.
سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸.
امروز:
Nov 12 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

پنج شنبه, 01 اسفند 1392 ساعت 00:55

سازمانهای جبهه ملی ایران: توهین به اقوام ایرانی


توهین به هر یک از اقوام ایرانی توهین به تمامی ملت ایران است
"به چه چیز خودتان افتخار می‌کنید؟ به کدام اصل و نسب؟ به سرپا گرفتن سگهای انگلیسی و کاسه لیسی کنسول انگلیس؟ می‌خواهید فردا سر کلاس برای بچه‌ها قصه اینکه بختیاری‌ها چطور بختیاری شدند را بگویم؟". اینها بخشی از گفتگو های سریال تلویزیونی" سرزمین کهن" بود که موجبات اعتراض شهروندان بختیاری را در پنج استان خوزستان، چهار محال و بختیاری، لرستان، کهکیلویه و بویراحمد و اصفهان را فراهم کرد.
شهروندان بختیاری ایران سیاست های صدا و سیمای جمهوری اسلامی و روایت های تاریخی و فرهنگی این سازمان دولتی را که در برنامه های مختلفی همچون فیلم "صنوبر"، سریالهای "سالهای مشروطه"،" کلاه پهلوی" و برنامه تاریخی "خسرو معتضد" نشان داده شده است را بر خلاف روایت های واقعی تاریخی و فرهنگی خود میدانند و این بار با شعارهایی همچون "توهین به بختیاری توهین به ایران است" و حمل تصاویر رهبران مشروطه خواه این قوم چون"سردار اسعد بختیاری" عمق اعتراض خود را نسبت به این سیاست های نابخردانه نشان دادند.
مدیریت صدا و سیمای جمهوری اسلامی که با اعتراض گسترده مردم مواجه شد دستور به توقف موقت پخش این سریال تا زمان رسیدگی کارشناسانه به آن را داده است که موجبات شادمانی هموطنان بختیاری را فراهم نمود.
اما با وجود اینکه اعتراضات مزبور به صورت کاملاً مدنی و بدور از هرگونه خشونت برگزار شد، طی این اعتراضات نزدیک به 200 نفر از شهرندان شهرهای دزفول، اصفهان، فارسان، اردل، شهرکرد و لردگان بازداشت شده اند که از وضعیت آنان اطلاعی در دست نیست. علاوه بر این مدیر مسئول و چند تن دیگر از پرسنل خبرگزاری ایبنانیوز، خبرگزاری رسمی که اخبار مناطق بختیاری نشین را پوشش میدهد، از سوی مسئولان امنیتی بازداشت شده اند.
سریال های بسیار سطحی و سناریوهای فیلم هایی که مردم ایران را تحقیر می کند، نشانه بی سوادی و نادانی گردانندگان صدا و سیماست. سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور توهین به هر یک از اقوام ایرانی را توهین به تمامی ملت ایران میداند، این اقدام صدا و سیمای جمهوری اسلامی را به شدت محکوم مینماید و خواهان آزادی فوری کلیه بازداشت شدگان است.
سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور
30 بهمن 1392 برابر 19 فوریه 2014
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
http://www.iranazad.info

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت