.
سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸.
امروز:
Jan 21 2020.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

چهارشنبه, 24 مهر 1392 ساعت 00:25

اخباروگزارشات کارگری ۲۳ مهرماه

http://etehadbinalmelali.com/blog/
- نامه سندیکای کارگران نیشکرهفت تپه به وزیرکار
- یک موفقیت مهم دیگر برای کارگران فولاد زاگرس:هیات حل اختلاف اداره کار شهرستان قروه رای به ابقا بکار کارگران فولاد زاگرس داد
- جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان:نشستی درباره‌ی کالاشدگی آموزش
- کالایی شدن آموزش علت خروج ۳/۵ میلیون کودک ایرانی از چرخه تحصیل
- کارگران کنف‌کار ۷ ماه حقوق سال ۹۱ را دریافت نکرده‌اند
- اخراج۳۰ کارگر شرکت آبهای عمیق
- اعتراض به مرگ مشکوک دختر دانشجوی کُرد در همدان ادامه دارد
- مرگ نگهبان جوان پس از سقوط به چاهک آسانسور!
- سقوط از ساختمان مسکن مهر جان کارگر سنندجی را گرفت
- تظاهرات کارکنان آلکاتل- لوسنت  درپاریس دراعتراض به اخراج ده هزارنفر!
نامه سندیکای کارگران نیشکرهفت تپه به وزیرکار
خدمت جناب آقای ربیعی وزیر محترم کار
با درود
جناب آقای ربیعی، ابتدا ضمن تبریک به حضرت  عالی جهت انتخاب شما به عنوان وزیر کار.قابل ذکر است که ما امضا کننده گان نامه که همگی ازکارگران نیشکر هفت تپه هستیم، در سالهای گذشته ،تنها به دلیل حق خواهی و تامین معیشت زندگی دچار مصائب و رنجهای فراوانی شدیم. آن هم در شرکتی که به دلایل مختلفی ،مانند سوء مدیریت، افت شدید تولید، فرسودگی کارخانه و پایین بودن تعرفه گمرکی در آستانه تعطیل شدن قرار داشت. ودردا که موارد ذکر شده در مورد اوضاع نامناسب شرکت هیچ ارتباطی با کارگران نداشت.  یعنی وجود ناهنجاریهای ذکر شده خارج از حیطه ،عملکرد و مسئولیت  ما کارگران بود. بلکه موارد ذکر شده تابع دلایل مختلفی بودند که طبیعیست در یک مجموعه دولتی، عامل بحران ومشکلات به گردن نهادهای دولتی است. ولی آن کسانی که تاوان چنین ندانم کاریها وبی لیاقتی ها را دادند کارگران بودند. حقوق حقه کارگر با تاخیرها ودشواریهای عدیده ای پرداخت میشد. امنیت شغلی و امنیت روانی کارگران و خانواده ها از بین رفته بود. در تداوم شرایط مذکور ،اوضاع به حدی بغرنج شده بود که برای بسیاری تهیه نان خالی هم دشوار شده بود. گرفتن نان قرضی از نانوایی متداول شده بود و سفره کارگران به شدت خالی شده بود. در چنین شرایط غم بار و ناامید کننده ای کارگران به تنها وسیله ممکن (یعنی اعتصاب)  جهت بیان اعتراض ناشی از وضعیت بوجود امده پرداختند. شعار" کارگر هفت تپه ایم، گرسنه ایم گرسنه" بخوبی شرایط رقت بار کارگران را نشان می داد. همچنین کارگران با مشاهده ضعف و سستی شورای اسلامی کار، با جمع آوری امضا این تشکل نامتجانس با وضعیت کارگران را منحل کردند. شورایی که قرار بود به استیفای حقوق کارگران پردازد عملا پادوی کارفرما بود و در خدمت کارفرما قرار داشت. در عوض کارگران در یک اقدام جمعی، و بر طبق مقاوله نامه ها 87 و98سازمان جهانی کار که ایران عضو آن است، دست به تاسیس سندیکای خود زدند. اقدامی که نتایج ملموسی برای کارگران به همراه داشت .لازم به گفتن است که همگی ما از اعضای هیئت مدیره سندیکا نیشکر هفت تپه هستیم.
آقای وزیر، مبارزه کارگری مبارزه ایست برای معیشت  و رسیدن به یک زندگی شرافت مندانه صورت میگیرد. آنهم در شرایطی که این اوضاع سخت بر ما تحمیل شده بود. چرا که ما خود را در پیدایش این وضعیت گناهکار نمیدانستیم. با اینهمه در اثر پایمردی و ایستادگی کارگران ،خوشبختانه  دولت مجبور شد که دوباره شرکت نیشکر هفت تپه را یاری کند. در نتیجه شرکت از زیر مجموعه مادر تخصصی وابسته به وزارت جهاد کشاورزی خارج و به وزارت صنایع  یعنی به زیر مجموعه سازمان گسترش و نوسازی صنایع منتقل گردید. اما مانند تمامی پدیده های انسانی، این چنین پیروزی برای کارگران خالی از تاوان نبود. مسئولین انتقام امتیازاتی را که ناچار شدند به کارگران بدهند، از ما فعالان سندیکائی که منتخب کارگران بودیم، گرفتند. این تاوان را ما شش نفر امضا کننده نامه پرداخت نمودیم. بازداشتهای متعدد، توام با پرونده سازیهای مختلف، زندان از شش ماه تا یک سال و نیم و اخراج از دوسال ونیم تا سه سال. اینها بخش کوچکی از تاوانیست که ما پرداخت نمودیم. زیستن در زیر فشار واضطراب، تحمل انواع توهین ها و تهمتهای گوناگون آن هم به خاطر اتهاماتی که نخ نما وبی اساس بود. طبیعی است که همسران و فرزندان ما هم به این ترتیب مجازات می شدند و محرومیتهای شدیدتری را باید تحمل می کردند.
آقای وزیر شما درابتدای وزارت خویش، اعلام کردید که شما در گذشته کارگر بوده اید و به آن افتخار می کنید. ما میخواهیم یاد آوری کنیم که با توجه به نگاه تحقیرآمیزی که در جامعه ودولت نسبت به طبقه کارگر وجود دارد، متاسفانه کارگران در ایران (به شرط کارگر ماندن) هیچ شانسی جهت وزارت ندارند که هیچ ،آنها حتی نمی توانند شهردار شهرشان هم بشوند. آقای وزیر خودتان بهتر میدانید که مسئولیت فعلی شما هیچ ربطی به کا رگر بودن شما در گذشته ندارد، بلکه مربوط به مشاغل بعدی تان است. صرف اعلام اینکه شما قبلا کارگر بوده اید بالقوه هیچ نفعی برای طبقه کارگر ندارد.
آقای وزیر
 کارگران در ایران روزگار سختی را می گذرانند. دشواریهایی مثل، دستمزد پایینتر از خط فقر، عدم وجود تشکل مستقل کارگری که بتواند از زندگی ما کارگران دفاع کند و نداشتن حق اعتصاب و همچنین تاخیرهای طولانی در پرداخت حقوق ودستمزد کارگران، تنها بخش کوچکی از مصائب این طبقه بزرگ بشمار می رود. در حالیکه هر بقالی سر کوچه در وضعیت بهم ریخته اقتصادی، راسا قیمت کالای خود را جهت فروش تعیین می کند، با اینهمه ما کارگران بعنوان فروشندگان نیروی کار،حق مشارکت در تعیین این یگانه کالایی که برای عرضه داریم را نداریم. بطوریکه حتی در کمیته دستمزد، که ظاهرا تکیه بر سه جانبه گرایی دارد - و با اینکه آن نمایندگان بخش کارگری در این کمیته نمایندگان واقعی کارگران نیستند – باز هم این نماینده دولت است که کنترل را در دست دارد و اضافه دستمزد سالیانه کارگران را تعیین قیمت می کند. در حالیکه کارفرمایان در هر شرایطی میتوانند سرمایه خود را از تولید خارج کنند (یعنی اعتصاب کنند) و یا همانطور که سال گذشته دیدیم اجناس خود را در انبارها نگه دارند و وارد بازار نکنند، اما کارگر از چنین حقی (اعتصاب)برخوردار نیست. کارگران نیشکر هفت تپه برای گریز از شرایط تحمیلی که توام بود با گرسنگی که کیان خانواده های شان را تهدید می کرد، مجبور شدند دست به اعتصاب بزنند. اعتصابی که که کاملا خود جوش ومسالمت آمیز بود. ولی در نهایت آنکسی که تنبیه شد ما بودیم. نه آنانی که زندگی بیش از چهار هزار کارگر را به خطر انداخته بودند. عدم پرداخت و یا حتی تاخیر در پرداخت حقوق ودستمزد کارگران جرمیست نابخشوده، ضدانسانی وضداخلاقی. چرا که زندگی، جان وعزت کارگران به خطر می اندازد.
در خاتمه: ما خواستار بازگشت به وضعیت شغلی خود، پرداخت حقوق و بیمه این دورانی را که از کار اخراج بوده ایم، هستیم. ما همچنین خواستار آن هستیم که احکام قضائی صادره دربارۀ ما باطل اعلام گشته و از ما اعادۀ حیثیت شود. چرا که این شرایطی که برسر ما آمد را ظالمانه و بدور از عدالت میدانیم. مگر ما کارگران چه گناهی کرده ایم که چوب بی تدبیریها و تصمیمات غلط دیگران را بخوریم؟ اختیار دست دیگران است و تاوان را ما پس بدهیم؟ ما بدنبال عدالت هستیم. ملاک ما در قضاوت حرفهای زیبا، کلی ومبهم نیست. در زمینه عمل است که این قضاوت شکل می گیرد.
موفق باشید
با آرزوی سربلندی واعتلای طبقه کارگر
9/7/1392
محمدحیدری مهر
قربان علیپور
جلیل احمدی
رضارخشان
فریدون نیکوفرد
علی نجاتی
اعضای هیأت مدیرۀ سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه
یک موفقیت مهم دیگر برای کارگران فولاد زاگرس:هیات حل اختلاف اداره کار شهرستان قروه رای به ابقا بکار کارگران فولاد زاگرس داد
اتحادیه آزاد کارگران ایران: پس از گذشت بیش از سه ماه از اخراج کارگران فولاد زاگرس، هیات حل اختلاف اداره کار شهرستان قروه رای به ابقا بکار این کارگران و پرداخت کلیه معوقات آنان داد. قبلا در شهریور ماه سالجاری هیات تشخیص اداره کار شهرستان قروه نیز رای مشابهی صادر کرده بود اما کارفرما با عدم تمکین به رای این هیات، شکایتی را تسلیم هیات اختلاف نمود و  بدون ارائه مستنداتی مبنی بر صحت ادعاهایش در مورد تعطیلی کارخانه و ضرر و زیان مالی  خواهان ابطال رای هیات تشخیص اداره کار شهرستان قروه شد.
235کارگر فولاد زاگرس 18 تیر ماه سالجاری از کار خود اخراج شدند و کارفرما تلاش کرد با همکاری  استانداری کردستان و اداره کار بطور غیر قانونی این کارگران را به بیمه بیکاری وصل کند اما کارگران فولاد زاگرس در مقابل خواستهای کارفرما و اداره کار ایستادگی کردند و با برپائی تجمعات اعتراضی در مقابل مجلس شورای اسلامی و دیگر نهادهای مسئول و همچنین تسلیم شکایتی به اداره کار شهرستان قروه خواهان بازگشت بکار و پرداخت کلیه معوقات خود شدند. در این میان 24 کارگر اخراجی با تلاشهای کارفرما و همکاری اداره کار قروه  به بیمه بیکاری وصل شدند.
بر اساس آرا هیات تشخیص و هیات حل اختلاف اداره کار شهرستان قروه 211 کارگر اخراجی فولاد زاگرس می باید در کارهای خود ابقا شوند. در رای هیات حل اختلاف،  کارفرما مکلف به پرداخت دستمزد کارگران تا زمان صدور رای (دهم مهر ماه)  و کلیه معوقات آنان و همچنین واریز بیمه های کارگران به حساب سازمان تامین اجتماعی شده است. هیات حل اختلاف اداره کار شهرستان قروه رای خود را به اتفاق آرا صادر نموده و با استناد به ماده 159 قانون کار این رای را قطعی و لازم الاجرا خوانده است.
کارگران فولاد زاگرس بیش از سه ماه مبارزه ای متحد و قدرتمند را به پیش بردند و با ایستادگی در مقابل انواع تهدیدها و فشارهای مختلف اجازه نداند حقوق انسانی شان قربانی بند و بست کارفرما و حامیانش شود. ما با ابراز مسرت فراوان از پیروزی کارگران فولاد زاگرس، این موفقیت را حاصل اتحاد، ایستادگی و عزم و اراده محکم این کارگران میدانیم و آنرا صمیمانه به یکایک این دوستان تبریک میگوئیم.
زنده باد همبستگی و اتحاد کارگران فولاد زاگرس
اتحادیه آزاد کارگران ایران – 23 مهر ماه 1392
جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان:نشستی درباره‌ی کالاشدگی آموزش
جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان روز یکشنبه 21 مهرماه نشستی با عنوان "کالاشدگی آموزش" و تاثیرات آن در بازتولید کار کودک برگزار کرد.
این نشست با سخنرانی جمعی از اساتید دانشگاه و فعالین حوزه‌ی کودکان کار در محل ستاد مدیریت بحران منطقه 12 واقع در میدان امام خمینی، جنب خیابان ناصرخسرو، ساختمان مدیریت بحران بین ساعت 15 تا 20 برگزار شد.
در این نشست آقایان محمد مالجو، مجید مددی، علی صداقتی خیاط، محمد لطفی و طه ولی‌زاده با موضوعات "بررسی زمینه‌های اقتصادی محرومیت از تحصیل"، "بررسی ساختارهای نظام‌های آموزشی"،" شیوه‌های جایگزین آموزش برای کودکان کار"، "بررسی زمینه‌های حقوقی مسئله‌ی آمورش" و "بررسی ضرورت‌های پژوهشی و مسئله مهاجرت" به سخنرانی پرداختند.
در ادامه، جلسه‌ی پرسش و پاسخ با حضور اساتید مربوطه برگزار شد.
همچنین در همان محل نمایشگاهی با آثار کودکان کار و خیابان تحت پوشش جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان برگزار شد.
https://www.facebook.com/events/735813089779207/?ref=22
کالایی شدن آموزش علت خروج ۳/۵ میلیون کودک ایرانی از چرخه تحصیل
یک پژوهشگر مسائل اقتصادی با استناد به آمار مرکز پژوهش‌های مجلس، جمعیت کودکان بازمانده از تحصیل را ۳/۵ میلیون نفر اعلام کرد و گفت: آموزش در قیاس با گذشته کالایی‌تر شده است و از سویی در سالیان پس از جنگ ما شاهد زیر پا گذاشتن اصل ۳۰ قانون اساسی (آموزش رایگان) توسط دولت‌ها بوده‌ایم.
«محمد مالجو» در نشستی که از جانب جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان پیرامون ارائه تعریفی درست از حق آموزش و چگونگی تبدیل آن به کالا و امتیاز برگزار شد، به بررسی زمینه‌های اقتصادی محرومیت از تحصیل پرداخت و در توضیح عوامل دهگانه‌ای که بر محرومیت از تحصیل مؤثر اند گفت: ارزان‌سازی نیروی کار، بیکاری، عقب‌نشینی دولت از وظایف اجتماعی که در سالیان پس از جنگ به طور مستمر و فزاینده اتفاق افتاده از عوامل مهم اقتصادی در محرومیت از تحصیل است و با عقب‌نشینی دولت در زمینه‌های بهداشت سلامت، مسکن، درمان، آموزش «فرد» متکلف به پرداخت هزینه‌ها شده است.
این اقتصاددان فقدان نظام جامع تأمین اجتماعی را از زمینه‌های اقتصادی محرومیت از تحصیل برشمرد و گفت: بیمه‌های اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی عمیقاً ناکارآمدند و این ناکارآمدی بر اقشاری که توانایی مالی کمتری در خرید کالا و خدمات از جمله آموزش دارند تأثیرگذار‌تر است.
این پژوهشگر در ادامه سخنانش جامعه مدنی را از جمله عوامل دهگانه مؤثر اقتصادی بر تحصیل کودکان دانست و توضیح داد: در سالیان پس از جنگ جامعه مدنی توجه بیشتری به حقوق مدنی سیاسی نسبت به حقوق اجتماعی داشت. بحث پرداختن به حقوق روزنامه‌نگاران و زندانیان سیاسی از موضوعات بسیار مهم در حقوق مدنی است اما کودکان کار‏، نیروی کار خارجی استثمار شده، متکدیان که از سنبل‌های حقوق اقتصادی و اجتماعی شهروندی محسوب می‌شوند مورد توجه قرار نگرفتند و این امر تحت تأثیر فرادستی گفتار لیبرال بوده است که در سالیان پس از جنگ تمامی فضاهای ما را اشغال کرده و معتقد است حقوق اجتماعی و اقتصادی  محترمند اما باید آن‌ها را به بازار سپرد.
مالجو در ادامه سخنانش به توضیح اینکه بیکار‌تر شدن نهادهای اجتماعی ضربه‌گیر چگونه می‌تواند در نظام آموزشی و اقتصادی تأثیرگذار باشد پرداخت و عوامل تورم، بیکاری و نابرابری که امروزه در قیاس با گذشته افزایش پیدا کرده را در این امر سهیم خواند و گفت: نهادهای اجتماعی سنتی اما مدرن مانند خانواده و محله نهادهایی بودند که به عنوان ضربه‌گیر عمل می‌کردند. اما با فشار نهادهای دولت و بازار امروزه رو به افول پیش می‌روند و خانواده کارکرد حمایتی خود را از دست داده و محله در شهرهای بزرگ دیگر مفهوم گذشته را ندارد.
این دانش آموختهٔ اقتصاد ادامه داد: زمانی که از آموزش صحبت می‌کنیم باید به بازگشت و اجرایی شدن اصل ۳۰ قانون اساسی اشاره کرد. ما قانون اساسی بسیار عالی داریم که وجوه عالی آن معمولاً اجرا نمی‌شوند اما معمولاً ضعف‌های آن به خوبی اجرا می‌شوند.
مالجو در مورد دلایل اجرا نشدن اصل ۳۰ قانون اساسی که مربوط به آموزش رایگان است گفت: دسته‌ای از مخارج دولت برای انباشت سرمایه و دسته‌ دیگر جزو هزینه‌ها برای مطالبات اجتماعی شهروندان است و هزینه‌های دیگر که در دوره احمدی‌نژاد ۶۰ درصد مجموع هزینه‌ها تخمین زده شده بود، مربوط به تزریق طریقه حکومت‌کنندگان به حکومت‌شوندگان در زمینه‌های گوناگون اقتصادی و اجتماعی و تحقق امیال حکومت‌کنندگان است که خرج و هزینه‌های فراوانی دارد.
این فعال مدنی در مورد کالایی شدن آموزش گفت: در ایران پس از جنگ بحث آموزش وجهه کالایی به خود گرفت اما هنوز آموزش به کالایی ناب تبدیل نشده که فقط افراد با توانایی مالی به آن دست پیدا کنند. اما تولیدکنندگان آموزش برای افزایش ارزش مبادله‌ای این کالا قدم برمی‌دارد.
مالجو توضیح داد: دانشگاه آزاد، علمی کاربردی و شبانه و دانشگاه‌هایی که افراد می‌توانند بدون کنکور و با پرداخت شهریه از آموزش برخوردار شوند و جدای از معیار کنکور بتوانند از شرایط آموزشی استفاده کنند همه با وجود اصل ۳۰ قانون اساسی تنظیم شده است و این اصل بار‌ها توسط دولت‌های مختلف تاکنون زیر پا گذاشته شده است.
منبع:ایلنا- 23مهر
کارگران کنف‌کار ۷ ماه حقوق سال ۹۱ را دریافت نکرده‌اند
به گزارش23مهرایلنا،از سال ۸۳ تا پایان سال ۹۱، ۱۸۷ کارگر این کارخانه به دلیل عدم دریافت حقوق با مشکلات بسیاری مواجه بوده‌اند. ۱۲۴ کارگری که از سال ۸۵ تا سال ۹۲به مرور بازنشسته شده‌اند هنوز نتوانسته‌اند سنوات پایان خدمت خود را دریافت کنند.
براساس این گزارش،۳۵ درصد از معوقات سال ۸۵ و ۷ ماه حقوق سال گذشته کارگران کارخانه کنف کار پرداخت نشده است.
اخراج۳۰ کارگر شرکت آبهای عمیق
ایلنا طی گزارشی بتاریخ23مهرازاخراج ۳۰ نفر از کارگران شرکت آبهای عمیق به دلیل اتمام قرارداد کار خبرداد. این اخراج ها در حالی صورت گرفته است که این کارگران حدود سه ماه حقوق معوقه طلبکار هستند. بیشتر این کارگران که از نیروهای فنی متخصص بوده‌اند به بیمه بیکاری معرفی شده‌اند.
برپایه این گزارش، پیش از این نیز کارفرمای آبهای عمیق هفت نفر از کارگران این شرکت را به دلیل مشابه اخراج کرد. در حال حاضر تعداد کارگران باقیمانده این شرکت بالغ بر ۱۳ نفر است که به احتمال قوی آن‌ها نیز از شنبه آینده با اتمام مدت قرارداد تعدیل خواهند شد.
گفتنی است،شرکت آبهای عمیق در سالهای اخیر در ارتباط با مجموعه سکو سازی ایران صدرا فعالیت داشته‌است.
اعتراض به مرگ مشکوک دختر دانشجوی کُرد در همدان ادامه دارد
به گزارش23مهر کُردپا، ظهر روز گذشته صدها تن از دانشجویان دانشگاه‌های شهر همدان برای دومین بار متوالی در مقابل درب دانشکده‌ی دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی دست به اعتراض زدندو خواستار برکناری رئیس دانشکده‌ی دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی این شهر شدند.
اعتراض کنندگان خواهان پیگیری و رسیدگی به وضعیت مرگ مشکوک یک دختر دانشجوی رشته‌ی پرستاری به نام سحر چوینی هستند.
دانشجویان هدف از برگزاری چنین تجمعی را اعتراض به بی‌توجهی مسئولان دانشگاه به ویژه دانشکده‌ی دندانپزشکی و نیز حمایت از خانواده‌ی سحر چوینی در شهر مریوان عنوان کردند.
براساس این گزارش،یکی از تحصن‌کنندگان در تماسی تلفنی گفت: به دنبال سر دادن شعارهای اعتراضی دانشجویان و درخواست پاسخی روشن از سوی مسئولان دانشگاه، حبیب‌الله موسوی‌بهار رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان در میان معترضان حضور به عمل آورده و رابطه با خودکُشی سحر بحث‌هایی را عنوان کرده که اعتراض مجدد و خشم دانشجویان را موجب شد.
این دانشجو که نخواست نامش فاش شود، افزود: "شب قبل از تحصن، مسئولان دانشگاه با پخش و توزیع نوشته‌هایی در صحن دانشکده، مرگ سحر و دلایل آن را خودکُشی و مشکلات روحی عنوان کرده بودند".
از دیگر سو، یک منبع مطلع و نزدیک به خانواده‌ی چوینی ضمن رد اقدام به خودکُشی سحر، هرگونه مشکلات روحی و روانی این دانشجو را تکذیب و دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ـ درمانی همدان را مسئول جان سحر عنوان نمود.
همین منبع از عدم پوشش خبری رسانه‌های فارسی‌زبان خارج‌کشور، انتقاد و پیگیری چنین حوادثی را تضمین امنیت دانشجویان در ایران و کُردستان دانست.
روز گذشته هزارن نفر در شهر مریوان در مراسم ختم این دانشجوی ١٩ ساله شرکت کردند.
روز جمعه ١٩ مهرماه، جسد سحر چوینی دانشجوی ترم دوم رشتە‌ی پرستاری دانشگاه علوم پزشکی همدان درحالی كه يک روسری تيره‌رنگ دور گردنش پيچيده شده و به ميله‌های تختش آويزان شده بود، در خوابگاه دانشگاه پیدا شد.
پزشکی قانونی گفته: علت مرگ خفگی نيست و مقتول پيش از حلق‌آويز شدن به علت ضربه مغزی فوت شده است.
مرگ نگهبان جوان پس از سقوط به چاهک آسانسور!
به گزارش23مهر پایگاه خبری 125، روزگذشته در خیابان بهشتی، نرسیده به خیابان ولیعصر،نگهبانی 35 ساله از طبقه چهارم به طبقه منفی چهار در چاهک آسانسور سقوط کردوجان باخت.
سعید پهلوی خواه رئیس ایستگاه 53 در این باره ابراز داشت:بنا به گفته اهالی و مسئولین ساختمان، مرد 35 ساله که نگهبان ساختمان بود به علت نامعلوم از طبقه چهارم به طبقه منفی چهار و داخل چاهک آسانسور سقوط کرده بود.
وی افزود: آتش نشانان بی درنگ به وسیله تجهیزات ویژه نجات از طبقه دوم به چاهک راه پیدا کرده و خود را به انتهای چاهک و به شخص سقوط کرده رساندند و وی را به سطح ساختمان انتقال دادند.
پهلوی خواه خاطرنشان کرد: متاسفانه پس از معاینات عوامل اورژانس فوت مرگ نگهبان اعلام شد و آتش نشانان پس از تحویل شخص فوت شده به عوامل نیروی انتظامی به عملیات خود پایان دادند.
سقوط از ساختمان مسکن مهر جان کارگر سنندجی را گرفت
به گزارش23مهرایلنا،یک کارگر فصلی در سنندج با سقوط از طبقه پنجم آپارتمان در حال ساخت مسکن مهر در این شهر جانش را از دست داد.
ظهر روز دوشنبه یک کارگر جوان سنندجی به نام «اسماعیل - م» در حال سیمان کاری بالکن طبقه پنجم ساختمان تعاونی مسکن خبرنگاران و هنرمندان سنندج بود که به دلیل عدم وجود داربست و حفاظ سقوط کرد و به دلیل صدمات وارده مغزی جان خود را از دست داد.
تظاهرات کارکنان آلکاتل- لوسنت  درپاریس دراعتراض به اخراج ده هزارنفر!
کارکنان شرکت آلکاتل- لوسنت، سازنده تجهیزات مخابراتی روز سه شنبه در پاریس دست به تظاهرات زدند. این کارکنان به علیه برنامه حذف ده هزار فرصت شغلی از سوی این شرکت تا سال 2015 میلادی در سراسر دنیا معترضند.
نهصد موقعیت شغلی از این تعداد مربوط به کارکنان این شرکت در دو کارخانه در فرانسه است که این شرکت قصد دارد آنها را بفروشد.
مدیراتحادیه کارکنان می گوید:“ما امروز خواهان تغییر این برنامه هستیم، این برنامه خوبی برای کارکنان در فرانسه نیست. تعداد زیادی تا سال 2015 از کار بیکار می شوند و کارخانه های زیادی بسته می شوند. این برای ما قابل پذیرش نیست.”
آلکاتل لوسنت تعدیل نیرو را آخرین روش برای نجات شرکت و جلوگیری از زیان بیشتر اعلام کرده است.
بیست وسوم مهرماه1392
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت