.
پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸.
امروز:
Nov 21 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

یکشنبه, 24 فروردين 1393 ساعت 19:45

تعرض نسبت بە فعالین تشکل های کارگری را محکوم میکنیم

طبق گزارشهای  رسیده بە جمعیت حقوق بشر کردستان ، طی روزهای اخیر ، خالد حسینی، غالب حسینی، عباس اندریاری، سوسن رازانی ، کوروش بخشنده و مجید حمیدی از فعالین کارگری و اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری  توسط اداره ی اطلاعات شهر سنندج احضار و مورد بازجویی قرار گرفته، و در حین بازجویی  صراحتاً مورد تهدید بازجویان نیز قرار گرفته اند.
با نزدیک شدن روز جهانی کارگران  و بغرنج تر شدن اوضاع اقتصادی بخصوص در مناطق کرد نشین  و اجرای فاز دوم حذف یارانه ها، و محتمل شدن امکان بروز خیزش های عمومی، میزان فشار و تعرض دستگاه های امنیتی به فعالین کارگری و تشکل های کارگری نیز افزایش یافته است
طبق مرکز امار ایران ، لرستان با 18.9 درصد، گیلان 16.4 و کردستان با 16.1 درصد بیشترین نرخ بیکاری در میان 31 استان در پاییز سال 1392 را دارا بودە است.و در همین رابطە درامد سالانە یک شهروند کردستانی کمتر از یک سوم درامد سالانە یک شهروند  استانهای مرکزی ایران   و یک دهم درامد سالانە یک شهروند تهرانی را داشتە است.
طبق مادە 20 اعلامیە جهانی حقوق بشر  هر انسانی محق به آزادی گردهمایی و تشکیل انجمنهای مسالمت آمیز است. و هیچ کس نمی بایست مجبور به شرکت در هیچ انجمنی شود. هر شخصی حق دارد که در مدیریت دولت کشور خود، مستقیماً یا به واسطه انتخاب آزادانه نمایندگانی شرکت جوید. هر شخصی حق دسترسی برابر به خدمات عمومی در کشور خویش را دارد.اراده ی مردم میبایست اساس حاکمیت دولت باشد؛ چنین اراده ای می بایست در انتخاباتی حقیقی و ادواری اعمال گردد که مطابق حق رأی عمومی باشد که حقی جهانی و برابر برای همه است. رأی گیری از افراد می بایست به صورت مخفی یا به طریقه ای مشابه برگزار شود که آزادی رأی را تأمین کند.
جمعیت حقوق بشر کردستان در دفاع از فعالین عرصه کارگری ، هر گونه تعرضی  را نسبت بە فعالین تشکل های کارگری را محکوم نموده، و خواهان پایان بخشیدن به تهدید ،بازداشت و احضار کارگران و فعالین کارگری و تمامی عرصه های سیاسی و اجتماعی می باشد.
Webb:  www.kmmk.info
E Mail: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
Tel:  0046 76 59 59 589

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت