.
پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸.
امروز:
Dec 12 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

دوشنبه, 26 اسفند 1392 ساعت 00:52

گزارشات کارگری۲۵اسفند

اخباروگزارشات کارگری۲۵اسفند1392
- گفتگوی وبلاک کمیته دفاع از فعالین دستگیر شده مهاباد با شادی رسولی همسر همسر فعال کارگری دربند یوسف آب خرابات
- ادامه فلاکت کارگران ایران، با دستمزد 608 هزار تومانی!
- در آستانه سال نو،تجمع کارگران فولاد زاگرس درمقابل وزارت کار
- کارگران فولاد زاگرس فردا صبح نیز در محل وزارت تجمع خواهند کرد- گزارش تکمیلی
- تجمع اعتراضی کارکنان پتروشیمی ایلام  برای دومین روزمتوالی
ممنوع الورود شدن تعدادی ازکارگران به کارخانه
- تجمع مالباختگان مقابل شرکت نگین خودرو آفتاب
- از سوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بخشنامه دستمزد سال 1393 ابلاغ شد
گفتگوی وبلاک کمیته دفاع از فعالین دستگیر شده مهاباد با شادی رسولی همسر همسر فعال کارگری دربند یوسف آب خرابات
گفتگوی وبلاک کمیته دفاع از فعالین دستگیر شده مهابادبا شادی رسولی همسر یوسف آب خرابات فعال کارگری و یکی از اعضای کمیته دفاع.
خانم رسولی ابتدا میخواهم در ارتباط با زندگی شخصی یوسف توضیحاتی را بفرمایید؟
جواب: یوسف 35 سال سن دارد و دارای یک فرزند خرد سال به نام هانا هستیم. یوسف قبلا بمدت 2 سال در شرکت RD مشغول بکار بود که به دلیل زیان آور بودن این شغل و اخلال در شبکه چشمش با نظر پزشکها از این شرکت بیرون آمد بعد از 6 ماه بیکاری یوسف به استخدام شرکت کشت و صنعت مهاباد درآمد و بعد از مدتی کار در این کارگاه و به دلیل عدم پرداخت 4 ماه از دستمزدهای کارگران؛ کارگران برای مطالبه کردن حقوقهای معوقه خود دست به اعتصاب زدند و یوسف یکی از این کارگران بود. بعد از مدتی صاحب کار یوسف را به دلیل برپایی اعتصاب از این کارگاه اخراج و بار دیگر بیکار شد. پس از مدتی بیکاری و تقلا برای یافتن کار در شغل بسیار سخت و زیان آور دیگری که کار در یک پمپ بنزین بود مشغول بکار شد و تا این اواخر هم یوسف از این راه مخارج زندگیمان را تامین میکرد.یعنی یوسف وقتی برای سپری کردن احکام ناعادلانه به زندان رفت. کارگر پمپ بنزین بود که در ابتدای جاده مهاباد ارومیه واقع شده است.
خانم رسولی همسر شما اکنون به چه اتهامی در زندان بسر میبرند؟
جواب: همسر من هم اکنون به اتهام فعالیتهای کارگری و دفاع از حقوق کارگران و عضویت در کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگری محکوم به 2 سال زندان تعزیری در شهرستان مهاباد شده است که این حکم کاملا غیر انسانی است و یوسف کاری جز دفاع از ابتدایی ترین حقوق خود و هم طبقه ای هایش انجام نداده است. من به عنوان همسر یوسف که سالهای با او زندگی می کنم، اعلام می کنم که یوسف هیچ گونه جرمی که مخل نظم عمومی باشد مرتکب نشده و اگر دفاع از حقوق و کرامت انسانی کارگران در کشور ما جرم است. پس یوسف هم مرتکب جرم شده و ما باید به حال خود تاسف بخورم که در کشوری زندگی می کنیم که دفاع از کارگر جرم است.
شادی رسولی آیا از وضعیت جسمانی همسرتان در زندان خبر دارید؟
جواب: بر پایه آخرین تماسی که از زندان داشته جز درد چشمهایش که باید همواره قطره ای آرام بخش با خود داشته باشد تقریبا وضعیت جسمانی وی خوب است و از نظر جسمی مشکلی ندارد و از نظر روحی هم صد درصد خوب است و همیشه در تلفن ما را دلداری می دهد.
خانم رسولی در حالی که یوسف آب خرابات در زندان هستند شما هزینه زندگیتان از چه منبعی تامین میشود؟
جواب:از زمانی که یوسف را به زندان منتقل کرده اند منبعی جز 150 هزار تومان که خودم در یک زبان سرا ماهیانه دریافت میکنم ندارم و عملا با زندانی شدن یوسف زندگیمان سخت و سخت تر گشته است چون باید هم هزینه مسکن که خیلی هم بالاست و هزینه خوراک و پوشاک خود و فرزندم و باید ماهیانه نیز مبلغی را به حساب یوسف در زندان واریز کنم. در چنین وضعیتیکه جامعه با تورم و گرانی لجام گسیخته دست و پنجه نرم میکند تامین این مخارج از عهده من برنمیآید.حتی وقتی که یوسف هم کار می کرد ما نمی توانستیم هزینه زندگی خودمان را تامین کنیم. حال که یوسف هم در زندان است و خود یوسف هم در زندان هزینه دارد. زنده ماندن برای من و فرزند خودسالم خیلی مشکل است. این در حالی است که نه من و نه فرزند خود سالم هیچ گونه جرمی  مرتکب نشدیم که به این شکل قوه قضائیه ما را از زنده ماندن منع می کند. اگر یوسف به جرم دفاع از حق و حقوق کارگران به زندان محکوم شده. سئوال از مسئولین امنیتی این است که من و فرزند خودسالم چه جرمی مرتکب شدیم که امروز باید مجازات شویم؟!
سئوال: خانم رسولی منزلی که در آن هستید مربوط به خود شما است یا ماهیانه کرایه پرداخت می کند؟ شما با یک دختر خودسال چطور در این خانه زندگی می کنید؟
جواب: ما از خود خانه ندارم بلکه اینجا را اجاره کردم و برای اینکه تنها نباشم برادرم نزد ما زندگی می کند و شبها بعد از اینکه کارش تمام شد پیش ما می خوابد تا ما تنها نباشیم. دخترم مرتب پدرش را صدا می زند و یک روز که به زندان رفته بودیم. دخترم از من سئوال کرد" مادر مگر شما به من نگوفتید که زندان جای آدم های بد است؟ پس چرا پدرم در زندان است؟ پدر من که آدم خوبی است و آدم بدی نیست؟"در واقع من جوابی برای فرزندم پیدا نکردم که ایشان را قانع کنم.  
خانم رسولی از زمانی که آقای آب خرابات در زندان هستند آیا هیچ گونه کمکی از سوی دولت به شما شده است؟
جواب: خیر هیچ کمکی از سوی دولت نه به من بلکه تا جایی که خبر دارم به هیچ کدام از خانواده کارگران و فعالین کارگری بازداشتی در مهاباد نشده است. در واقع ما از دولت کمک نمی خواهیم ما از دولت می خوایم که بدون اینکه شوهران ما مرتکب جرم شده باشند به زندان محکومشان کردند. ما خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط آنان و جبران خسارات وارده هستیم.
شادی رسولی عزیز ضمن آرزوی موفقیت برای شما و به امید آزادی تمامی فعالین کارگری و زندانیان سیاسی دربند؛ اگر در پایان سخنی دارید بفرمایید؟
جواب: من هم از شما سپاس گذارم و در پایان باید اشاره کنم که همسر من تنها و تنها به جرم دفاع از ابتدایی ترین حقوق انسانها در این جامعه سرمایه داری به زندان محکوم شده است به همین خاطر ضمن ارج نهادن به فعالیت تمامی انسانهای شریف و آزادی خواه که در راه محو تمامی نابرابری های جامعه مبارزه میکنند، میخواهم به هر طریقی که میتوانند ما خانواده این فعالین کارگری را تنها نگذارند و از ما و  عزیزان ما که امروز در زندان هستند حمایت کنند. به آرزوی روزی که استثمار انسان از انسان برچیده شود.
ادامه فلاکت کارگران ایران، با دستمزد 608 هزار تومانی!
ساعاتی پیش خبرگزاری ایلنا اعلام کرد که شورای عالی کار در آخرین جلسه خود، حداقل دستمزد کارگران در سال 1393 را با 25 در صد افزایش 608 هزار و 900 تومان به تصویب رساند. این در حالی است که بر اساس همان ماده 41 قانون کار، دستمزد کارگران سالانه باید بر اساس نرخ تورم رسمی افزایش یابد و این نرخ در زمان مذاکرات سه جانبه، حدود 35 درصد اعلام شده است.  
معنای واقعی تعیین چنین دستمزدی برای کارگران آن است که آنها و خانواده های شان در سال آینده نیز برای امرار معاش ناچارند از هزینه های زندگی کم کرده و برای افزایش بیشتر سود صاحبان سرمایه، بیش از پیش به ریاضت کشی اقتصادی روی آورند. سیر صعودی قیمت کالاها ناشی از اجرایی شدن مرحله دوم طرح موسوم به هدفمندی یارانه ها در سال 93 و هم چنین افزایش تورم سالیانه، گواه این واقعیت است. به عبارت دیگر بالا رفتن هزینه های زندگی و به دنبال آن، افزایش فشارهای روحی و روانی و انواع مصائب اجتماعی برای خانواده های کارگری، مانند پیوستن کودکان بی شمار دیگری به خیل کودکان کار و خیابان در سال آینده، دور از انتظار نیست.
در شرایطی دستمزدهای زیر خط فقر مطلق به کارگران تحمیل می شود که سرمایه و ثروت سرمایه داران رشد فزاینده ای داشته و آنها با استفاده از ظرفیت ها و امکانات گسترده اقتصادی و سیاسی و وجود نیروی کار ارزان ، به تاراج و چپاول دسترنج کارگران می پردازند. بدون تردید تعیین دستمزد مذکور حتی جوابگوی نیازهای اولیه کارگران ایران نیست و آنها را وادار می کند تا برای گذران زندگی بیش از هروقت دیگری به اضافه کاری و شغل های کاذب روی آورند.
تعیین دستمزد برای سال 93 بار دیگر این حقیقت را آشکار نمود که شورای عالی کار و سه جانبه موسوم به "شرکای اجتماعی" یعنی نماینده گان دولت، کارفرمایان و کارگران وابسته به آن ها، حتی نمی خواهند دستمزدی بر مبنای تورم غیر واقعی و رسمی اعلام شده توسط نهادها و ارگان های مورد قبول و پذیرش خود سرمایه را برای کارگران تعیین کنند. این را پیشتر رئیس اتحادیه سرمایه داران اعلام کرده بود که نمی توانند دستمزدها را بر اساس نرخ تورم افزایش دهند و از کارگران خواست که " به نحوی " زندگی خود را بگذرانند! "شورای عالی کار" بار دیگر با تعیین دستمزد برای سال 93 نشان داد که حامی و پشتیبان منافع سرمایه داران اعم از دولتی و خصوصی می باشد و کارگران در آنجا نماینده ای ندارند. هم چنین نهادهای رسمی و انتصابی که به نام تشکل کارگری در شورای عالی کار حضور دارند، بارها ثابت کرده اند که نماینده ای تشریفاتی بوده و حتی در مقابل رای نماینده گان دولت و کارفرمایان، رای و نظر آنها جایگاهی ندارد!
تعیین این دستمزد برای سال آینده، این واقعیت را نیز پیشاروی همه گان روشن تر کرد که کارگران فقط با اتکا به نیروی اعتراضی خود می توانند به خواسته های شان، از جمله افزایش دستمزدها متناسب با یک زندگی متعارف و امروزی دست یابند. تجربه مبارزات کارگری سال های اخیر، نشان داده است که مطالبات کارگران در راه روهای اداره کار و یا در اتاق های نماینده گان مجلس به دست نمی آید، بلکه طبقه کارگر برای رسیدن به حقوق پایمال شده ی خود، راهی جز اتحاد و همبستگی، اعتراض جمعی و مبارزه برای ایجاد تشکل های واقعی خود ندارد.
کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری-23اسفند 1392
در آستانه سال نو،تجمع کارگران فولاد زاگرس درمقابل وزارت کار
اتحادیه آزاد کارگران ایران : کارگران فولاد زاگرس صبح امروز در مقابل وزارت کار تجمع اعتراضی برپا کردند
طبق اخبار رسیده به  اتحادیه آزاد کارگران ایران کارگران فولاد زاگرس با وجود رای هیئت تشخیص و حل اختلاف اداره کار قروه بیش از هشت ماه حقوق معوقه طلب دارند
کارگران در یک ماه گذشته با مراجعه مکرر به مراجع قانونی ،همانند اداره کار و فرمانداری  قروه  و قولهای مساعد کارفرما در فرمانداری قروه ، تا کنون موفق نشدند مطالبات خود را دریافت کنند
در روز گذشته نمایندگان کارگران فولاد زاگرس جهت پیگیری به وزارت کار در تهران مراجعه نمودند و کارگران وقتی دیدند جواب مناسب به نمایندگانشان نداده اند ، امروز تجمع اعتراضی خود را از ساعات اولیه بامداد یکشنبه 25 اسفند مقابل وزارت کار برپا نمودند
در این تجمع کارگران شعار میدادند که گرسنه ایم ، گرسنه ایم  وزیر کجا نشسته  و  مدیر ما خونخواره – کی حامی این کاره  و وزیر بی اقتدار- استعفا استعفا  و ....
اخبار تکمیلی بعدا ارسال خواهد شد
اتحادیه آزاد کارگران ایران 25 اسفند 92
تجمع کارگران فولاد زاگرس ادامه دارد
اتحادیه آزاد کارگران ایران : در پی تجمع بیش از 150 نفر از کارگران فولاد زاگرس در مقابل وزارت کار و امور اجتماعی ،ساعت 11 صبح نمایندگان کارگران آقایان نجفی و عزیزی وا مینی و نوری و جعفر عظیم زاده  به جلسه ایی با حضور آقایان ملابیگی ،مدیر عامل و دو تن از معاونین وزارت کار به نامهای منیری و یاوری  دعوت شدند تا پیرامون مشکلات پیش آورده شده از سوی مدیریت شرکت وارد مذاکره شوند
طبق اخبار رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران این جلسه تا ساعت 2.5 بعدازظهر ادامه داشت و در این حین کارگران در مقابل وزارت کار شعار میدادند
اما پس از اتمام جلسه ی مذکور ، نمایندگان به میان کارگران آمدند و گفتند که ملابیگی حاضر به پرداخت مطالبات کارگران نیست و این امر را مشروط به تسویه کامل کارگران از فولاد زاگرس قرار داده است
اما نمایندگان کارگران و جعفر عظیم زاده در جلسه اصرار نمودند که با وجود رای برگشت به کار هیئت تشخیص و هیئت حل اختلاف اداره کار قروه تسویه نخواهند کرد ولی اگرفولاد زاگرس در بررسی شورای عالی کار نیاز به اصلاح ساختار داشته باشد حاضر خواهند شد تا 50 درصد مطالبات خود را فعلا دریافت کنند تا به بیمه بیکاری معرفی شوند
اما ملابیگی ،مدیر عامل فولاد زاگرس این پیشنهاد را نپذیرفته و نمایندگان به اعتراض جلسه را ترک نمودند و به تجمع کنندگان پیوستند
کارگران نیز با شنیدن این اخبار به عصبانیت هر چه بیشتری وزیرکار و ملابیگی را باشعارهایشان زیر سوال بردند
شعارهای داده شده از این قرار است
دولت تدبیر و امید –کو تدبیر و کو امید
ملابیگی حیا کن ذوب آهن رارها کن
ملا بیگی ننگت باد ننگت باد
وزیر بی اقتدار – نوکر سرمایه دار
ملابیگی خونخواره – کی حامی  بیکاره
گرسنه ایم گرسنه –وزیر چرا نشسته
این تجمع تا تنظیم این خبر ادامه داشت
اتحادیه آزاد کارگران ایران 25 اسفند 92
کارگران فولاد زاگرس فردا صبح نیز در محل وزارت تجمع خواهند کرد- گزارش تکمیلی
اتحادیه آزاد کارگران ایران: بدنبال تجمع اعتراضی صبح امروز کارگران فولاد زاگرس در مقابل وزارت که بطور متوالی توام با سر دادن شعار از سوی آنان بود نهایتا طی توافقی کتبی مقرر شد 4 ماه از 8 ماه دستمزد معوقه این کارگران تا آخر وقت اداری فردا پرداخت شود.
بنا بر آخرین گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران در حالی که 150 کارگر فولاد زاگرس تا ساعت 5 بعد از ظهر در مقابل وزارت کار تجمع کرده بودند سه جلسه برای رسیدگی به خواست این کارگران برگزار شد در این جلسات که جعفر عظیم زاده عضو هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران همراه با 4 نفر از کارگران فولاد زاگرس بعنوان نماینده های آنان و مدیر عامل کارخانه به عنوان نماینده سهامداران و مسئولین وزارت کار برگزار شد ابتدا مدیر عامل کارخانه تلاش کرد با طرح این پیشنهاد که همه معوقات کارگران را به شرط تصفیه حساب فورا پرداخت میکنیم اخراج کارگران را به پیش برد اما نماینده های کارگران بشدت با این پیشنهاد مخالفت کردند و بدنبال آن جلسه ای بدون حضور نماینده های کارگران با شرکت مدیر عامل کارخانه و سهامداران و معاون کل وزیر کار آقای هفده تن برگزار شد  و در ادامه بار دیگر جلسه مشترکی با نماینده های کارگران تشکیل شد و اینبار مدیر عامل کارخانه بحث انحلال کارخانه را به پیش کشید و اعلام کرد من اسناد قانونی انحلال کارخانه را تا 28 اسفند تمام میکنم!!؟؟ و مدیر تسویه در کارخانه مستقر میکنم شما بروید آنجا همه مطالبات خودتان را تصفیه کنید. اما کارگران با اعلام این مطلب که اگر کارخانه واقعا ورشکسته است و قرار است انحلال اش با طی مراحل قانونی طی سه روز به پیش رود و شما مدیر تسویه در کارخانه مستقر کنید چرا در حال حاضر از پرداخت بخشی از معوقات می ترسید. بدنبال این بحث از سوی نماینده های کارگران نهایتا مدیر عامل کارخانه با پرداخت 4 ماه از دستمزد معوقه کارگران تا پایان وقت اداری موافقت کرد اما کارگران فولاد زاگرس اعلام کردند تا واریز این مقدار از دستمزد معوقه خود به حسابهایشان تهران را ترک نخواهند کرد و فردا صبح نیز در مقابل وزارت کار دست به تجمع خواهند زد.
اتحادیه آزاد کارگران ایران – 25 اسفند ماه 1392
تجمع اعتراضی کارکنان پتروشیمی ایلام  برای دومین روزمتوالی
ممنوع الورود شدن تعدادی ازکارگران به کارخانه
کارکنان پتروشیمی ایلام از دیروز شنبه به علت عدم رعایت حق وحقوق و پرداخت نشدن مطالبتشان تحصن کرده اند و این تحصن صبح امروز نیز ادامه دارد.
به گزارش 25اسفند تابناک، مدیرعامل پتروشیمی ایلام در این مجتمع حضور نداشته و در تهران به سر می برد و تاکنون پاسخگوی اعتراضات کارکنان این مجتمع نبوده است.
همچنین هیچکدام از مسئولین ارشد استان نیز تا کنون در جمع کارکنان پتروشیمی حاضر نشده اند.
این گزارش حاکی است که نه تنها هیچ مسئولی پاسخگوی کارکنان نیست بلکه تعداد زیادی از کارکنان از دیروز تا امروز ممنوع الورود شده یا اینکه از کار اخراج شده اند.
تجمع مالباختگان مقابل شرکت نگین خودرو آفتاب
تعدادی از خریداران خودرو از شرکت نگین خودرو آفتاب به علت تاخیر هشت ماهه در تحویل خودروهای درخواستی مقابل این شرکت تجمع کردند.
به گزارش 25اسفندایرنا، در این تجمع بین کارکنان شرکت نگین خودرو آفتاب و متقاضیان دریافت خودرو درگیری رخ داد که به موجب آن یکی از متقاضیان دریافت خودرو از ناحیه صورت بشدت زخمی شد.
درگیری صورت گرفته بین کارکنان این شرکت با متقاضیان خودرو با حضور نیروهای نیروی انتظامی پایان یافت.
یک متقاضی دریافت خودرو پراید گفت: تاکنون 60 میلیون ریال برای دریافت خودرو به حساب این شرکت واریز کردم که دوباره از من خواسته شد 20 میلیون ریال دیگر به حساب شرکت نگین خودرو آفتاب پول واریز کنم .
وی افزود: بعد از واریز 20 میلیون ریال دیگر از من خواسته شد قراردادی را که در آن نوشته شده بود خودرو تحویل داده شده و مابه التفاوت آن نیز بعدا پرداخت خواهد شد امضا کنم در حالی که پس از امضا آن تاکنون خودرویی به ما تحویل نشده است. اگر به من خودرویی داده نشود من هیچ مدرکی برای اثبات حرفهایم ندارم.
یکی دیگر از متقاضیان خودرو نیز مدعی شد پس از گذشت هشت ماه از زمانی که قرار بود خودرو به متقاضیان تحویل داده شود می گذرد و نه تنها خودرو به افراد داده نشده بلکه از آنان خواسته شده فرمی را مبنی بر انصراف پر کنند تا یک چک برای گرفتن پولی که پرداخت کرده اند به آنان داده شود.
وی افزود: تاریخ وصول این چک برای چهار ماه بعد است که آن موقع نیز مشخص نیست آیا پولی به ما داده شود یا نه.
این متقاضی خودرو ادامه داد: من در شرکتی مشغول به کار هستم و مقرر شده در ازای خرید خودرو هزینه رفت و آمدم را شرکت مربوطه پرداخت کند. وی افزود: پس از هشت ماه تاکنون شرکت نگین خودروآفتاب خودرو را به من تحویل نداده است و من علاوه بر اینکه از آن شرکت به خاطر نداشتن خودرو اخراج می شوم باید حدود 20 میلیون ریال نیز برای هزینه های ایاب و ذهاب به آن شرکت پرداخت کنم.
یکی دیگر از متقاضیان دریافت خودرو نیز گفت: پس از هشت ماه که از تاریخ تحویل خودرو می گذرد رییس این شرکت می گوید: 25 فروردین سال آینده برای دریافت حواله خودرو خود مراجعه کنید.
وی افزود: بعد از دریافت حواله نیز مشخص نیست که چه زمانی خودرو را به من تحویل می دهند و بعد از آن نیز مابه التفاوت خودرو را از ما دریافت می کنند.
این متقاضی اضافه کرد: من از درخواست خود انصراف دادم و یک چک برای سه ماه دیگر به من داده شده که این چک نیز مشخص نیست بعد از سه ماه دیگر نقد شود یا نه.
دیگر متقاضیان خودرو نیز حرف هایی نظیر مصاحبه شوندگان می زدند و همگی از تاخیر ارائه خدمات شرکت نگین خودرو آفتاب شاکی بودند و مدعی بودند این شرکت پول ما را به صورت نقد گرفته است و بعد از گذشت هشت ماه حتی حاضر به پرداخت پول ما به صورت نقد نیست .
از سوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بخشنامه دستمزد سال 1393 ابلاغ شد
به گزارش25اسفند مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بخشنامه دستمزد سال 1393 از سوی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به واحدهای سراسر کشور ابلاغ شد.
بر پایه این گزارش شورای عالی کار با حضور نمایندگان سه گروه (دولت،کارفرمایان و کارگران) در جلسه مورخ 23/12/1392 پس از بحث و بررسی راجع به تعیین حداقل مزد سال 1393 ، در اجرای ماده 41 قانون کار و با در نظر گرفتن مصالح کارگران در انطباق هر چه بیشتر میزان درآمد آنان با سطح معیشت و همسو با سیاستهای دولت در راستای تثبیت ، حفظ و توسعه اشتغال موجود و همچنین با توجه به مقتضیات بنگاههای تولیدی و کارفرمایان و شرایط اقتصادی جامعه موارد زیر را به اجماع و اتفاق آرا مورد تصویب قرار داد .
همچنین  دستور العمل نحوه اجرای مصوبه مورخ 23/12/1392 شورای عالی کار در مورد کارگاههایی که دارای طرح طبقه بندی مشاغل مصوب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می باشند نیز از سوی اداره کل روابط کار و جبران خدمت ابلاغ شد .
متن کامل بخشنامه دستمزد سال 1393 و دستورالعمل مربوطه در  لینک زیرقابل مشاهده است:
http://www.mcls.gov.ir/icm_content/media/image/2014/03/38353_orig.pdf?t=635305714217865692
بیست وپنجم اسفندماه1392
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت