.
دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸.
امروز:
Nov 18 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

شنبه, 17 اسفند 1387 ساعت 02:07

گزارش همایش جامعه، زن،کودک

altگزارش برگزاری همایش "جامعه، زن،کودک" به مناسبت ٨ مارس:کانون دفاع از حقوق زنان وکودکان تهران در روز پنجشنبه ١٥/١٢/٨٧ به مناسبت گرامی داشت٨ مارس همایشی را با عنوان "زن، جامعه، کودک" از ساعت ١٥ الی ١٨ بعدازظهر در محل خانه شهریاران جوان تهران برگزار کرد که با حضور علاقمندان مسائل اجتماعی و با سخنرانی خانم شراره رضایی دبیر کانون در مورد "بهره کشی از زنان در کارهای خانگی" و خانم ثریا محمدی در زمینه "ضرورت سازمان دهی تشکل های اجتماعی در رفع خشونت بر زنان و جامعه" ادامه یافت همچنین انشایی توسط خانم آیدا از زبان یک کودک افغانی که مطالبات و خواسته هایش را با زبانی کودکانه و از جوامع و دنیا بیان کرده بود ایراد شد و با برنامه های جانبی از جمله برگزاری سرود توسط کودکان کار، نمایشگاه عکسی از زنان وکودکان کار در کوره پز خانه های اطراف تهران،  اجرای موسیقی و نمایش گزارش تصویری از فعالیت کانون توسط شرکت کنندگان همراهی گردید و بخش پایانی برنامه قرائت قطعنامه ی همایش و بیانیه 8 مارس 2009 بود.
قرائت تاریخچه 8 مارس توسط مجری برنامه خانم سونیا محمدی وجلسه پرسش و پاسخ در مورد شیوه های موثر فعالیت های  ان جی او ها و آسیب شناسی وضعیت آنها از دیگر قسمت های همایش بود.
بیانیه 8 مارس 2009
8 مارس روز دادخواهی میلیونها انسانی است که در سایه های پلید و بی رحم جامعه ی نابرابر سرمایه و زر به بندگی کشیده و انسانیت و موجودیتشان قربانی زور و قدرت صاحبان نفوذ گشته است.دنیایی که در آن با نفوذ خرافه و افکار مرتجعانه ی متولیان استثمار و بهره کشی انسانها به دو قطب فرادست و فرودست تقسیم شده و شهروندانش در چنگا ل سیاه فقر و نابرابری, نیستی و زوال را نفس می کشند.
دنیایی که در آن زنان جنس دوم به شمار آمده و در چنگال انواع خشونت های عرفی و قانونی پایمال می شوند  و کودکانش از فقر و محرومیت در رویای یک زندگی عادی که حق بدیهی همگان است شبانه خوشه های خوابهایشان را در خیالی دور می چینند و چون چشم به روز می گشایند جز ناکامی و رنج نصیبی نمی برند.
هر روز در گوشه های مختلف دنیای امروز شاهد افزایش تکاندهنده ی آمار خشونت علیه زنان هستیم و افزایش آمار خودکشی،فرار دختران و تجارت بین المللی سکس و اعتیاد و تن فروشی میلیونها زن و هزاران معضل انسانی دیگر در سراسر جهان واقعیت نگران کننده ای است که حرکت و تلاش چهره های اجتماعی را باعث شده است و سازماندهی جنبش های اجتماعی را به طور جدی و منسجم می طلبد.و علاوه بر تمامی تحرکات و تلاشهای اجتماعی در این مناسبت تعیین کننده, در سراسر جهان انسانهای شریف و آزاده ای که از تمامی مصادیق بیداد و بی حقوقی انسانها منزجرند گرد هم می آیند تا خواسته هایشان را به گوش همگان برسانند وپتانسیل های لازم را به یاری بطلبند .
در آستانه ی 8 مارس سنبل آزادی و برابری و اعتراض به بی حقوقی و استثمار انسانها با ابلاغ تمامی تنفر درونمان از فقر,بی عدالتی ,نابرابری و خفقان, مطالباتمان را به گوش جامعه می رسانیم و در این راه از تمامی انسانهای بیدار و آگاه یاری می طلبیم چرا که می دانیم برای ساختن نمی شود منتظر یک اتفاق بودو اگر متشکل نشویم بیش از این قربانی شرایط نابرابر موجود خواهیم بود و انسانیت و موجودیتمان  دوباره زیر سوال خواهد رفت.
ما زنان و مردان عدالتخواه خواهان پایان بخشیدن به بی حقوقی زنان به رسمیت شناختن حقوق جهانشمول انسانها می باشیم.
خواهان برابری کامل مرد و زن در تمامی ابعاد زندگی اجتماعی سیاسی,اقتصادی و فرهنگی بوده و لغوتمامی قوانین نابرابر را خواهانیم.
خواهان تامین بیمه های تامین اجتماعی برای زنان و همه ی شهروندان بوده و برابری ساعت کار و دستمزد مردان و زنان را خواستاریم.
تبعیض و جداسازی جنسیتی را محکوم می نماییم.
از حقوق بر حق تمامی اقشار جامعه مخصوصا معلمان , کارگران و پرستاران پشتیبانی می نماییم.
حق تحصیل رایگان وآموزش اجباری برای تمامی کودکان را بدون هیچ تبعیضی و اولویت بندی خواستاریم .
خواستار پایان بخشیدن به بحرانهای اقتصادی بوده و رفاه نسبی اقتصادی و امنیت همه جانبه ی شهروندان را خواهانیم.
جنگ و خشونت نتیجه ای جز ویرانی بر جای نخواهد گذاشت .ما خواستار بذل توجه مجامع بین المللی به وضعیت مردم جنگ زده در تمامی جهان هستیم.
زنده باد  آزادیخواهی وبرابری طلبی انسانها
زنده باد 8 مارس
کانون دفاع از حقوق زنان و کودکان تهران
انجمن گل های زندگی
8 مارس۲۰۰۹
متن کامل سخنرانی ها و دیگر مقالات متعاقبا در وبلاگ درج خواهد شد.
عکس های بیشتر  در ادامه مطلب
http://kanoone.blogfa.com/post-177.aspx

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت