.
جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸.
امروز:
Oct 18 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

سه شنبه, 28 اسفند 1397 ساعت 03:07

کانون مدافعان حقوق کارگر: تقویم کارگری 1398

سازماندهی و تشکل‌یابی  کارگران ایران از مشروطه

تقویم حاضر سومین سری از روزشمارهای مبارزات کارگران و زحمتکشان در ایران است.  مبارزات کارگران که از دوران مشروطه تا به امروز ادامه داشته است، در هر دوره‌ای ویژگی‌های خاص خود را دارد و گنجاندن همه این مبارزات، متناسب با اوج و اعتلا و دوران افول و پراکندگی، آن چنان پرحجم است که در یک جلد نمی‌گنجند.

در این مجموعه تلاش بر آن است تا به آن دسته از مبارزاتی پرداخته شود که برای جنبش مبارزاتی امروز کارگران و زحمتکشان مفید باشد. اکنون که شاهد گسترش و اوج‌گیری مبارزات کارگران و زحمتکشان در ابعاد مختلف هستیم، این تجربیات از سازمان‌دهی و تشکل‌یابی کارگران، می‌تواند راهگشا باشد.

نظام سرمایه‌داری هر روز بر تجربیات خود در مقابله با کارگران می‌افزاید و هزاران متخصص را به کار می‌گیرد تا بتواند هر چه بیشتر با ترفندهای مختلف، حقوق کارگران و زحمتکشان را پایمال کند و هر روز نیروی کار

را ارزان‌تر از روز گذشته در اختیار گیرد و با استثمار روزافزون نیروی کار، بر سرمایه خود بیافزاید. در مقابل، کارگران و زحمتکشان باید تمام تلاش خود را به کار برند تا از حقوق حقه خود دفاع کنند و از پیشرفت جامعه

و گسترش تکنولوژی، برای بهبود زندگی خود استفاده کنند. این مهم جز با دانستن تجربیات گذشته و گسترش همبستگی در درون تشکل‌های کارگران و زحمتکشان امکان‌پذیر نیست.

ضمن تشکر فراوان از دوستانی که در تهیه این تقویم ما را یاری رساندند، امید است که این مختصر بتواند در این امر مهم یاری‌رسان طبقه کارگر باشد.

کانون مدافعان حقوق کارگر

27اسفند 1397
http://www.mediafire.com/file/4ed282ld7q2lf3h/Taqvimm_98_cover.pdf/file
http://www.kanoonm.com/3262

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت