.
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸.
امروز:
Dec 10 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

یکشنبه, 29 دی 1392 ساعت 21:17

آموزگاری که سرش را برای روحیه‌دادن به دانش‌آموزش تراشید

تحسین برای آموزگار ایرانی که سرش را برای روحیه‌دادن به دانش‌آموزش تراشید: آموزگار یک دبستان در غرب ایران برای دلگرمی‌دادن به یکی از دانش‌آموزان خود که 'به خاطر مصرف داروهای شیمیایی' موهایش ریخته، سر خود را تراشیده است. این اقدام، تحسین کاربران ایرانی را در شبکه‌های اجتماعی اینترنتی برانگیخته و استاندار کردستان نیز از او تقدیر کرده است. در روزهای گذشته و با انتشار خبر این اقدام، کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی اینترنتی، این آموزگار را تحسین کرده‌اند.تحسین این آموزگار به اینترنت محدود نمانده. از این عکس که در فیس‌بوک منتشر شده، به نظر می‌رسد این پیام تشکر از او در شهر نصب شده است.آقای محمدیان گفته است وقتی دیده که این دانش‌آموز به‌مرور کم‌توان و خجالتی شده و بعضی از همشاگردی‌هایش او را به خاطر سر بی‌مو مسخره می‌کنند، تصمیم گرفته است موهای خودش را هم بتراشد.درباره این که چه شد ناگهان موهای سرش رفت، به بچه‌ها گفته است: "موهای سر من و ماهان در زمستان می‌رود و در بهار، هنگام رویش گل‌ها و شکوفه درختان، از نو رشد می‌کند."می‌گوید پس از این کار، ۲۳ دانش‌آموز دیگر کلاس هم خواسته‌اند سر خود را به خاطر همشاگردی‌شان بتراشند اما آقای معلم از آنها خواسته است به خاطر این که زمستان است و هوا سرد، این کار را نکنند.
به بچه‌های کلاس گفته است: "من و ماهان بدنمان گرم‌تر از شماست و سرما در ما اثری ندارد."
این دبستان در همسایگی دریاچه زیبای زریوار در مریوان کردستان قرار دارد.پدر ماهان که در مریوان مکانیک است، به این آموزگار گفته هرگز به فکر خودش نرسیده بود که برای روحیه‌دادن به پسرش، موهای سر خود را بزند.با این کار، روحیه ماهان هشت‌ساله بازگشته است. آموزگارش که این‌طور می‌‎گوید.با این حال طبق گزارش‌ها هنوز وضعیت سلامتی این دانش‌آموز تغییری نکرده است و جثه کوچکش روزبه‌روز نحیف‌تر می‌شود.علت ریزش موی این کودک هشت ساله که ماهان رحیمی نام دارد، در گزارش‌ها مبهم است.در گزارش خبرگزاری رسمی ایرنا گفته شده این دانش‌آموز مدرسه شیخ شلتوت، یک بیماری سرطانی دارد و در عین حال از قول خانواده او نوشته شده که آنان در این باره مطمئن نیستند.خبرگزاری دولت نوشته است که عبدالمحمد زاهدی، استاندار کردستان، با محمد علی محمدیان، این آموزگار، تماس گرفته و از طرف حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، از او تقدیر کرده است.آقای زاهدی گفته که به دستور آقای روحانی قرار است به وضعیت این دانش‌آموز، ماهان رحیمی، در تهران رسیدگی شود.
این‌طور که ایرنا گزارش داده، این آموزگار همراه با دانش‌آموزش به تهران سفر کرده تا با آزمایش‌های پزشکی معلوم شود سلامتی ماهان چه مشکلی دارد.حالا منتظر نتیجه آزمایش‌ها هستند که به آلمان فرستاده شده‌اند.محمد علی محمدیان، آموزگار این کودک، ۴۵ سالش است و ۲۳ سال سابقه کار دارد.

بی بی سی

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت