.
سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸.
امروز:
Nov 12 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

سه شنبه, 30 مهر 1392 ساعت 03:10

اعتصاب کارگران پتروشیمی فجر بندر امام

اعتصاب کارگران، تولید پتروشیمی فجر بندر امام را 'موقتا متوقف کرد': روابط عمومی پتروشیمی فجر در واکنش به انتشار خبر اعتراض صنفی ۱۸۰ کارگر این شرکت پتروشیمی، جوابیه ای را برای خبرگزاری ایلنا ارسال کرد.به گزارش ایلنا، در متن این جوابیه هر گونه اعتراضی در روز گذشته تکذیب، و ادعا شده است حق سختی کار همراه با حقوق مهر ماه به کارگران پرداخت شده است. گفتنی است، امروز «عباس رضایی» نایب رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی پتروشیمی بندر امام گفته بود «۱۸۰ کارگر پیمانی پتروشیمی فجر (شرکت کارفرما) در اعتراض به عدم دریافت حق سختی کار، کوتاه بودن مدت زمان قرارداد و همچنین ناعادلانه بودن آیین نامه انظباطی شرکت پیمانکاری «رامپکو» دست از کار کشیدند.»
متن کامل جوابیه مطابق قانون مطبوعات به طور کامل در ادامه می‌آید:
احتراما خبر توقف تولید در پی اعتراض صنفی کارگران پتروشیمی فجر که در تاریخ دوشنبه ۹۲/۷/۲۹ و با کد خبر ۱۱۴۳۹۴ روی خروجی خبرگزاری ایلنا قرار گرفته است، نیاز به توضیحاتی دارد که ضمن تشکر از خبرنگار محترم به جهت روشن کردن ذهن مخاطبان گرامی آن خبرگزاری وزین ارائه می‌گردد:
۱- خبر اعتراض و دست از کار کشیدن ۱۸۰ نفر از کارگران پتروشیمی فجر نادرست می‌باشد و کلا هیچ گونه اعتراضی در روزی که در خبر عنوان شده یا روزهای منتهی به آن تاریخ صورت نگرفته است.
۲- خبر توقف تولید ناشی از اعتراض نیز نادرست بوده و تولید طبق روال عادی برقرار است که البته تحقیق برای انتشار این خبر به خوبی صورت نگرفته است. چون از سوی این شرکت، از این گزارش تضعیف روحیه در فضای کارگری و یا مطرح کردن یک شخص به زیان عموم برداشت می‌شود.
۳- در خصوص قول مدیرعامل محترم شرکت پتروشیمی فجر مبنی بر پرداخت حق سختی کار، نیز مطلب اظهار شده نادرست بوده و پرداخت حق سختی کار در حقوق مهر ماه کارگران محترم طبق وعده داده شده، اعمال گردیده است.
۴- به منظور تعامل بیشتر با خبرنگاران و روشن شدن مطلب، این شرکت مطابق روند همیشگی، آماده میزبانی و پاسخگویی به نمایندگان محترم رسانه هاست.

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت