.
جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸.
امروز:
Nov 22 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

یکشنبه, 21 ارديبهشت 1393 ساعت 03:14

مادر سال در استانبول مطلب ویژه

فردا يکشنبه سامره علي نژاد، سخنران يک مراسم در استانبول است: سامره علي نژاد ، زن جواني است که يکباره عکس و اسمش جهاني شد. او مادري بود که در صحنه شنيع اعدام يک جوان متهم به قتل، او را بخشيد، طناب دار از گردن اين جوان باز کرد و فرياد زندگي و دفاع از حق حيات انسانها را سر داد. چون جامعه ايران تشنه اين رفتار بود، چون اعدام ننگ بشريت مدرن است، چون اعدام قتل خونسردانه و وحشيانه توسط دولتها به اسم دفاع از عدالت و در حقيقت براي ترساندن مردم است، اسم او عکس او و حرکت زيبايش تاريخي شد.
سامره علي نژاد در استانبول ، بعنوان مادر سال انتخاب شد. فردا روز مادر است و در همه جاي دنيا، مادران، با دسته گل و با ابراز محبت از سوي فرزندانشان و از سوي جامعه روبرو شده و امسال اين مادر که در عمل عليه اعدام ايستاده، محبوب قلبها است.
"سی ان ان"  از ترکيه  گزارش داد شهرداری استانبول خانم " سامره علی نژاد " مادر ایرانی که ماه گذشته قاتل فرزندش را پای چوبه دار بخشید ، به عنوان مادر سال انتخاب کرد.
شهرداری " مال تپه " استانبول روز گذشته با اعلام اینکه این مادر ایرانی با بخشش قاتل فرزندش در پای چوبه دار به خاطر اینکه یک مادر دیگر را داغدار فرزند نکند، آوازه ای جهانی یافت، اعلام کرد از این مادر ایرانی در روز مادر (ترکیه ) در استانبول تجلیل خواهد شد.
مراسم تجلیل از خانم سامره علی نژاد به عنوان مادر سال در 11 می سال جاری میلادی (فردا) با حضور شهردار استانبول و جمعی دیگر از مقامات و شخصیت های ترکیه در مرکز فرهنگی "تورکان سایلان " در استانبول برگزار خواهد شد. شهردار استانبول از خانم سامره علی نژاد برای شرکت در این مراسم تجلیل ، دعوت کرده است. طبق اعلام شهرداری مال تپه قرار است در این مراسم تجلیل ، این مادر ایرانی سخنرانی کند.
رسانه هاي حکومت اسلامي ايران با گاز گرفتن دندانشان، اين خبر را منعکس کرده و بدون اينکه احساس و يا نقد و زهري بريزند، گفته اند فردا قرار است اين خانم سخنراني کند.
البته ماشين جنايت حکومت اسلامي ساکت نايستاده و مجددا شروع به اعدام هاي گسترده کرده اند.  اين بار متهمين مواد مخدري! لشکر ذخيره اعداميها که شاکي خصوصي و خانواده مقتول آنها خود صادر کنندگان حکم اعدام  و رژيم اسلامي است.
جمهوري اسلامي ايران براي عقب نماندن از قافله اکنون به اعدام متهمين مواد مخدر روي آورده. متاسفانه هفته گذشته ۱۱ نفر در قزل حصار دسته جمعي اعدام شدند، و گفته ميشود ۱۴ نفر ديگر به انفرادي منتقل شده اند و ممکنست فردا اعدام شوند. متهمين مواد مخدري شاکي خصوصي ندارند، خانواده مقتولي نيست که ببخشد، اينها اسير حکومت هستند و شاکي خود حکومت است و ميکشد تا اعلام کند از حربه جنايت و خونريزي و زهر چشم گرفتن کوتاه نمي آيد.
جنبش عليه اعدام جنبشي گسترده است و بايد اين بار خانواده هاي متهمين مواد مخدري به ميدان آمده و متحدانه عليه اعدام فرزندان و عزيزان خود اعتراض کنند. اين آخرين سنگري است که حکومت به آن عقب نشسته و قصد دارد از اين محکومين به اعدام که در همه زندانها صدها نفر از آنها را دارد، اعدام کند و از جنايت و قتل عمد دولتي اش دفاع کند.
ننگ بر حکومت اعدام
زنده باد جنبش عليه اعدام
زنده باد سامره علي نژاد
کميته بين المللي عليه اعدام
۱۰ ماه مه ۲۰۱۴

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت