.
جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸.
امروز:
Nov 22 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

یکشنبه, 23 فروردين 1388 ساعت 03:20

اولين کودک آزاري سال ٨٨

altبراي عارفه 7 ساله اتمام سال 1387 و شروع سال 88توام بود با شنکجه هاي پدرش. عارفه دوران طفوليت خود را به سختي و با آزار و اذيت والدينش سپري کرد. فرشته مادر عارفه در سال 67به عقد دائم فرشيد پدر عارفه در آمد. در اسفند ماه سال 81عارفه به دنيا مي آيد. پس از نه سال زندگي مشترک، والدين عارفه به دليل عدم تفاهم اخلاقي و مشکلات روحي و رواني فرشيد از يکديگر جدا مي شوند.
پس از طلاق، پدر عارفه ازدواج کرده، سرپرستي و حضانت عارفه نيز به وي سپرده مي شود. ازآن پس عارفه مورد آزار و اذيت نامادريش قرار مي گيرد. پس از آنکه کودک آزاري توسط نامادري عارفه، فاش مي گردد. حضانت از پدر سلب و به مادر سپرده مي شود. مادر عارفه به دليل فقر مالي، خود را توانا براي نگهداري فرزند نديده و از طريق اداره بهزيستي، فرزندش را به شيرخوارگاه آمنه مي سپارد. عارفه در زماني که به شيرخوارگاه آمنه سپرده شد بسيار نا آرام و بي قرار و داراي کمبود وزن بود که به مرور با کمک مددکاران بهبودي حاصل مي نمايد. پس از مدتي اين طفل به بنيادي در شمال تهران سپرده شده و مورد توجه و تربيت معلمين و مددکاران اين بنياد قرار مي گيرد و وضعيت روحي و جسمي عارفه کاملا بهبود مي يابد.پس از چند سال پدر عارفه به دليل نامعلومي، با دستور مقام قضايي، عارفه را از طريق اداره بهزيستي در تاريخ 87-8-20 از بنياد گرفته و با خود مي برد. در تاريخ سوم فروردين سال 88، شخصي عارفه را درحالي که به شدت از لحاط جسمي و روحي آسيب ديده و مي ناليد در خيابان محل استقرار بنيادي که عارفه را نگهداري مي کرد مشاهده نموده و چون او را از قبل مي شناخت به مسئول بنياد مي سپارد. عارفه از نقاط مختلف بدن مورد ضرب و شتم قرار گرفته و آثار ضرب و جرح در بيشتر نقاط بدن و سوزاندن به وسيله سيگار در کمرش مشهود بود و توانايي صحبت کردن نداشت. از طرفي وزن بسيار پايينش نشان مي داد که روزهاي متوالي را در گرسنگي سپري کرده بود.
پس از اينکه متوجه اين موضوع شدم شکايتي تنظيم و به معاون دادستان تهران مستقر در دادسراي ناحيه يک تقديم نمودم و ايشان نيز به دليل اهميت موضوع شکواييه را به بازپرس شعبه هفتم، ارجاع نمودند. بازپرس اين شعبه هم اکنون متصدي رسيدگي به اين پرونده بوده و دستوراتي نيز جهت انجام تحقيقات مقدماتي صادر نمودند.اميدوارم به زودي اين پدر بي رحم و ديگر کساني که موجبات آزار و اذيت عارفه را فراهم نمودند مجازات شوند. تا درس عبرتي باشد براي ديگر والديني که اهميتي در نگهداري و حضانت فرزندانشان نمي دهند و محيطي را براي فرزندان خود فراهم مي کنند که در آينده، امنيت جسمي و روحي کودکان و جامعه از بين برود. 

آژانس ايران خبر - ۱۳۸۸/۱/۲۲ 

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت