.
سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸.
امروز:
Nov 12 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

چهارشنبه, 24 مهر 1392 ساعت 01:13

یک موفقیت مهم دیگر برای کارگران فولاد زاگرس مطلب ویژه

اتحادیه آزاد کارگران ایران: پس از گذشت بیش از سه ماه از اخراج کارگران فولاد زاگرس، هیات حل اختلاف اداره کار شهرستان قروه رای به ابقا بکار این کارگران و پرداخت کلیه معوقات آنان داد. قبلا در شهریور ماه سالجاری هیات تشخیص اداره کار شهرستان قروه نیز رای مشابهی صادر کرده بود اما کارفرما با عدم تمکین به رای این هیات، شکایتی را تسلیم هیات اختلاف نمود و  بدون ارائه مستنداتی مبنی بر صحت ادعاهایش در مورد تعطیلی کارخانه و ضرر و زیان مالی  خواهان ابطال رای هیات تشخیص اداره کار شهرستان قروه شد.
235 کارگر فولاد زاگرس 18 تیر ماه سالجاری از کار خود اخراج شدند و کارفرما تلاش کرد با همکاری  استانداری کردستان و اداره کار بطور غیر قانونی این کارگران را به بیمه بیکاری وصل کند اما کارگران فولاد زاگرس در مقابل خواستهای کارفرما و اداره کار ایستادگی کردند و با برپائی تجمعات اعتراضی در مقابل مجلس شورای اسلامی و دیگر نهادهای مسئول و همچنین تسلیم شکایتی به اداره کار شهرستان قروه خواهان بازگشت بکار و پرداخت کلیه معوقات خود شدند. در این میان 24 کارگر اخراجی با تلاشهای کارفرما و همکاری اداره کار قروه  به بیمه بیکاری وصل شدند.
بر اساس آرا هیات تشخیص و هیات حل اختلاف اداره کار شهرستان قروه 211 کارگر اخراجی فولاد زاگرس می باید در کارهای خود ابقا شوند. در رای هیات حل اختلاف،  کارفرما مکلف به پرداخت دستمزد کارگران تا زمان صدور رای (دهم مهر ماه)  و کلیه معوقات آنان و همچنین واریز بیمه های کارگران به حساب سازمان تامین اجتماعی شده است. هیات حل اختلاف اداره کار شهرستان قروه رای خود را به اتفاق آرا صادر نموده و با استناد به ماده 159 قانون کار این رای را قطعی و لازم الاجرا خوانده است.
کارگران فولاد زاگرس بیش از سه ماه مبارزه ای متحد و قدرتمند را به پیش بردند و با ایستادگی در مقابل انواع تهدیدها و فشارهای مختلف اجازه نداند حقوق انسانی شان قربانی بند و بست کارفرما و حامیانش شود. ما با ابراز مسرت فراوان از پیروزی کارگران فولاد زاگرس، این موفقیت را حاصل اتحاد، ایستادگی و عزم و اراده محکم این کارگران میدانیم و آنرا صمیمانه به یکایک این دوستان تبریک میگوئیم.
زنده باد همبستگی و اتحاد کارگران فولاد زاگرس
اتحادیه آزاد کارگران ایران – 23 مهر ماه 1392

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت