.
چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸.
امروز:
Nov 20 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

سه شنبه, 06 اسفند 1392 ساعت 00:37

عبداله دارابی: در مورد لقمان و زانیار مرادی

سئوال تلویزیون پرتو (بخش کرُدی)، از عبداله دارابی دبیر کمیته کردستان حزب حکمتیست:
در مورد لقمان و زانیار مرادی در زندان رجایشهر  
تلویزیون: عبدالله دارابی، به تلویزیون پرتو بخش کرُدی خوش آمدید.
عبداله دارابی: با سلام و تشکر به شما کارمندان تلویزیون پرتو  و همچنین بینندگان عزیزتان.
تلویزیون پرتو:  رفیق عبداله،  شما در جریان هستید که مدت طولانی است  لقمان و زانیار در زندان رژیم جمهوری اسلام هستند. بنا به خبر رسیده  امروز 23 فوریه 2014،  ساعت 6 صبح لقمان را از زندان به دادگاه احضار کرده اند و هم زمان زانیار را هم به سلول انفرادی برده اند.  این مسئله، بلافاصله  نگرانی زیادی را در بین دیگر زندانیان ایجاد کرده است و طبق آخرین اخبار تا ساعت حدود 12 ظهر  امروز(یکشنبه 4 اسفند 1392)، خبر تازه ای در مورد چگونگی این موضوع بدست ما نرسیده است.   شما در این رابطه نظرتان چیست و فراخوانتان  برای مردم مریوان و کرُدستان علیه این حکم غیر انسانی و نگرانی اجرای حکم چیست و مردم چکار باید بکنند ؟
عبداله دارابی:پیشاپیش با اظهار تأسف از شنیدن این خبر، باید یادآور شد که، دریافت چنین خبری بویژه در این شرایط،   بی اما و اگر مستلزم  یک واکنش دسته جمعی  مردم آزادیخواه کردستان و بویژه مردم  شهر مریوان است.  بایستی راجع به این خبر بیش از گذشته حساس بود و با آمادگی تمام و کمال به آن برخورد کرد. چون بحران سیاسی و اقتصادی رژیم اسلامی ایران بیش از گذشته در جریان است و این وضعیت به مشغله اصلی امروز رژیم جمهوری تبدیل شده است.  با توجه به آن، رژیم با تمام توان می کوشد از این وضعیت عبور کند تا در پرتو آن به طول عمر ننگین نظام کثسف اش  بیفزاید.
در این شرایط، اولین اقدام رژیم این خواهد بود که حربه ترور و وحشت خود را مجددا فعال کند و با حمله به زندانیان بیدفاع و اعدام کردن آنها تمرکز فکری مردم را در مورد این همه  درد و رنج و مصأبیکه روزمره گریبانشان را گرفته است دور کند و نگذارد به اعتراض و مقابله علیه آن بر خیزند. رژیم میکوشد با اعدام لقمان و دیگر هم بندان آن بر گسترش فضای اختناق در جامعه بیفزاید و بدینوسیله  فرصت و مجال آنچنای برای اعتراضات کارگران و مردم آزادیخواه باقی نگذارد. رژیم با گسترش  فضای اختتناق دارد برای نظام کثیف اش  طول عمر میخزد.  حین مذاکره با آمریکا و دول غرب، حمله بمردم را نیز گسترش داده است. همه اطلاع دارید با سرکار آمدن حسن روحانی تا کنون،  آمار اعدامها و دستگیر ها چندین برابر شده است.  مردم به این ترفند نخ نما و شناخته شده آگاه و واقف هستند.  بنا بر این،  برای مقابله جدی با آن، باید خودتان را با این شرایط وفق دهند و این بار احضار لقمان مرادی به دادگاه را  جدی تر از گذشته بگیرند و  برای یک تقابل دسته جمعی و جدی تر از همیشه در برابر رژیم خودتان را آماده کنید.
قدرت شما مردم آزادیخواه، در اتحاد و همبستگی اتان است و با توصل به آن می توانید این بار هم رژیم را به عقب برانید و بنحو قابل توجهی  دست آنرا  از کشتار فرزندانتان کوتاه نمایید.
مردم مبارزه مریوان!
اعدام لقمان و هر زندانی دیگری، بمعنای ترساندن شما  و گسترش دادن فضای اختناق در جامعه است. رژیم با اعدام لقمان و دیگر زندانیان میخواهد مردم را  از مبارزه برای خواستهای بر حق شان شان دور سازد.  با اتحاد سازمانیافته خودتان دست رژیم را از تعرض بر جان و مالتان کوتاه کنید و نگذارید فزندانتان را یکی پس از دیگر در خون بغلطانند.
حزب کمونیست کارگری-حکمتیست، طی سه سال اخیر، با احساس مسئولیت کامل  کیس لقمان و زانیار و دیگر زندانیان سیاسی را تعقیب کرده و با تمام توان خود برای رهایی آنها تلاش نموده است. اطمینان داشته باشید این سیاست تا رهایی همه زندانیان ادامه خواهد داشت.  
با تشکر عبداله دارابی     23 فوریه 2014

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت