.
يكشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸.
امروز:
Nov 17 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

دوشنبه, 22 ارديبهشت 1393 ساعت 02:42

وکيل ريحانه جباري محمد علي جداري فروغي است

جر و بحثي در بين وکلاي پرونده ريحانه آقايان خرمشاهي و جداري فروغي پيش آمده است که با نامه اي که پدر و مادر ريحانه در فيس بوک خود علني کردند، اين مجادله به نتيجه ميرسد.
از اين پس جداري فروغي وکيل اصلي پرونده است و بقيه وکلا ايشان را همراهي ميکنند.
واقعيت اينست که کمپين هاي بزرگ براي نجات جان انسانها و از جمله کمپين نجات سکينه محمدي آشتياني، کمپين نجات نازنين فاتحي و  اکنون کمپين نجات ريحانه، باعث عطف توجه جهاني به يک موضوع و همچنين شخصيت ها و کاراکترهاي اصلي پيش برنده اين کمپين ها ميشود. وکلا در اين مبارزات براي نجات جان انسانها، جايگاه ويژه اي دارند، و جالب است که براي وکالت يک متهم با همديگر رقابت ميکنند. اين بيانگر اهميت اين نوع فعاليتهاي جهاني براي نجات جان انسانها است. و بيانگر محبوبيت کساني است که کاري ميکنند و زندگي اي را نجات ميدهند. همه ما ميدانيم که وکالت در ايران با چه مشکلاتي روبرو است و وکلا چگونه با امنيت و آرامش خود بازي ميکنند، وقتي با جان و دل وارد اين نوع کمپين ها ميشوند.
براي وکلاي ريحانه آرزوي موفقيت داريم.
نامه وکيل ريحانه در مورد جدل هايي که پيش آمده است:
محمد علي جداري فروغي  
وکیل پایه یک دادگستری ووکیل ریحانه جباری 21/2/1393
سلام دوستان عزیز
یک هفته است که بنا به تقاضای خانواده ریحانه جباری وکالت " ریحانه و پدر ومادر محترمشان را پذیرفته ام .
خدای من شاهد وناظر است که در یک هفته آنچه در توان داشتم برای این پرونده انجام داده ام تا نکاتی را بررسی کرده وبه نتیجه ای برسم که رضای حق تعالی درآن باشد :
1- تا حدامکان موضوع با رضایت اولیای دم پایان یافته تلقی شود .
2- درصورت عدم تحقق یند بالا اعاده دادرسی صورت پذیرفته و در یک دادرسی مجدد سره از ناسره بازشناخته شود .
3- اعتقاد راسخ دارم علیرغم مشکلات پیش روی قوه قضائیه و صدور احکام غیر عادلانه ، بسیاری از احکام نیز توسط قضات شریف عادل صادر می شود ومن افتخار دارم به یک عنوان یک وکیل دادگستری وظایف خود را در چهار چوب قانون در همین سیستم دادرسی انجام دهم واگر ناملایماتی در راه دفاع از موکلین داشتم همواره در نهایت جسارت اعلام و دادخواهی کرده ام. در پرونده حاضر نیز باتمام توان تلاش می کنم .
4- رسانه ای شدن این پرونده که مدت ها قبل از قبول وکالت من بوده سبب سوءاستفاده غیر اخلاقی برخی شده است که حیات خود را درمرگ دیگران جستجو می کنند ومنافع خودرا در نابودی منافع دیگران .
5- روز شنبه گذشته خانواده ریحانه جباری مراجعه به دفتر اینجانب واعلام نارضایتی از عملکرد همکارم آقا ی عبدالصمد خرمشاهی اعلام کردند برای اعاده دادرسی ومذاکرات جهت توافق با اولیای دم نیاز به قبول وکالت توسط شما داریم . من وکالت ریحانه جباری وفریدون جباری و شعله پاکروان را به طور افتخاری ورایگان پذیرفتم و ضمن امضای وکالتنامه پدر ومادر روزدوشنبه هفته گذشته باتفاق آقای فریدون جباری به اجرای احکام دادسرای جنایی وپس ازآن به زندان شهرری جهت اخذ وکالت ریحانه جباری رفتم ووکالتنامه به امضای ایشان نیز رسید .
6 - در روند قبول وکالت ترجیح دادم در ادامه پرونده آقای عبداصمد خرمشاهی نیز حضور داشته باشند . علیرغم اینکه خانواده محترم جباری اختیار عزل یا ادامه کار ایشان را بامن مشورت کردند وتمایلشان بیشتر به عزل بود ولی من صراحتا گفتم نه فقط آقای خرمشاهی بلکه هر وکیل دیگر نیز در کنار من می تواند همکاری کند .پرونده سنگین ونیاز به حمایت حقوقی قوی دارد .
7- پس از قبول وکالت در چندروز گذشته با تشکیل جلسات متعدد ورفت های مکرر وکار شبانه روزی در مورد پرونده موفق به دریافت نتایج ملموسی شده ام که با تلاش وهمکاری بن بست 7 ساله در موضوع پرونده گشوده می شود ودرنتیجه سایه قصاص از موکل برداشته واز تخریب چهره هردو خانواده جلو گیری می شود ویک پرونده پیچیده نیز در دستگاه قضایی به سامان می رسد . صرف نظر از اعمال آنانی که با ندانم کاری و خدای ناکرده اغراض گوناگون کار پرونده را به این مرحله رساندند .
8- در 48 ساعت گذشته متاسفانه تهاجمات حقوقی وغیر حقوقی رسما توسط آقای خرمشاهی ودوستانشان درفضای مجازی علیه من به عمل آمد - صرف نظر از جوسازی پشت صحنه مطبوعاتی آقای خرمشاهی ودوستانش که کار به جایی رسیده است که نه یادداشت های حقوقی معمول خود رامی نویسم ونه آنها چاپ می کنند !
9- مراتب جوسازی اقای خرمشاهی را به خانواده محترم جباری اعلام کرده ام باتوضیح اینکه موضوع قصاص ریحانه جباری و حرکت خروشان جامعه در جهت ایجاد صلح وصفا وجوانمردی وگذشت اولیای دم در بسیاری از پرونده ها سبب ایجاد ارامش در جامعه اسلامی وتلطیف وجدانهای بیدار شده است ویادداشتهای من حتی قبل از قبول وکالت از جمله عبارت " من یک انسانم ! "ذره ای درمیان دریا بود که انسانها هارابه گذشت ومردانگی رهنمون شد وخدای را شاکرم که همگان همت کرده ومی کنند از امام جماعت فرزانه ای درمسجدی کوچک در تیر دوقلو جنوب تهران تا اقصی نقاط دنیا . انسانیت مرز نمی شناسد .
10- علیرغم ناملایمات با استعانت از پروردگار یکتا بایاری وپشتیبانی معنوی 10وکیل همکار قدمهایی در جهت حل معضل برداشته ام وباافتخار می گویم درهفت روز قدم های سنگینی برداشته ام تامشکلی 7 ساله حل شود ، آن هم نه بدست من ،بلکه بالطف پروردگار قادر متعال ووجدانم ندای آزادی سر می دهد که به خواست قادر متعال " ریحانه " به آغوش خانواده بر خواهد گشت چه من کیل او باشم یا نباشم .
11- منتظر تصمیم خانواده محترم جباری هستم که بدانم پایبند تام به نوشته هایی هستند که برای من نوشته اند ویا تمایل به ادامه وکالت آقای خرمشاهی وخروج کامل من از پرونده دارند ...
12- درصورت اعلام آنها مبنی برعدم نیاز به وکالت فردا به زندان شهرری مراجعه وضمن ملاقات با " ریحانه " تکلیف " بودن " یا " نبودن " خود دراین میانه را پرسش خواهم کرد . تصمیم موکل برای من از هرچیزی مهم تراست ،اگر موکل بخواهد ادامه می دهم واگر نخواهد کنار می روم ... جوانمردانه ...
13- ..............................
14- من هنوز وکیل ریحانه جباری هستم وزمان را ازدست نمیدهم تازمانی که
او نخواهد .....
نامه پدر و مادر ريحانه جباري
آقای خرمشاهی وکیل محترم دادگستری
ما (ریحانه و پدر و مادرش ) این تصمیم را بعد از تجزیه و تحلیل اتفاقات سال های سختی که گذراندیم ، گرفتیم .ما نیاز به وکیلی با احساس مسئولیت بیشتر داشتیم. لذا با اطلاع به شما به دفتر ایشان مراجعه و تقاضای خود را مطرح کردیم. اما آنچه مسلم است اینکه ، آقای جداری فروغی پذیرش وکالت اینجانبان را موکول به صحبت با شما کردند. و تا آنجا که میدانیم با شما مفصلا صحبت کردند. به هر حال اکنون ایشان نه تنها وکالت فرزندمان بلکه وکالت من و همسرم را نیز برعهده گرفته اند. همه ما حس بهتری داریم و ازین انتخاب راضی هستیم. مطمئن باشید تصمیم جدید خانواده جباری از پشتوانه عقلانی برخوردار است . از آنجا که میدانیم شما و جامعه وکلا به احساس امنیت و مثبت موکلین خود اهمیت میدهید ، از شما میخواهیم ما را از حق تصمیم گیری در این امر محروم نکنید . بدون شک مشروح دلایلمان را خدمت جنابعالی ارسال خواهیم کرد.
با تشکر

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت