب میدانند این عرصه خیلی صریح و روشن عرصه نپذیرفتن حاکمیت و قوانین اسلامی است. این دیگر فقط دفاع از حق پوشش نیست، این انکار کلیت این نظم و قوانین است که با حجاب اجباری شروع شد و با سنگسار و کشتار و اسیدپاشی و تیغ کشی ادامه یافت، اما هرگز نتوانست مهر خود را بر جامعه بکوبد.
این بار هم سرنوشت این تقابل قطعا تعیین تکلیف خواهد شد اما نه به نفع جمهوری اسلامی و خیل اراذل و اوباش مدافع اسلام. حسرت جامعه اسلامی و مردم مسلمان وپایبند به قوانین اسلام بر دل امامان جمعه و وزرای این دولت هم مانند دولتهای قبلی خواهد ماند. تلاشی است عبث، پایان از هم اکنون قابل پیش بینی است به هر زبانی که بخوانید میشود نه به قوانین اسلامی، دست مذهب از زندگی زنان کوتاه، برابری کامل زن و مرد در کلیه عرصه های اجتماعی و سیاسی.
اوت 2015

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت