.
جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸.
امروز:
Nov 22 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

سه شنبه, 06 اسفند 1392 ساعت 22:40

گزارشات کارگری۶بهمن


اخباروگزارشات کارگری6بهمن ماه1392
http://etehadbinalmelali.com/blog/
- اخراج ۱۳۰ کارگر دیگر ایران تایر- ادامه اعتصاب و اعتراض دراین کارخانه برای هفتمین روز متوالی- محرومیت کارگران اخراجی از بیمه بیکاری!
- تجمع جمعی از کارگران گروه مادیران مقابل مجلس دراعتراض به اخراج
- تجمع بازنشستگان آموزش وپرورش در مقابل ساختمان مجلس
- اعتراض کارکنان  مدت موقت صنعت نفت: به عیدی کارمندی و معادل فقط یک پایه حقوق!
- جلوگيري از برگزاري جلسه مشورتي كانون نويسندگان ايران محكوم است
- درپی اجرای هدفمندی یارانه ها فاصله درآمدی کم درآمدترین افراد با پردرآمدترین افراد به عدد 15 برابر رسیده است - طی سال های 84 تا 90 میزان کسری بودجه خانوار سه برابر شده است
- اجرای فازدوم هدفمندي يارانه ها وافزايش دوباره قيمت‌ها؟!
- حد مجاز تحمل صدای بلند- ساعت کار کارگران به ازای هر ۵دسی بل اضافی باید نصف شود
- خواب آلودگی از عوامل بروز سوانح مرگبار شغلی
- مکزیک در سال 2013*
- بار دیگر ۳۶ کارگر خارجی در قطر کشته شدند
- دستگیری ده ها معترض به برگزاری جام جهانی توسط پلیس برزیل
اخراج ۱۳۰ کارگر دیگر ایران تایر- ادامه اعتصاب و اعتراض دراین کارخانه برای هفتمین روز متوالی- محرومیت کارگران اخراجی از بیمه بیکاری!
به گزارش6بهمن ایلنا،جمعی حدود ۶۰۰ نفر از کارگران قرار دادی و روز مزد کارخانه ایران تایر در اعتراض به تصمیم کارفرما مبنی بر اخراج کارگران روزمزدی، برای هفتمین روز متوالی دست از کار کشیدند.
یکی از نمایندگان کارگران ایران تایر در این‌ باره گفت: یک هفته پس از اخراج ۸۰ کارگر روز مزدی در روز یکم بهمن‌ماه، امروز (یکشنبه ششم بهمن) کارت ورود و خروج ۱۳۰ کارگر دیگر غیر فعال شده و از آنان خواسته شده از فردا سر کار خود حاضر نشوند.
به گفته این کارگر ایران تایر، طی هفت روز گذشته کارگران سه شیفت شاغل در خطوط تولید این کارخانه در اعتراض به نداشتن امنیت شغلی و اخراج همکارانشان دست از کار کشیده‌اند که  این اعتراضات از صبح امروز با اخراج 130 کارگر دیگر  وارد مرحله جدیدی شده است.
نماینده کارگران با بیان اینکه بیش از ۶۰۰ کارگر روزمزدی و قراردادی این کارخانه خواستار تامین امنیت شغلیشان هستند و به همین دلیل طبق ماده 142 قانون کار تولید را متوقف کرده‌اند، در ادامه افزود: این اعتراض صنفی کارگران در حالی صورت گرفته است که مدیران کارخانه ایران تایر به بهانه کمبود منابع مالی و مواد اولیه تولید تصمیم گرفته‌اند تا پایان سال در چندین مرحله تعداد زیادی از کارگران کارخانه را اخراج کند.
گفتنی است بر اساس ماده 142 قانون کار، در صورتی که اختلاف نظر در مورد مواد مختلف این قانون و یا پیمانهای قبلی و یا هر یک از موضوعات مورد درخواست طرفین برای‌انعقاد پیمان جدید، منجر به تعطیل کار ضمن حضور کارگر در کارگاه و یا کاهش عمدی تولید از سوی کارگران شود، هیأت تشخیص موظف است بر‌اساس در خواست هر یک از طرفین اختلاف و یا سازمانهای کارگری و کارفرمایی، موضوع اختلاف را سریعاً مورد رسیدگی قرار داده و اعلام نظر نماید.
نماینده کارگران با بیان اینکه سوابق فعالیت کارگران روزمردی بیکار شده از ۱۰ ماه تا ۱۵ سال است، اظهار کرد: در مجموع این کارخانه بیش از هزار کارگر دارد که حدود۶۰۰ کارگر موقت و روز مزدی زیر نظر یک شرکت پیمانکاری بدون برخورداری از حق امنیت شغلی، فعالیت می‌کنند.
محرومیت کارگران اخراجی ایران تایر از خدمات بیمه بیکاری
در ادامه یکی از کارگران اخراجی ایران تایر با تشریح وضعیت بیمه تامین اجتماعی کارگران اخراجی گفت: صبح امروز تعدادی از کارگران اخراجی ایران تایر وقتی پیگیر مستمری بیمه بیکاری خود از اداره کار غرب تهران شدند به آنان گفته شده به دلیل آنکه کارفرما بیمه ما را بصورت فصلی به اداره تامین اجتماعی پرداخت کرده،کارگران نمی‌توانند از مستمری بیمه بیکاری استفاده کنند.
تجمع جمعی از کارگران گروه مادیران مقابل مجلس دراعتراض به اخراج
به گزارش6بهمن خبرگزاری مجلس،جمعی از کارگران رسمی گروه مادیران که به دلیل اخراج غیر قانونی بیکارشده اند امروز صبح یکشنبه 6 بهمن ماه مقابل درب مجلس تجمع کردند و خواستار رسیدگی مسئولان به این امر شده‌اند.
بنابه گزارش ایلنا درهمین رابطه، این کارگران روز چهارشنبه هفته گذشته نیز مقابل مجلس تجمع کردند، اما به خاطرتعطیلی مجلس‌؛ امروز تجمعشان را تکرار کردند.
تجمع بازنشستگان آموزش وپرورش در مقابل ساختمان مجلس
به گزارش6بهمن ایلنا،صبح امروز یکشنبه (۶ بهمن ماه) جمعی از بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش تهران در اعتراض به اجرا نشدن بخشی از مواد حمایتی فصل دهم قانون خدمات کشوری در مورد افزایش حقوق و مزایا، در مقابل درب شمالی ساختمان مجلس تجمع کردند.
فاطمه یعقوبی، یکی از بازنشستگان حاضر در تجمع امروز درمورد علت تجمع بازنشستگان آموزش وپرورش گفت: درخواست بازنشستگان آموزش و پرورش اجرای ماده ۶۵ و ۶۴ قانون خدمات کشوری است که از سال ۸۶ این مواد قانونی در موردبازنشستگان آموزش وپرورش اجرایی نشده است.
او با بیان اینکه فصل آخرماده ۶۴ قانون خدمات کشوری تاکید دارد مبنای تعیین حقوق و مزایای کارمندان بازنشسته باید باتوجه به شاخص هزینه زندگی در لایحه بودجه سالانه پیش بینی و به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد، گفت: بازنشستگان ٱموزش وپرورش از این موضوع مستثنی نیستند.
نور تاج رضایی یکی دیگر از بازنشستگان آموزش وپرورش تهران تصریح کرد: افزایش حقوق بازنشستگان آموزش وپرورش باید هر ساله بر مبنای تورم افزایش پیدا کند این درحالیست که هر سال ما بازنشستگان مطابق تورم حقوق نمی‌گیریم.
به گفته وی، افزایش ۱۸ درصدی حقوق بازنشستگان اموزش وپرورش در سال جاری (۹۲) کفاف معاش زندگی انان را نمی‌دهد.
او در خاتمه از رئیس مجلس وسایر نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخواست کرد در تصویب بودجه سال ۹۳ کشور به موضوع افزایش حقوق وسایر مطالبات بازنشستگان آموزش پرورش توجه ویژه‌ای داشته باشند.
اعتراض کارکنان  مدت موقت صنعت نفت: به عیدی کارمندی و معادل فقط یک پایه حقوق!
کارکنان مدت موقت صنعت نفت: از آنجا که در همه زمینه ها با مابراساس حقوق و مزایای کارگری برخورد می شود، در  زمینه عیدی نیز براساس عیدی کارگری در قانون کار – معادل دو پایه حقوق- پرداخت شود.
به گزارش 6بهمن پانا نیوز، در هفته‌های پایانی سال، کارکنان مدت موقت صنعت نفت با گلایه از نحوه پرداخت عیدی در سال گذشته، خواستار اصلاح این شیوه و پرداخت عیدی کارگری در پایان سال 92 مطابق قانون کار " معادل دو پایه حقوق" شده‌اند.
از ابتدای سال 1391 تبدیل وضعیت کارکنان پیمانکاری به قرارداد مدت موقت آغاز شد و در حالی که این کارکنان عملا تابع قانون کار به عنوان کارگر فعالیت می کنند ولی در پایان سال گذشته، عیدی آنها به صورت کارمندی و معادل فقط یک پایه حقوق پرداخت شد.
در این خصوص در همان زمان کارکنان مدت موقت صنعت نفت انتقاد جامعی نسبت به این تصمیم ارائه دادند که با توضیحاتی از سوی معاونت منابع انسانی وزارت نفت همراه بود: " وی درباره پرداخت عیدی کارکنان قراردادی مدت موقت (مستقیم) با بیان اینکه براساس ماده واحده مصوب در سال 1370 که به تصویب مجلس وقت رسیده، میزان عیدی کارکنان تابع قانون کار با ساز و کار حداقل 60 روز و حداکثر 90 روز محاسبه می‌شد، اعلام کرد: در سال 1374 ماده واحده دیگری مبنی بر یکسان سازی میزان عیدی کارکنان دولت به تصویب رسید که به صراحت در آن از شرکت‌های ملی نفت، گاز و پتروشیمی نام برده و سال گذشته نیز دیوان عدالت اداری رأی به وحدت رویه و پرداخت یکسان عیدی داد.
به گفته این معاونت کلیدی وزارت نفت با این وجود در سال 1392 هم از دولت استعلام کرده‌ایم تا در صورت امکان پرداخت عیدی به این دسته از کارکنان به شیوه قبل اعمال شود که هنوز پاسخی دریافت نشده است ولی تصمیم بر آن شد تا اعلام پاسخ دولت، عیدی طبق ماده واحده سال 1374 به طور یکسان پرداخت شود تا چنانچه نظر دولت مثبت بود، مابه‌‌التفاوت آن به حساب کارکنان مدت موقت مستقیم واریز شود و درصورت منفی بودن نیز طبق قانون کار اجرا شده باشد. "
بر همین اساس این بخش از کارکنان صنعت نفت با ارسال نامه و پیام های گسترده‌ای به پانا نیوز با اشاره به اینکه باوجود گذشت حدود دو سال از اجرای این طرح و با وجود آنکه قرار بود در خرداد ماه طرح ساماندهی حقوق و مزایای این کارکنان اجرایی شود ولی متاسفانه هنوز این امر محقق نشده است، از وضعیت پرداخت عیدی امسال ابراز نگرانی کرده اند.
در این نامه کارکنان مدت موقت صنعت نفت از مسئولان درخواست کرده اند: از آنجا که در همه زمینه ها با این کارکنان براساس حقوق و مزایای کارگری برخورد می شود، در همین زمینه عیدی امسال نیز براساس عیدی کارگری در قانون کار – معادل دو پایه حقوق- پرداخت شود.    
جلوگيري از برگزاري جلسه مشورتي كانون نويسندگان ايران محكوم است
بر طبق بيانيه‌ی منتشره از طرف كانون نويسندگان ايران نيروهاي امنيتي با احضار و با تهديد يكي از اعضاء كانون كه قرار بود جلسه مشورتي در منزل او برگزار شود، از برگزاري جلسه جلو گيري کرده اند.
كانون نويسندگان ايران كه مجمع صنفي نويسندگان آزاده‌اي همانند سعيد سلطان‌پور ، محمد جعفر پوينده و محمد مختاري بوده ، در نزديك به 5 دهه‌ی گذشته همواره مورد تهاجم نيروهاي ضد آزادي قرار داشته است. بارها از جلسات آن جلوگيري شده  يا براي  ممانعت  از برگزاري مجمع آن لشكركشي امنيتي صورت گرفته است و با حكم سعيد مرتضوي (غارت كننده اموال كارگران و زحمتكشان و قهرمان كهريزك) در سال 86 از برگزاري مجمع آن جلوگيري كردند. اما اکنون این نوع جدید از ارعاب و تهدید در سال های گذشته تازگی دارد.در 50 سال گذشته همواره نويسندگان و مترجمان و شعراي مستقل در شديدترين شرایط امنيتي در خانه‌هاي خصوصي براي تبادل نظر جمع مي‌شده‌اند و جلو گيري از يك جلسه نويسندگان در مكاني خصوصي ابتكاري جديد است كه دولت مردان تازه به دولت رسيده مي‌خواهند امنيت سرمايه‌هاي غارت شده مردم را  تا خانه‌هاي خصوصي روشنفكران و نويسندگان گسترش دهند تا مبادا عليه اين غارت‌هاي اموال عمومي چيزي نگاشته شود. دولت جديد تدبير و اميد معلوم نيست كه مي‌خواهد چه چيزي را تدبير كند و چه اميدي ايجاد كند كه از تجمع تعدادي نويسنده و روشنفكر در خانه‌هاي خصوصي ترس و وحشت دارد.
كانون مدافعان حقوق كارگر كه بر اساس منشور خود، دفاع از آزادي بيان و تشكل‌هاي مستقل را وظيفه‌ی خود مي‌داند،  اين عمل را محكوم كرده و فعاليت تشكل‌هاي صنفي وسياسي را حق مسلم تمام افراد مي‌داند و هشدار مي‌دهد كه با ارعاب و تهديد نمي‌توان از فعاليت‌هاي مشروعی جلوگيري كرد كه حق مسلم تمامي كارگران، زحمتكشا ن، روشنفكران و نويسندگان و هنرمندان است.
كانون مدافعان حقوق كارگر
درپی اجرای هدفمندی یارانه ها فاصله درآمدی کم درآمدترین افراد با پردرآمدترین افراد به عدد 15 برابر رسیده است - طی سال های 84 تا 90 میزان کسری بودجه خانوار سه برابر شده است
خانواده های ثروتمند 15 برابر بیشتر از خانواده های فقیر درآمد کسب می کنند ولی توزیع امکانات همچنان به سمت دهک های درآمدی بالاتر است.
درحالی که طرح هایی مانند هدفمندی یارانه ها قصد داشتند فضای عادلانه در اقتصاد کشور ایجاد کنند ولی براساس اطلاعاتی که دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس اعلام کرده فاصله درآمدی کم درآمدترین افراد با پردرآمدترین افراد به عدد 15 برابر رسیده است.
به گزارش 6بهمن خبر آنلاین، پیش از این تصور می شد با اجرای طرح هایی مانند هدفمندی یارانه ها این فاصله برداشته می شود ولی گزارش های رسمی نشان می دهد طی دو سال گذشته این رقم افزایش داشته است.
از سوی دیگر آمارهای بانک مرکزی تایید می کند طی سال های 84 تا 90 میزان کسری بودجه خانوار سه برابر شده است. همچنین حجم کسری بودجه خانوارهای ایرانی در میان خانوارهای شهری به حدود سیصد هزار تومان و در میان خانوارهای روستایی به حدود هفتصد هزار تومان در سال رسید‌.
کسری بودجه خانواردر روستاها طی سال گذشته معادل ۶۹۰ هزار و ۶۳۱ تومان اعلام شده است که حداقل دستمزد ماهانه کارگران در کشور بر اساس قوانین مصوب برای سال جاری ۴۸۷ هزار و ۱۲۵ تومان است‌. به این ترتیب میزان کسری بودجه خانوار ایرانی ساکن روستا ۱٫۴ برابر حداقل دستمزد در ایران است‌.
نماگرهای بانک مرکزی نشان می دهد همچنان توزیع امکانات در شهرهای بزرگ و بیشتر به سمت خانواده های با درآمد بالاتر است. به طور مثال آمارهای رسمی تایید می کند در فرودین ماه به عنوان پرسفرترین ماه سال تنها 2 میلیون و 600 ایرانی توان مالی برای استفاده از خدمات مسافرت هوایی را داشته اند. تنها 621 هزار سرپرست خانوار در این مدت توان کافی برای تامین هزینه های مسافرت های خارجی و هوایی را داشته اند. همین تعداد سرپرست خانوار به طور متوسط درآمدی 15 برابر خانواده های طبقه متوسط دارند. تعداد خانواره های ایرانی 21 میلیون نفر اعلام شده است.
بررسی های دیگر نشان می دهد میزان دسترسی خانواده های ایرانی به امکانات رفاهی نیز به شدت کاهش یافته است. به طوری که سهم تفریح، سرگرمی و سفر در سبد هزینه های خانوار به عدد 2 درصد رسیده است. این رقم سال گذشته 2.5 درصد بود.
تمام این بررسی ها نشان می دهد اجرای طرح های عدالت محور حداقل طی دو سال گذشته با شکست مواجه بوده  است. این درحالی است که دولت ماهیانه 3 هزار و 400 میلیارد تومان برای رسیدن به هدف عدالت هزینه کرده است.
اجرای فازدوم هدفمندي يارانه ها وافزايش دوباره قيمت‌ها؟!
به گزارش5بهمن جوان‌آنلاين، اين روزها صحبت از افزايش قيمت حامل هاي انرژي، انواع كالاها و مواد غذايي با اجرايي شدن فاز دوم هدفمندي يارانه هاست؛ گفتگوي هاي پراكنده از وزير اقتصاد تا نمايندگان مجلس كه همه به نوعي بر گراني كالاها و سوخت در سال جديد صحه گذاشته و به نوعي آن را تاييد مي كنند.
 علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی به تازگي از افزایش قیمت حامل‌های انرژی در فاز دوم هدفمندی یارانه ها خبر داده و گفته است: با اجرای این فاز علاوه بر اینکه قیمت حامل‌های انرژی افزایش می یابد، پرداخت یارانه نقدی به همه اقشار مردم نیز مساوی نخواهد بود.
حد مجاز تحمل صدای بلند- ساعت کار کارگران به ازای هر ۵دسی بل اضافی باید نصف شود
اگر صدای محیط 85 دسی‌بل باشد حداکثر 8 ساعت باید در آن محیط کار کرد؛ اما اگر شدت صدا به 90 دسی‌بل رسید 4 ساعت کار و فعالیت کافی است. اگر شدت صدا به 95 دسی‌بل یا به 100 دسی‌بل رسید به ترتیب 2 ساعت کار و یک ساعت کار کفایت می‌کند که بیشتر از این مقدار‌ در معرض بودن صدا بودن به شنوایی، آسیب وارد می‌سازد. کارگرانی که در صنایع با صدای بالای 120 دسی‌بل کار می‌کنند یا افرادی که با مته‌های برقی زمین را می‌شکافند باید حداکثر 15 دقیقه در معرض صدا باشند و اگر بیشتر از این در معرض صدا باشند کم شنوایی‌شان حتمی است و علاوه بر کم‌شنوایی برای این افراد، مشکلات غیر‌شنیداری نیز بوجود خواهد آمد.
به گزارش6بهمن فارس،رئیس انجمن شنوایی شناسان ایران گفت: کم‌شنوایی حاصل از صدای بلند در ارتباط با محیط، فرد را دچار عوارضی چون گوشه‌گیری، استرس و ‌اضطراب می‌کند.
 خسرو گورابی در پاسخ به پرسش شهروندان در مشاوره سلامت در مورد کم شنوایی اظهار داشت: ظرفیت شنوایی انسان محدود است و اگر صدای موجود در محیط از یک حد معین تجاوز کند فرد مشکل شنوایی پیدا می‌کند.
رئیس انجمن شنوایی شناسان ایران گفت: بر اثر صدای بلند، مشکل حسی- عصبی در گوش پدیدار می‌شود و فرد به کم‌شنوایی دچار شده و اثرات سوئی را دریافت می‌کند.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران تصریح کرد: فرد بر اثر کم‌شنوایی حاصل از صدای بلند در ارتباط با محیط، دچار عوارضی چون گوشه‌گیری، استرس و ‌اضطراب می‌شود.
رئیس انجمن شنوایی شناسان ایران، اثرات سوء غیر شنیداری حاصل از صدای بلند بر سلامت انسان را اعم از استرس، اضطراب،‌ سردرد، خستگی، زخم‌معده، انقباضات عضلانی، اختلال در سیستم گوارش، افزایش کلسترول، افزایش تعداد گلبول‌های سفید خون،‌ افزایش سرعت تنفس،‌ دل‌درد، تغییر در عملکرد طبیعی غدد درون‌ریز و سوزش سر‌دل -ترش کردن- عنوان کرد.
متخصص شنوایی‌شناسی به دیگر اثرات سوء غیر شنیداری بر اثر صدای بلند اشاره داشت و افزود: وارد کردن فشار و التهاب به حنجره، تغییر در الگو‌های تنفسی، تغییر در فعالیت‌های امواج مغزی،‌ مشکلات قلبی- عروقی‌، افت تحصیلی و تحریک رفتارهای ضد اجتماعی از این جمله‌اند.
گورابی ادامه داد: حد مجاز بلندی صدا 65-60 دسی‌بل است که بیشتر از آن صدای بلند محسوب می‌شود و یک صدای آزار دهنده معمولاً 85 دسی‌بل و بالاتر است.
رئیس انجمن شنوایی شناسان ایران تصریح کرد: اگر شدت صدای ورودی به گوش 85 دسی‌بل باشد و فرد به طور پیوسته و در طول زمان 8 ساعته در معرض آن باشد می‌تواند به گوش آسیب رسان باشد و باید مورد ارزیابی و کنترل قرار گیرد.
گورابی ادامه داد: اگر شدت صدا برای یک روز کاری بیش از 80 دسی‌بل باشد آسیب محسوب می‌شود؛ بنابراین باید به ازای هر 5 دسی‌بل افزایش صدا،‌ ساعت کار نصف شود.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: اگر صدای محیط 85 دسی‌بل باشد حداکثر 8 ساعت باید در آن محیط کار کرد؛ اما اگر شدت صدا به 90 دسی‌بل رسید 4 ساعت کار و فعالیت کافی است.
گورابی ادامه داد: اگر شدت صدا به 95 دسی‌بل یا به 100 دسی‌بل رسید به ترتیب 2 ساعت کار و یک ساعت کار کفایت می‌کند که بیشتر از این مقدار‌ در معرض صدا بودن به شنوایی، آسیب وارد می‌سازد.
رئیس انجمن شنوایی شناسان ایران افزود: کارگرانی که در صنایع با صدای بالای 120 دسی‌بل کار می‌کنند یا افرادی که با مته‌های برقی زمین را می‌شکافند باید حداکثر 15 دقیقه در معرض صدا باشند و اگر بیشتر از این در معرض صدا باشند کم شنوایی‌شان حتمی است و علاوه بر کم‌شنوایی برای این افراد، مشکلات غیر‌شنیداری نیز بوجود خواهد آمد.
گورابی در پاسخ به پرسش راهکار کاهش صدا برای افرادی که در محیط‌های پرسر و صدا کار می‌کنند گفت: افرادی که در محیط‌های صنعتی و با صدای 85 دسی‌بل به طور پیوسته کار می‌کنند باید صدا را کاهش دهند؛‌ البته در مواردی که صدای طبیعی دستگاه تولیدی بلند و آزار‌دهنده است فرد باید از محافظ‌های شنوایی استفاده کند که این محافظ‌‌ها تا حدی صدا را کاهش داده و موجب می‌شوند که صدای کمتری وارد گوش شود.
خواب آلودگی از عوامل بروز سوانح مرگبار شغلی
به گزارش6بهمن ایسنا،یک متخصص طب کار، خواب آلودگی را از مهمترین عوامل بروز سوانح مرگبار شغلی عنوان کرد و گفت: بیشترین خطاهای شغلی به دنبال شیفت کاری شبانه اتفاق می‌افتد.
دکتر خسرو صادق نیت با اشاره به اینکه ایمنی محیط کار از مهمترین شرایط اولیه ورود به محیط کار است، افزود: رعایت اصول ایمنی و حفاظتی از اساسی‌ترین ارکان کارهای صنعتی است و باید مکان‌های صنعتی شرایط خطرساز محیط کار را از بین ببرند.
این متخصص طب کار ادامه داد: تهیه وسائل حفاظت شخصی به عنوان آخرین راهکار اگر متناسب با مواجهات باشد، به درستی انتخاب شود و در دسترس کارگران قرار گیرد یکی از اقدامات موثر است.
صادق نیت با بیان اینکه خواب آلودگی یکی از مهمترین عوامل بروز سوانح شغلی محسوب می‌شود، اظهار کرد: افرادی که شیفت کاری شبانه دارند، بیشتر مستعد خطا در فعالیت شغلی‌شان هستند چرا که خواب آلودگی بین ساعت یک تا 5 صبح در اوج خود قرار دارد.
رییس کلینیک اختلالات خواب بیمارستان بهارلو، درباره علل بی‌خوابی گفت: عدم رعایت بهداشت خواب، اضطراب، استرس‌های روزانه، مصرف برخی داروها و داشتن بیماری‌های زمینه‌ای منجر به بی‌خوابی‌های شبانه می‌شوند.
مکزیک در سال 2013*
هاله صفرزاده - سال 2013 برای کارگران و زحمتکشان مکزیک سالی بود پر از فراز و نشیب. در این مطلب مروری کوتاه خواهیم داشت به تحولات مکزیک در سال گذشته میلادی.
 مکزیک امروز یک کشور کاملا متفاوت از آن بیست و پنج سال پیش است ، سیستم مالی این کشور مدرن شده با صنایعی که در بخش‌های خاصی توسعه یافته است. در عین حال نیمی از مکزیک هنوز در فقر و در جامعه‌ای نا امن زندگی می‌کنند. از 117.3 میلیون جمعیت ِامروز مکزیک حدود53،300،000 در فقر زندگی می‌کنند، یعنی حدود 45.5 درصد . فقر، بیشتر در میان ساکنان حومه‌ی شهرها و بومیان مکزیک به چشم می‌خورد. جیاپاس از فقیرترین مناطق مکزیک است.
لینک متن کامل: http://www.kanoonm.com/1124
بار دیگر ۳۶ کارگر خارجی در قطر کشته شدند
در جریان ساخت‌و‌سازها در قطر برای برگزاری بازی‌های فوتبال جام جهانی در سال ۲۰۲۲ بار دیگر ۳۶ کارگر خارجی کشته شدند. شمار کارگران نپالی کشته شده در این کشور به ۱۸۵ تن رسیده است.
 آماده‌سازی قطر برای برگزاری باشکوه بازی‌های جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۲۲ به مرگ شمار دیگری از کارگران خارجی در این کشور منجر شد.
در حالی که مسئولان دولتی در قطر سعی در پنهان کردن شمار کشتگان می‌کنند، مدارک جدید منتشر شده حکایت از آن دارند که مخالفت‌های جهانی در اعتراض به زندگی غیرانسانی کارگران خارجی در قطر تاثیری نداشته‌اند و این کارگران چون گذشته در این کشور قربانی می‌شوند.
شرایط غیرانسانی برای کارگران خارجی در قطر برای نخستین بار در ماه سپتامبر سال گذشته میلادی موضوع رسانه‌ها شد. روزنامه بریتانیایی گاردین نوشت از سپتامبر سال گذشته تاکنون طی چهارماه ۳۶ کارگر خارجی از کشور نپال در قطر کشته شده‌اند.
به گزارش نشریه آلمانی اشپیگل آنلاین این کارگران در بخش ساخت‌و‌ساز برای برگزاری بازی‌های جام جهانی فوتبال در قطر در سال ۲۰۲۲ بودند. آمار رسمی کشتگان نپالی در سال ۲۰۱۳ میلادی در قطر ۱۸۵ نفر اعلام شده‌اند.
دولت نپال اعلام کرده که مرگ دست‌کم هشت کارگر دیگر در دست بررسی است. اگر این هشت نفر نیز بر تعداد کارگران قربانی بازی‌های جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۲۲ افزوده شود، این تعداد به ۱۹۳ نفر می‌رسد.
شمار کارگران قربانی در قطر باید بسیار بیشتر از تعداد اعلام شده باشد، زیرا کارگران نپالی در رده ششم کارگران خارجی‌ای هستند که در قطر کار می‌کنند.
در قطر حدود دومیلیون کارگر خارجی در شرایطی بسیار غیرانسانی زندگی و کار می‌کنند. احتمالا بسیاری از کارگران کشورهای دیگر نیز در این کشور کشته شده‌اند، اما آماری در این باره در دست نیست.
هشدار به فدراسیون جهانی فوتبال
این شمار بالای قربانیان نپالی زنگ خطری برای فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا است، زیرا نشان می‌دهد مسئولان قطری اهمیتی به اعتراض‌های جهانی در این رابطه نمی‌دهند.
به گفته منتقدان کارگران خارجی در قطر به طور منظم استثمار می‌شوند. این کارگران در مکان‌های غیرانسانی کثیفی زندگی می‌کنند و ایمنی محیط کارشان به هیچ وجه تامین نیست.
در ماه سپتامبر سال گذشته میلادی روزنامه بریتانیایی "گاردین" در این باره نوشت که تنها از ماه ژوئن تا اوت سال گذشته میلادی دست کم ۴۴ کارگر خارجی در قطر در پی حوادث محل کارشان کشته شده‌اند.
سازمان عفو بین‌الملل در گزارشی در این باره به "استثمار هشداردهنده کارگران خارجی که به کار اجباری شبیه است" اشاره کرد.
در گزارش سازمان عفو بین‌الملل همچنین آمده است که کارگران خارجی در قطر شرایط زندگی فاجعه‌باری دارند، بهداشت آنها به هیچ وجه رعایت نمی‌شود، حقوق‌شان به موقع پرداخت نمی‌شود و این کارگران هیچ آینده‌ای برای خود متصور نیستند.
قطر به حقوق بشر اهمیتی نمی‌دهد
در ابتدا به نظر می‌رسید که دولت قطر در نظر دارد به شرایط ناگوار کارگران در این کشور رسیدگی کند. خبرگزاری رسمی این کشور به نقل از وزارت امور خارجه این امیرنشین اعلام کرد که رهبری قطر به اجرای حقوق بشر اهمیت فراوانی می‌دهد.
در بیانیه منتشر شده از طرف وزارت امور خارجه قطر در این باره آمده است که قرار است قوانین جدید تصویب شوند و نهادهایی در این کشور بوجود آیند که وظیفه‌شان رسیدگی به نقض حقوق بشر در قطر باشد.
قطر در ماه اکتبر ۲۰۱۳ از وکلای جهانی خواست گزارشی در این باره بنویسند و در گزارش‌شان به خبر منتشر شده سازمان عفو بین‌الملل در باره نقض حقوق بشر در میان کارگران خارجی این کشور نیز بپردازند.
به گزارش روزنامه آلمانی " بیلد"، حسن التوادی، دبیر کل کمیته برگزاری جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲هفته گذشته اعلام کرد در رابطه با حمایت از حقوق کارگران در قطر برنامه‌ای با مشورت سازمان‌های دیده‌بان حقوق بشر و سازمان عفو بین‌الملل تهیه شده است.
این دو سازمان حقوق بشری اما سخنان حسن التوادی، دبیر کل کمیته برگزاری جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ را تکذیب کرده‌اند. آنها اعلام کرده‌اند که تاکنون چنین برنامه‌ای به دست آنها نرسیده و گفت‌و‌گویی در این باره انجام نشده است.
سخنگوی این دوسازمان در گفت‌و‌گو با خبرنگار روزنامه آلمانی "زوددویچه" گفتند تا کنون چنین برنامه‌ای را در این باره ندیده‌اند.
منبع:دویچه وله-25بهمن
دستگیری ده ها معترض به برگزاری جام جهانی توسط پلیس برزیل
به گزارش26ژانویه یورونیوز، سائوپائلو، ریو دو ژانیرو و چند شهر دیگر برزیل روز شنبه صحنه اعتراضات ضد دولتی و معترضان به برگزاری جام جهانی فوتبال بود که به دستگیری ۱۴۰ نفر از آنان توسط پلیس انجامید.
معترضانی که روز شنبه به خیابانها آمده بودند می گویند میلیونها دلار هزینه ای که صرف برگزاری جام جهانی فوتبال در ماه ژوئن امسال می شود، می بایست صرف کاستی های موجود در بخشهای آموزش و بهداشت و درمان برزیل شود.
یکی از معترضان می گوید:« زمان جام جهانی زمان نبرد خواهد بود و تا آغاز آن نیز شاهد جنگ و تظاهرات خواهیم بود و این بازتاب و ادامه اعتراضات (ضددولتی) ماه ژوئن گذشته است.»
تابستان سال گذشته نیز برزیل شاهد اعتراضاتی از این دست بود.
معترضان شعار می دادند «بدون بر آورده شده حق و حقوق ما از جام جهانی خبری نخواهد بود.»
ششم بهمن ماه1392
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت