.
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸.
امروز:
Oct 17 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

یکشنبه, 09 فروردين 1388 ساعت 16:25

تشدید مبارزه با پورنوگرافی کودکان

altتشدید مبارزه با پورنوگرافی کودکان در اتحادیه‌ی اروپا: اتحادیه‌ی اروپا مبارزه علیه پورنوگرافی کودکان در اینترنت را شدت بخشیده است. یکی از اقدامات این اتحادیه، ممنوعیت خرید ویدئوهای پورنوگرافی ِ کودکان، با استفاده از کارت‌های اعتباری یا همان پرداخت با "کردیت کارت" است. ژاک بارو، کمیسر امور داخلی اتحادیه‌ی اروپا، نگران وضعیت کودکانی‌ست که به بازار فیلم‌های "پورنو" کشیده می‌شوند. او در این مورد می‌گوید: «ما می‌دانیم که در صورت کشیده‌شدن آژیر خطر، امکان جلوگیری از گم‌شدن کودکان وجود دارد. من در پارلمان اروپا بر این نکته تاکید می‌ورزم. ما باید در رابطه با پورنوگرافی کودکان، آژیر خطر را بکشیم.»
کمیسر امور داخلی اتحادیه اروپا اما شاید نمی‌داند که در بسیاری مواقع کودکان گم نمی‌شوند. این کودکان را نمی‌دزدند تا آنها را به سوی پورنوگرافی بکشانند، بلکه بیشتر خویشاوندان ِ نزدیک و حتا خود پدر و مادر آنان هستند که ویدئوهای پورنوگرافی از کودکان‌شان تهیه و آنها را در بازار اینترنت عرضه می‌کنند.یکی از راه‌های تهیه‌ی پورنوگرافی کودکان، شرکت افراد بالغ در گفت‌و‌گوهای کودکان با هم در تالارهای گفت‌وگو یا "چت‌روم‌های" اینترنت است. این افراد با غیرواقعی‌نوشتن ِ سن و مشخصات خود، امکان ارتباط با کودکان را می‌یابند و آنها را برای سوءاستفاده‌های جنسی خود آماده می‌سازند. به همین جهت است که خانم روبرتا آنجلینی، ژورنالیست ایتالیایی، خواستار جلوگیری از چنین سوءاستفاده‌هایی در اینترنت است. او می‌گوید: «همه‌ی کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا باید این سوءاستفاده را که از راه اینترنت و به هدف استثمار جنسی کودکان انجام می‌شود، ممنوع کنند.»
تظاهرات کودکان در فیلیپین بر ضد پورنوگرافی کودکان - دامنه‌ی پورنوگرافی کودکان تنها محدود به اتحادیه اروپا نیستآن‌چه خانم روبرتا آنجلینی، خواستار آن است، مدت‌هاست در آلمان به قانون تبدیل شده است. اما اتحادیه‌ی اروپا تصمیم دارد در ابعاد وسیع‌تری با برنامه‌سازان سایت‌های پورنوگرافی ِ کودکان به مبارزه برخیزد.دیگر مشخص است که این برنامه‌ریزان تنها در اروپا جای ندارند. آنها همچنین قادرند به سرعت مکان خود را تغییر دهند. بی‌سبب نیست که مسئولان اتحادیه‌ی اروپا خواستار همکاری در این زمینه، با کشورهای دیگر هستند که در این اتحادیه عضویت ندارند.ولفگانگ کرایسل، عضو پارلمان اروپا، خواستار آن است که اطلاعات جامعی در مورد سایت‌های عرضه‌کننده‌ی پورنوگرافی کودکان و همچنین افرادی که از این سایت‌ها استفاده می‌کنند، جمع‌آوری شود و آنها زیر نظر باشند.
نخستین قدم
اما اولین اقدام اتحادیه‌ی اروپا در مبارزه با پورنوگرافی کودکان، ممنوعیت پرداخت با کارت‌های اعتباری برای خرید این فیلم‌هاست. به همین جهت، این اتحادیه همکاری وسیعی را با شرکت‌های عرضه‌کننده‌ی کارت‌های اعتباری در سراسر جهان آغاز کرده است. اتحادیه‌ی اروپا همچنین نیم میلیون یورو هزینه برای شناسایی عرضه‌کنندگان و خریداران پورنوگرافی کودکان اختصاص داده است.اعضای اتحادیه‌ی اروپا همگی موافق تشدید مبارزه علیه پورنوگرافی کودکان هستند. آنها اما برای تحقق این مبارزه با دو مانع اصلی روبرویند: یکی قوانین متفاوت کشورهای عضو در این زمینه و دیگری پیشرفت‌های گسترده‌ی امکانات اینترنتی در جهان که عرضه‌ی کالاهای ممنوع‌شده را ممکن می‌سازد.
تصمیم کابینه‌ی آلمان برای مبارزه با پورنوگرافی کودکان
کابینه‌ی آلمان پس از ماهها بحث، با مبارزه‌ی شدیدتر علیه سایتهای اینترنتی پورنوگرافی کودکان موافقت کرد. پس از موافقت کابینه در روز چهارشنبه (۲۵ مارس)، دولت آلمان تلاش خواهد کرد امکانهای دسترسی به سایتهای اینترنتی پورنوگرافی کودکان را مسدود سازد. سرورهای (server) این سایت‌ها معمولا  در خارج از این کشور هستند.هدف از این طرح قانونی آن است که به بازار انبوه پورنوگرافی کودکان آسیب برساند و نیز  پیامی اجتماعی در نکوهش این پدیده بدهد. در آلمان همه‌ی عرضه‌کنندگان اینترنتی موظف‌اند دسترسی به سایتهای پورنوگرافی کودکان را ناممکن سازند.قرار است برای کاربران توضیح داده شود که چرا این سایتها مسدود می‌شوند. هم‌هنگام مرکزی برای اطلاع‌رسانی و شکایت بوجود خواهد آمد.این طرح قانونی را وزیر خانواده‌ی آلمان، خانم اورزولا فون در لاین، مطرح کرد. وی به خبرنگاران گفت که به احتمال زیاد این قانون پیش از انتخابات جدید مجلس به تصویب نخواهد رسید.

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت